Hołd złożony amerykańskiemu dziennikarzowi zastrzelonemu przez Rosjan na Ukrainie

W tweecie kijowska policja regionalna zidentyfikowała zmarłego jako 50-letniego Renauda. Policja udostępniła jako dowód zdjęcie jego ciała i amerykańskiego paszportu, a także zdjęcie wygasłej odznaki magazynu New York Times z nazwiskiem Renauda.

Szef policji regionalnej Kijowa Andrij Nebitow powiedział w poście na Facebooku, że siły rosyjskie zastrzeliły Renauda.

„Oczywiście prasa jest w niebezpieczeństwie, ale obywatel amerykański Brent Renat oddał życie, aby rzucić światło na to, jak podły, okrutny i bezwzględny był najeźdźca” – dodał Nepidov.

Nepidov powiedział, że dwóch kolejnych dziennikarzy zostało rannych, dodając, że „ranni zostali już uratowani i zabrani do szpitala w stolicy. Obecnie nie wiadomo, w jakim są stanie”.

Uważa się, że jednym z rannych dziennikarzy jest kolumbijsko-amerykański fotograf Juan Aradonto, który obecnie znajduje się w szpitalu, zgodnie z wideo w mediach społecznościowych i międzynarodowymi doniesieniami.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania dziennikarza zidentyfikowanego jako Juan Arrotondo w szpitalu Okhmad w Kijowie, w którym opisuje, jak został zastrzelony przez siły rosyjskie, gdy przejeżdżał przez punkt kontrolny w Irbinie w drodze do sfilmowania uchodźców opuszczających miasto.

„Było nas dwóch, mój przyjaciel Brent Renat. A on został postrzelony i wyszedł” – powiedział Arredonto w filmie, dodając, że Renat został postrzelony w szyję. „Zerwaliśmy i zostałem wciągnięty do środka [points to stretcher] Karetka pogotowia, nie wiem ”.

Arredondo, profesor nadzwyczajny w Columbia School of Journalism oraz filmowiec i dziennikarz wizualny, opublikował w sobotę zdjęcia z Żytomierza na Ukrainie, powołując się na „#onassignment” w poście na Instagramie.

Steve Cole, dziekan Columbia School of Journalism, powiedział CNN: „W tej chwili nie mamy niezależnych informacji na temat jego obrażeń, ale teraz pracujemy, aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć, czy możemy pomóc”.

Arredondo jest kolegą z Harvardu Neiman z 2019 roku. Według biografii jego osobistej strony internetowej, był wcześniej fotografowany w The New York Times, National Geographic, The Wall Street Journal, Newsweek, ESPN, Vanity Fair i innych mediach.

READ  Akcje w USA spadły po raporcie o zatrudnieniu

Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Zherashchenko powiedział w oświadczeniu w telegramie, że „Renat oddał życie za próbę zdemaskowania podstępności, okrucieństwa i bezwzględności okupanta”.

CNN nie było w stanie zweryfikować, dla jakich mediów pracowali amerykańscy dziennikarze na Ukrainie. Policja nie wymieniła poszkodowanego dziennikarza.

Hołdy dla Renault

New York Times Powiedział W niedzielnym oświadczeniu powiedział: „Jesteśmy głęboko zasmuceni słysząc o śmierci Brenta Renata. Brent jest utalentowanym filmowcem, który przez wiele lat współpracował z New York Times. Wstępne doniesienia mówiły, że pracował dla Timesa, ponieważ był nosząc odznakę Times Press, otrzymał pracę od wielu lat.”

Kijowski rząd regionalny poinformował w piątek, że północno-ukraińskie miasto Irfin, na obrzeżach Kijowa, było w ostatnich dniach miejscem znaczących rosyjskich ostrzałów i zostało zniszczonych.

Renat to zdobywca nagrody Peabody, dokumentalista, producent i dziennikarz, który mieszkał i pracował w Nowym Jorku i Little Rock w stanie Arkansas. Strona internetowa braci Renat.

Wraz ze swoim bratem Craigiem Renat spędził wiele lat „opowiadając humanitarne prawdziwe historie z gorących miejsc na całym świecie”, w tym projekty w Iraku, Afganistanie, Haiti, Egipcie i Libii, jak wynika z jego biografii internetowej.

Fundacja jest „złamana” z powodu śmierci dziennikarza, który był członkiem Harvard Neyman Fellow w 2019 roku, powiedział w niedzielę dyrektor Neyman Foundation for the Press na Harvardzie.

„Nasz Nyman Fellow Brent Renat jest kochający i opiekuńczy, a jego praca przeniknęła ludzkość. Zginął dziś poza Kijowem, a świat i prasa są mniej niż to. Cierpimy na chorobę serca” – powiedziała Ann Marie Lipinski, powierniczka. . Ćwierkać.

Komitet Ochrony Dziennikarzy potępił w niedzielę zabójstwo i zażądał postawienia zabójców przed wymiarem sprawiedliwości.

Organizacja z siedzibą w Nowym Jorku a Raport„W niedzielę w Irfin pod Kijowem został zastrzelony amerykański reporter Brent Renat, a inny dziennikarz został ranny” – powiedział ukraiński funkcjonariusz policji i doniesienia prasowe.
Post na Facebooku braci Renault StronaData 8 marca zachęca czytelników do śledzenia ich relacji z wojny na Ukrainie.

Przyjaciel i kolega Renauda, ​​Christof Putzel, powiedział CNN, że jego śmierć była „katastroficzną” stratą.

READ  Analog Pocket otrzymał długo oczekiwany jailbreak

„Obudziłem się dziś rano na wiadomość, że Brent, wieloletni najlepszy przyjaciel, niesamowity kolega, najlepszy dziennikarz wojenny, jakiego kiedykolwiek miałem”, powiedział Butsell wiarygodnym źródłom CNN w niedzielę.

„Brent miał tę zdolność, by pójść gdziekolwiek, zdobyć jakąkolwiek historię, posłuchać tego, czego inni nie widzą, i dać ludziom znać, co się dzieje. A to jest druzgocąca strata dla dzisiejszej prasy” – dodał.

Butsel powiedział, że Renat pracował nad filmem dokumentalnym o uchodźcach na całym świecie podczas kryzysu na Ukrainie. „Brent był następnego dnia w samolocie” – powiedział, opisując trudną sytuację uchodźców z Kijowa do Polski.

Wiele lat temu para zdobyła nagrodę DuPont za swoją opowieść o przemycie broni ze Stanów Zjednoczonych do Meksyku.

„Kiedy odbieraliśmy naszą nagrodę, powiedziałem, że jego serce było tylko większe niż jaja Brenta. Stoję na tym. On jest takim dziennikarzem” – powiedział Butchel.

Renault miał wyjątkową zdolność przekonywania ludzi, że opowiadał ich historie w miejscach takich jak Irak i inne strefy działań wojennych.

„Możesz usiąść wygodnie i spędzić tydzień, oglądając wszystkie wieloletnie historie Brenta. Karierę, którą miał, umiejętność docierania do ludzi, umiejętność uchwycenia człowieczeństwa stojącego za ludzkim cierpieniem. Jestem dumny, że pracowałem z nim, dopóki tego nie zrobiłem – powiedział Butsel.

Clarissa Ward relacjonuje z Kijowa, Mick Grover z Polski, Brian Stelter z Nowego Jorku i Lauren Kent z Londynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *