Baidu Robotaxis nie potrzebuje personelu ludzkiego w tych częściach Chin

Chińska firma technologiczna Baidu ogłosiła w poniedziałek, że może sprzedawać niektóre zabawki robotaxi bez udziału personelu ludzkiego w pojazdach.

Baidu

Pekin – Chińska Korporacja Technologiczna Baidu W poniedziałek poinformował, że został pierwszym operatorem robotów taksówkarskich w Chinach, który uzyskał pozwolenia na sprzedaż przejazdów bez kierowcy lub pracownika wewnątrz pojazdów.

Zezwolenia władz lokalnych pozwalają firmie Baidu Apollo Go robotaxi na wyeliminowanie w niektórych przypadkach kosztów personelu ludzkiego.

Początkowy rozmiar pozwoleń jest niewielki: 10 samochodów zmotoryzowanych jest podzielonych na dwa obszary podmiejskie w Wuhan i Chongqing, dwóch głównych chińskich miastach.

W kwietniu Baidu i jego rywal Pony.ai uzyskali zgodę na przedmieściach Pekinu Zautomatyzowana obsługa osi bez człowieka. Ale chińska stolica wciąż wymaga od personelu siedzenia w robotach z pasażerami.

Wydane przez władze miejskie w całych Chinach Coraz więcej zezwoleń W zeszłym roku firmy robotaxi mogły działać i Koszty wysyłki w wybranych regionach.

W Stanach Zjednoczonych alfabet Waymo A Silniki ogólneSpółka zależna Cruise może faktycznie obsługiwać roboty publiczne bez personelu ludzkiego w pojazdach. Przepisy dotyczące testowania robotów i kierowców ładujących różnią się w zależności od miasta i stanu.

Baidu twierdził, że otrzymał ponad milion zamówień na roboty do jeżdżenia. W pierwszych trzech miesiącach roku firma poinformowała, że ​​wykonała 196 000 lotów. Baidu ma opublikować wyniki za drugi kwartał 30 sierpnia.

READ  Stoli Vodka ogłasza rebranding - CNN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.