Biały Dom wyśle ​​list do dyrektorów wiadomości, wzywając Partię Republikańską do „zwiększenia” kontroli śledztwa w sprawie impeachmentu Bidena „opartego na kłamstwach”CNN

Biały Dom planuje w środę wysłać list do czołowych przedstawicieli amerykańskich mediów, wzywając ich do zintensyfikowania dochodzeń w sprawie Republikanów w Izbie Reprezentantów po tym, jak spiker Kevin McCarthy wszczął śledztwo w sprawie impeachmentu wobec prezydenta Joe Bidena, mimo że nie było dowodów na popełnienie przestępstwa.

„Nadszedł czas, aby media dokładnie przyjrzały się Republikanom Izby Reprezentantów pod kątem wszczęcia śledztwa w sprawie impeachmentu opartego na kłamstwach” – napisał w liście rzecznik Biura Radców Prawnych Białego Domu, Ian Sams, zgodnie z kopią roboczą uzyskaną przez CNN.

List, w którym stwierdzono, że bezpodstawne śledztwo „powinno wywołać alarm w organizacjach informacyjnych”, zostanie wysłany do dyrektorów stojących na czele największych organizacji informacyjnych w kraju, w tym CNN, The New York Times, Fox News i The Associated Press. Urzędnik Białego Domu zaznajomiony ze sprawą powiedział CBS News i innym osobom.

List nadchodzi dzień po ogłoszeniu przez McCarthy’ego, że nakazał trzem komisjom Izby Reprezentantów wszczęcie śledztwa w sprawie impeachmentu wobec Bidena. Republikanie w Izbie Reprezentantów, którzy zaprzeczają, jakoby zhańbiony były prezydent Donald Trump zrobił coś złego, od dawna bezpodstawnie próbują przedstawiać Bidena jako skorumpowanego i nękanego przestępczością polityka.

Chociaż organizacje informacyjne opublikowały niezliczone informacje weryfikujące fakty w tej sprawie, nie udało im się stanowczo zająć się fałszywymi i wprowadzającymi w błąd informacjami rozpowszechnianymi przez Republikanów w swoich relacjach. Należy eliminować kłamstwa, które nasycają dyskurs publiczny.

W swoim środowym piśmie Biały Dom wezwał serwisy informacyjne do bardziej szczegółowego relacjonowania śledztwa w sprawie impeachmentu.

„Ukrywanie impeachmentu jako narracji proceduralnej – Republikanie mówią X, ale Biały Dom twierdzi Y – jest obrazą dla narodu amerykańskiego, który polega na wolnej prasie, aby pociągnąć władzę do odpowiedzialności” – napisał Sams.

„W dzisiejszym środowisku medialnym, w którym codziennie kłamcy i prześladowcy szerzą dezinformację i kłamstwa wszędzie, od Facebooka po Fox, niepowodzenie Republikanów w rozwikłaniu niezgodności z prawem twierdzeń, na których opierają się wszystkie ich działania, pomaga wywołać zamieszanie. Stawiając fałszywe przesłanki kanały informacyjne, ukrywając prawdę” – dodał Sams.

READ  Akcje Alibaba spadają po tym, jak Daniel Zhang nieoczekiwanie odchodzi z biznesu w chmurze

McCarthy otworzył we wtorek przesłuchania w sprawie impeachmentu, próbując uspokoić swoich skrajnie prawicowych Republikanów bez formalnego głosowania w Izbie.

Prowadzone jest dochodzenie w sprawie Bidena pod przewodnictwem Republikanów Nie przedstawiono jeszcze żadnych bezpośrednich dowodów Prezydent skorzystał finansowo na zagranicznej karierze Huntera Bidena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *