Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

To zdjęcie pływackie, zrobione w czwartek 17 marca 2016 r., przedstawia prezydenta Rosji Władimira Putina pozującego po lewej stronie z generałem pułkownikiem Aleksandrem Dwornikowem podczas ceremonii wręczenia nagród na Kremlu w Moskwie. (Alexei Nikolsky / Sputnik / Kremlowska Basen / AP)

Prezydent Rosji Władimir Putin mianował nowego generała do prowadzenia wojny na Ukrainie, ponieważ jego wojsko zmienia plany po nieudanej próbie zdobycia Kijowa, powiedział amerykański i europejski urzędnik.

Generał armii CNN Aleksander Dwornikow, dowódca południowego okręgu wojskowego Rosji, został mianowany dowódcą rosyjskiego teatru kampanii teatralnej, poinformowali urzędnicy.

„Będzie się pogarszać, a oni rozmawiają za rosyjską zgodą, że powinni zrobić coś innego” – powiedział europejski urzędnik.

Nowy dowódca teatru z dużym doświadczeniem bojowym może zapewnić poziom koordynacji ataku, który ma koncentrować się na obszarze Donbasu, a nie na wielu frontach.

60-letni Dwornikow był pierwszym rosyjskim dowódcą naczelnym operacji wojskowych w Syrii. Podczas dowództwa Duvorniko w Syrii od września 2015 r. do czerwca 2016 r. rosyjskie samoloty wspierały reżim Assada i jego sojuszników podczas oblężenia opanowanego przez rebeliantów wschodniego Aleppo, bombardując gęsto zaludnione dzielnice i powodując duże straty wśród ludności cywilnej. Miasto wpadło w ręce syryjskich sił rządowych w grudniu 2016 roku.

Siły rosyjskie podjęły podobnie drastyczne podejście w niektórych częściach Ukrainy, atakując budynki mieszkalne w głównych miastach i burząc znaczną część ukraińskiego miasta portowego Mariupol.

„Zobaczymy, jak to będzie skuteczne” – powiedział europejski urzędnik. „Rosyjska teoria, rosyjska taktyka jest taka sama jak w Afganistanie”.
„Robią rzeczy w ten sam stary sposób” – dodał urzędnik.

Urzędnicy amerykańscy zaznajomieni z analitykami wojskowymi i szacunkami wywiadu spekulują, że rosyjscy generałowie mogą dążyć do zapewnienia Putinowi pewnych postępów wojennych przed Dniem Zwycięstwa 9 maja. Plac Czerwony.

Urzędnik europejski określił to jako „sam narzucony termin”, który skłoniłby Rosjan do dalszych błędów.

Ale może to doprowadzić do kolejnych okrucieństw ze strony sił rosyjskich, jak to miało miejsce w Pucha, na przedmieściach Puchy, podczas rosyjskiej okupacji. „Smród tych zbrodni wojennych wisiał nad tymi rosyjskimi siłami zbrojnymi od lat” – powiedział urzędnik.

READ  Target, Kroger, Foot Locker i wiele innych

Były ambasador Wielkiej Brytanii w Rosji, Sir Roderick Line, powiedział Sky News w Moskwie w sobotę, że Moskwa „mianowała nowego generała z pięknymi barbarzyńskimi osiągnięciami w Syrii, starając się uzyskać przynajmniej część zwycięstwa Putina w Doniecku”.

Próbą opracowania bardziej zintegrowanej strategii może być powołanie nowego dowódcy generalnego na wojnę Rosji na Ukrainie. Według dwóch amerykańskich urzędników obronnych, CNN wcześniej informowało, że Rosja nie ma dowódcy na poziomie teatru działań na Ukrainie, co oznacza, że ​​sekcje różnych rosyjskich okręgów wojskowych czasami działają z „przekrojowymi celami”.

Stany Zjednoczone wcześniej szacowały, że Putin mógłby mianować generała działającego na południu Ukrainy, ponieważ Rosjanie okupowali większość terytorium, zamiast próbować okrążać miasta Kijowa i północną Ukrainę. Zakończone niedawnym wycofaniem.

Ukraińscy urzędnicy państwowi poinformowali w piątek, że siły rosyjskie wycofały się z ukraińskiego regionu Sumi Północne, jednocześnie kontynuując koncentrację wojsk na wschodzie kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.