Społeczność muzułmańska wyraża strach po śmierci mężczyzn w Albuquerque

Muhammad Imtiaz Hussain boi się wyjść z domu w Albuquerque, aby podlać swoje rośliny. Albo odzyskać książki z jego samochodu. Albo nawet wyjść na balkon.

„Moje dzieci nie pozwalają mi wychodzić z mieszkania” – pan. 41-letni Hussain został zastrzelony przez swojego młodszego brata Muhammada Afzala Hussaina, 27, tydzień temu w poniedziałek, kilka przecznic dalej. Był jednym Czterech muzułmanów Zabójstwa w mieście są niedawne – trzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni – a urzędnicy uważają, że zgony te są powiązane z atakowaniem społeczności muzułmańskiej.

Ostatnia ofiara, dwudziestokilkuletni muzułmanin z Azji Południowej, którego nazwiska nie ujawniła policja, został zabity w piątek tuż przed północą. Inna osoba, 41-letni Aftab Hussain, została zastrzelona 26 lipca. Władze twierdzą, że te trzy zabójstwa mogą być związane z zabójstwem 62-letniego Mohammada Ahmadiego w listopadzie 2021 r., poza firmą, którą prowadził on i jego brat.

dług…

Policja w Albuquerque, FBI i policja stanowa proszą opinię publiczną o pomoc w znalezieniu zabójcy lub zabójców – których niedzielni urzędnicy opisali jako pojazd zainteresowania, ciemnego, czterodrzwiowego Volkswagena – w atakach, które pozostawiły muzułmanów w tyle. Straszna sytuacja.

Członek, który uczęszczał do Islamskiego Centrum Nowego Meksyku, powiedział, że nigdy nie wróci, powołując się na obawę, że cztery ofiary zostaną „przynęte” w tym samym meczecie.

Inni członkowie tymczasowo opuścili stan, aby pozostać z członkami rodziny w innych częściach kraju, czekając na proces. Imigrant z Iraku powiedział, że czuł się bezpiecznie, kiedy po raz pierwszy przybył do kraju w latach 80. XX wieku. Inny członek, Salem Ansari, powiedział, że niektórzy ludzie, którzy chodzili do meczetu i pracowali na nocne zmiany, rzucili pracę.

„Ta sytuacja się pogarsza”, powiedział pan. powiedział Ansari.

READ  Europejski Bank Centralny nazywa nieplanowane spotkanie na rynku obligacji „paniką”

Ahmad Azed, przywódca meczetu, powiedział, że dorastał uczęszczając do Centrum Islamskiego w Albuquerque, ale nigdy nie czuł się odizolowany jako muzułmanin w mieście. Ale teraz, powiedział, społeczeństwo przechodzi „panowaną panikę”.

Starszy Pan Hussain powiedział, że przeprowadził się do Ameryki z żoną i dziećmi i przez osiem lat mieszkał bezpiecznie w swojej okolicy. Jego brat Muhammad przybył w 2017 roku i oboje szli do biblioteki o północy lub kupowali kawę późnym wieczorem, studiując jako studenci zagraniczni na Uniwersytecie w Nowym Meksyku.

„Teraz wyjrzałem przez okno i powiedziałem: „Och, tu zginął mój brat. Czy powinniśmy się przeprowadzić?”

Pan. Hussain powiedział, że początkowo miał nadzieję wysłać ciało brata do pochowania wraz z rodziną w Pakistanie, ale liczne rany postrzałowe sprawiły, że jego brat był nierozpoznawalny, Mr. Hussain powiedział też, że jego rodzina nie chce go widzieć. Zabójca „chciał go wykończyć – całe dziewięć jardów”, powiedział.

Ogólnie rzecz biorąc, przestępstwa z nienawiści wobec muzułmanów w USA wykazują tendencję spadkową. Brian Levin, profesor wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w San Bernardino i dyrektor szkolnego Centrum Badań nad Nienawiścią i Ekstremizmem, powiedział, że liczba przestępstw z nienawiści wobec muzułmanów w 2020 r. była najniższa od 9 lat. /11, chociaż te liczby mogą być wypaczone z powodu ograniczeń pandemicznych, powiedział.

Powiedział jednak, że przestępstwa z nienawiści pozostają problemem: według centrum wzrosły o ponad 20 procent w 2021 roku i kolejne 4,7 procent w pierwszej połowie 2022 roku. A według badań profesora Levina „podstawa nastrojów antymuzułmańskich” jest szeroko rozpowszechniona i wynurza się w czasach narodowych trudności.

Urzędnicy powiedzieli, że powstrzymują się od używania słowa „nienawiść” w etykietowaniu przestępstw, dopóki nie zostanie ustalony motyw.

W zeszłym roku centrum islamskie stanęło w obliczu próby podpalenia przez kobietę, która według policji podpaliła plac zabaw meczetu i jeden przy głównym wejściu do meczetu. Nikt nie został ranny, a kobieta została aresztowana i oskarżona o podpalenie. Sprawa jest w toku.

READ  Styczeń. Grupa 6 może zacząć udostępniać transkrypcje z Departamentem Sprawiedliwości w lipcu

Centrum Islamskie poradziło swoim około 2500 członkom, aby jak najwięcej przebywali w domu, korzystali z „systemu kumpli” podczas wychodzenia i unikali „zaangażowania się lub agitowania” z kimkolwiek, panie. Zasób powiedział.

Powiedział, że nadal czuje się wspierany przez inne społeczności, ale nawet tym razem odczuwa „beznadziejność i rozpacz”.

„Obserwuję swoje plecy i wsiadam do samochodu. Dbam o całe swoje otoczenie” – powiedział. „Nie wiesz, czy idą za tobą z meczetu, czy rzeczywiście widzą, jak wchodzisz i wychodzisz z meczetu i podążasz za nimi gdzie indziej. Nie wiem jak”.

Niektórzy członkowie społeczności wyrazili frustrację z powodu braku szczegółów z policyjnego śledztwa, ale pan. Azed powiedział, że jest w kontakcie z władzami i rozumie, dlaczego ukrywają jakikolwiek rozwój. Władze nie wyjaśniły, dlaczego uważają, że morderstwa są powiązane lub wskazane, jeśli są jacyś świadkowie.

Powiedział, że chciałby, aby rządy centralne i stanowe zapewniły jak najwięcej środków na schwytanie zabójcy. powiedział Hussain.

Ale dopóki ktoś nie zostanie złapany, nic nie może złagodzić jego strachu – ani żalu.

„Mój pięciolatek powiedział: „Hej, gdzie jest mój wujek?” Ciągle pyta. „Widziała, jak płaczę i powiedziała: „Płaczesz? Dlaczego płaczesz?” Ale nie mogę jej powiedzieć. Jeszcze nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.