Senat jest o krok bliżej przyjęcia pakietu pomocy zagranicznej kluczowym głosowaniem

Nathana Howarda/Reuters

Kapitol Stanów Zjednoczonych, 9 lutego 2024 r.

W niedzielę Senat zbliżył się o krok do przyjęcia ustawy o pomocy zagranicznej o wartości 95,3 miliardów dolarów w ramach pomocy dla Ukrainy i Izraela.

Senat pracuje nad ustawą w weekend, ale senator GOP z Kentucky. Ostateczne głosowanie w sprawie Randa Paula może zająć kilka dni. Proces przebiega powoli.

Izba zniosła kluczowy próg 60 głosów Aby przesunąć projekt ustawy do przodu W czwartek w piątkowy wieczór odbyło się kolejne głosowanie proceduralne, a w sobotę odbyła się debata nad ustawą.

Jednak bez porozumienia wśród wszystkich 100 senatorów Senat ma przystąpić do pracy w niedzielne popołudnie, a ostateczne głosowanie pod koniec tygodnia ma na celu przyspieszenie procesu i szybkie przyjęcie przepisów.

Jeśli ustawa ostatecznie przejdzie przez Senat, następnie trafi do Izby Reprezentantów, gdzie nie jest jasne, kiedy spiker Mike Johnson przeprowadzi głosowanie. Wielu Republikanów w Izbie Reprezentantów sprzeciwia się dalszej pomocy dla Ukrainy.

Niedzielne głosowanie może być wstępem do Super Bowl, a przywódca większości Chuck Schumer przygotowuje się do umieszczenia w sali Senatu sali z biurkami i telewizorami. Niedzielny wieczór w Las Vegas.

„Nie pamiętam, kiedy ostatni raz Senat obradował w niedzielę Super Bowl” – powiedział Schumer. „Ale jak mówiłem przez cały tydzień, będziemy kontynuować prace nad tą ustawą, dopóki praca nie zostanie wykonana”.

Senator Chris Murphy, Demokrata z Connecticut, powiedział programowi CBS „Face the Nation”, że ma nadzieję, że Senat może przyjąć ustawę obejmującą finansowanie Ukrainy do początku tygodnia lub do połowy tygodnia.

Ustawodawcy posuwają się do przodu z ustawą o pomocy zagranicznej po Republikanach Zablokowano szerszą ustawę Powiązałoby to pomoc zagraniczną z dwustronną umową graniczną. Republikanie początkowo wzywali do włączenia go do ustawy o bezpieczeństwie granic, ale odrzucili ponadpartyjne porozumienie w obliczu silnych ataków na to rozwiązanie. Przez byłego prezydenta Donalda Trumpa I czołowi Republikanie w Izbie Reprezentantów.

READ  2022 MLB Field of Dreams Game: kanał telewizyjny, transmisja na żywo, czas, cztery rzeczy, które trzeba wiedzieć Cubs vs. Reds w Iowa

Ze swojej strony były prezydent napisał także w sobotę wpis w Truth Social Zatrzymać pomoc zagraniczną O ile nie ma on struktury długu, wyjaśnia to polityczną presję wywieraną na Republikanów, aby zlikwidowali ustawodawstwo.

Oczekuje się większej liczby głosowań proceduralnych, w tym jednego w niedzielę, przed ostatecznym głosowaniem w sprawie pakietu pomocy zagranicznej.

Paul kopał w niedzielę i powtarzał podobne komentarze, mówiąc, że będzie walczył „aż piekło zamarznie”. Zasygnalizował, że jest gotowy poprowadzić forum, omawiając kwestię długu publicznego i inne kwestie.

„Chcę porozmawiać” – powiedział Paul. „To jeden z moich ulubionych. Tak, wczoraj cały dzień spałem, czekając na to. Wezmę Adderall – nie, dobrze się bawię.

„Robimy to w określonym celu” – stwierdził. „Nie lubię tu być… Nie jestem tu, bo to fajna zabawa. Jestem tu, bo nie sądzę, żeby wystarczająca liczba ludzi mówiła o niebezpieczeństwach związanych z długami”.

Republikanie w Senacie są obecnie podzieleni w sprawie pakietu pomocy zagranicznej, a niektórzy nawołują do wprowadzenia poprawek wprowadzających zmiany w ustawie, w tym dodanie środków związanych z polityką imigracyjną i graniczną.

Chociaż nie było jasne, czy porozumienie zostanie osiągnięte, Schumer powiedział, że Demokraci mają nadzieję na osiągnięcie porozumienia z Republikanami w sprawie poprawek.

J. Scotta Applewhite’a/AP

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer spotyka się w środę z reporterami na Kapitolu w Waszyngtonie.

Pakiet pomocy zagranicznej obejmuje miliardy dolarów na wsparcie Ukrainy, pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Izraela oraz pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w Gazie, na Zachodnim Brzegu i na Ukrainie.

Ustawa obejmuje między innymi 60 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy w walce z Rosją, 14,1 miliarda dolarów na pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Izraela, 9,2 miliarda dolarów na pomoc humanitarną i 4,8 miliarda dolarów na wsparcie partnerów regionalnych w regionie Indo-Pacyfiku, między innymi, zgodnie ze środkami Senatu. Grupa.

READ  10 miast z najbardziej spadającymi cenami domów

Ponieważ Senat kontynuuje debatę na temat przepisów w weekend, zwolennicy Wzywamy prawodawców Zatwierdzić poprawkę przewidującą ewakuację Afgańczyków w tym okresie Wycofanie się Afganistanu ze Stanów Zjednoczonych Droga do stałego legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych.

korekta, wprowadzony W piątek senatorski demokrata z Minnesoty. Autorzy: Amy Klobuchar i senator Jerry Moran, republikanin z Kansas, „Umożliwia obywatelom Afganistanu ubieganie się o stałe legalne obywatelstwo, jeśli po dokładnej analizie zobowiążą się do budowania życia w Stanach Zjednoczonych”. Komunikat prasowy Klobuchara.

Republikański Senat Arkansas. Tom Cotton podtrzymuje poprawkę do zmian, które chce wprowadzić. Jest mało prawdopodobne, aby senatorowie osiągnęli ponadpartyjne porozumienie w sprawie głosowania nad jakąkolwiek poprawką.

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Haley Britzkey z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *