Bezzałogowy samochód Waymo został zniszczony przez tłum w San Francisco

Zeszłej nocy około 21:00 czasu pacyficznego w chińskiej dzielnicy Waymo osoba wskoczyła na maskę taksówki Waymo i rozbiła jej przednią szybę, wywołując oklaski, zanim tłum ludzi zebrał się wokół pojazdu, pokrył go farbą, wybił szyby, a następnie ustawił. w ogniu. koniec. ogień. Jak relacjonuje A., straż pożarna przybyła kilka minut później Raport utopiaJednak do tego czasu płomienie całkowicie pochłonęły samochód.

W tej chwili nie wydaje się, aby jakiekolwiek media podały motyw ataku. Powiedziała przedstawicielka Waymo, Sandy Karp krawędź W pełni autonomiczny samochód „nie przewoził żadnych pasażerów”, kiedy został zaatakowany, a do wnętrza pojazdu wrzucono fajerwerki, co wywołało pożar – napisano w wiadomości e-mail. Funkcjonariusz ds. informacji publicznej Robert Rueca z Departamentu Policji San Francisco potwierdził to w e-mailu na adres: krawędź Policja zareagowała około godziny 20:50 czasu pacyficznego i stwierdziła, że ​​pojazd już płonął, dodała, że ​​„nie było żadnych doniesień o obrażeniach”.

Film opublikowany na kanale FriscoLive415 w serwisie YouTube przedstawia płonące nadwozie elektrycznego samochodu Waymo Jaguar.

Kolejny zestaw filmów opublikowanych przez programistę Michaela Fendiego przedstawia scenę w miarę jej rozwoju i rozprzestrzeniania się pożaru.

Władze miejskie i mieszkańcy sprzeciwiali się w zeszłym roku przyznaniu samochodom licencji na całodobową eksploatację, a niektórzy mieszkańcy w ramach protestu unieruchamiali je, umieszczając pomarańczowe stożki na maskach samochodów.

Zaktualizowano 11 lutego 2024 r. o 15:00 czasu wschodniego: Zaktualizowano przypisania funkcjonariuszowi ds. informacji publicznej policji w San Francisco, Robertowi Ruece.

READ  Chaos na lotniskach: podróże europejskie są narażone na cięcia epidemii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *