„Biali” pracownicy federalni nie będą obejmować dziedzictwa Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w ramach nowego planu Bidena

the administracji Bidena Proponuje zmianę sposobu, w jaki zbiera dane o pracownikach federalnych, co pozwoliłoby pracownikom identyfikować się jako osoby pochodzenia bliskowschodniego lub północnoafrykańskiego, a nie jako „białe”.

W czwartek Biuro Zarządzania i Budżetu (OMB) ogłosiło szereg proponowanych zmian w danych dotyczących rasy/pochodzenia etnicznego, które przechowuje od 1977 roku. OMB stwierdziło, że zmiany są uzasadnione, ponieważ zmieniły się preferencje ludzi co do sposobu, w jaki się definiują.

Biuro Zarządzania i Budżetu stwierdziło w swojej propozycji, że w tym okresie nastąpiły „znaczące zmiany społeczne, polityczne, gospodarcze i demograficzne w Stanach Zjednoczonych”, powołując się na następujące przykłady: zwiększona różnorodność rasowa i etniczna; rosnąca liczba osób identyfikujących się z więcej niż jedną rasą lub pochodzeniem etnicznym; zmiana migracji f wzorce migracji.

Pentagon promuje krytyczną teorię rasy i tożsamości płciowej „Szaleństwo”: raport GOP

Administracja Bidena-Harrisa proponuje zmiany w sposobie gromadzenia danych o rasie/pochodzeniu etnicznym pracowników federalnych.
(Tony L. Sandys/The Washington Post za pośrednictwem Getty Images/File)

Jedna taka zmiana może wpłynąć na obecny język, który wymaga od ludzi identyfikowania się jako „białych”, jeśli mają „pochodzenie od któregokolwiek z rdzennych ludów Europy, Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej”. Ale proponowana zmiana OMB mówi, że wielu prosi o nową kategorię odrębną od białych ludzi pochodzenia europejskiego.

Prezenterzy wezwali do uznania i poszanowania mieszkańców Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej (MENA) i uczynienia ich nową, odrębną kategorią reportaży, ponieważ na przykład wiele społeczności z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej nie ma takich samych doświadczeń życiowych jak biali ludzie pochodzenia europejskiego, nie identyfikują się jako biali i nie są postrzegani jako biali przez innych”.

OMB powiedział również, że nowa kategoria „Bliski Wschód i Afryka Północna” „uzna tę społeczność”.

Domy głosują na pracowników Tarcza federalna z planu Trumpa 2.0 „Osuszyć bagno”

Celem wysiłków rządu w zakresie gromadzenia danych jest „zapewnienie porównywalności rasy i pochodzenia etnicznego w federalnych zbiorach danych oraz maksymalizacja jakości tych danych poprzez zapewnienie, że format, język i procedury gromadzenia danych są spójne i rygorystycznie oparte na dowodach. „

OMB zaproponowała inne zmiany w sposobie gromadzenia i prezentacji danych, w tym poprzez wyszukiwanie informacji o rasie i pochodzeniu etnicznym w jednym pytaniu. OMB powiedział, że wiele osób myli te dwa terminy i zasugerował pytanie o „rasę lub pochodzenie etniczne” pracowników federalnych.

Demokraci walczą o ochronę pracowników federalnych przed półmetkiem, możliwym powrotem Trumpa w 2024 r

Administracja prezydenta Bidena chce dać pracownikom federalnym więcej możliwości, jeśli chodzi o określenie ich pochodzenia rasowego i etnicznego.

Administracja prezydenta Bidena chce dać pracownikom federalnym więcej możliwości, jeśli chodzi o określenie ich pochodzenia rasowego i etnicznego.

OMB zaproponowała kilka innych zmian w brzmieniu, takich jak zastąpienie „Dalekiego Wschodu” „Azją Wschodnią” z definicji „Azji” oraz zakończenie używania terminów „większość” i „mniejszość”.

OMB powiedział, że te dwa ostatnie terminy „mogą być postrzegane przez niektórych raczej jako pejoratywne niż inkluzywne”.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Propozycja nie jest ostateczna, a Biuro Zarządzania i Budżetu (OMB) szuka publicznego wkładu w te pomysły do ​​połowy kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *