Basen, pole golfowe, lądowisko dla helikopterów, najwyższy samochód świata ma to wszystko

Po 36 latach najdłuższy samochód świata noszący nazwę „American Dream” powrócił do dawnej świetności. Oprócz całkowitego remontu pobił również poprzedni rekord świata i 1 marca 2022 r. stał się najdłuższym samochodem na świecie.

American Dream został po raz pierwszy zbudowany w 1986 roku przez słynnego producenta samochodów Jay Orberg i mierzył 100 stóp po pewnym dostosowaniu. W 2022 legendarny samochód ma 1,5 cala długości. Średnio typowy samochód ma długość od 12 do 16 stóp.

American Dream posiada szereg luksusowych udogodnień, takich jak jacuzzi, wanna, łóżko wodne, pole do minigolfa, kilka telewizorów, a nawet lądowisko dla helikopterów o ładowności 5000 funtów. Jednak jego długość utrudnia parkowanie czy jazdę po drogach.

Mimo nowości samochód znajdował się w opuszczonym magazynie. Na szczęście entuzjasta samochodów Michael Manning natknął się na aukcję na eBayu. Według Guinness World Records, Manninga nie było stać na jego zakup, ale przekonał firmę, która sprzedawała samochód, aby pozwoliła mu przywieźć go do Nowego Jorku w celu renowacji w jego Autoseum.

Manning planował pozyskać darowizny od społeczności na projekt renowacji, ale nie udało się zebrać wystarczających funduszy. W 2019 roku Michael Dezer, właściciel Muzeum Samochodów Dezerland Park, odkrył i przywiózł samochód.

READ  Awarie systemu raportowania Ascension Wisconsin spowodowane „zdarzeniem związanym z cyberbezpieczeństwem”.

Następnie rozpoczął od Manninga długi proces renowacji samochodu, który kosztował ponad 2,50.000 dolarów (około 1,9 crore rupii). Teraz samochód ma wyjechać w Dezerland Park Car Museum na Florydzie w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *