Biały Dom z trudem odpowiada na pytania dotyczące kosztów programu pożyczek studenckich

Na czwartkowej konferencji prasowej sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre nadal podkreślała, że ​​plan anulowania tysięcy dolarów federalnego zadłużenia studenckiego dla milionów Amerykanów „zostanie w pełni spłacony z powodu pracy, jaką wykonał ten prezydent. ” gospodarka.”

Zapytany konkretnie, czy administracja ma lepszy pomysł na całkowitą cenę planu, Jean-Pierre rozpoczął swoją odpowiedź od stwierdzenia: „Dorobek prezydenta w zakresie odpowiedzialności fiskalnej nie ma sobie równych”, po czym przedstawił listę swoich osiągnięć gospodarczych. Ale nigdy nie oszacowała, ile będzie kosztował projekt.

„Jeśli chodzi o koszty, wszystko zależy od tego, ile anulowanych pożyczek ma zostać faktycznie spłaconych, co zależy od tego, z ilu pożyczkobiorców faktycznie skorzystamy” – powiedział.

Przez całą konferencję sekretarz prasowy naciskał na liczby. Powiedział, że administracja nie wierzy, że posunięcie to zwiększy deficyt, ponieważ „wykonaliśmy dobrą robotę zmniejszając 1,7 biliona dolarów… deficytu” – Określa plan zarządzania Tak bardzo zmniejszy się deficyt federalny w roku fiskalnym 2022 – 50 miliardów dolarów rocznie wraca do Skarbu Państwa, gdy spłaty kredytów studenckich rozpoczną się w grudniu.

Powiedział, że Skarb Państwa „od dwóch lat jest na poziomie zerowym” z powodu zawieszenia spłat, ale Bharat Ramamurthy, wicedyrektor Narodowej Rady Gospodarczej, powiedział w środę, że około 2 miliardy dolarów miesięcznie były spłacane przez kredytobiorców w okresie zawieszenie. Zazwyczaj do 6 miliardów dolarów miesięcznie.

Biały Dom wyraźniej bronił swojego planu anulowania kredytów studenckich na Twitterze, wzywając krytyków rządu GOP do wybaczania pożyczek w ramach Programu Ochrony Wypłaty.

„Kongreswoman Marjorie Taylor Green wybacza 183 504 $ pożyczek PPP” tweet z Białego Domu Plan Bidena był odpowiedzią na krytykę Gruzińskiej Partii Republikańskiej. „Kongresmanowi Mattowi Gaetzowi wybaczono 482.321 dolarów w pożyczkach PPP”, inny odpowiedział na podobne skargi prawnika z Florydy.

Biały Dom opublikował na Twitterze podobne odpowiedzi na krytykę ze strony Mike’a Kelly’ego z Pensylwanii, Verna Buchanana z Florydy oraz Markwayne’a Mullina i Kevina Hearna z Oklahomy.

READ  Policja w Albuquerque prosi publiczność o udostępnienie zdjęć i filmów, które mogą pomóc w zbadaniu morderstw 4 muzułmańskich mężczyzn.

Zapytany w czwartek, czy administracja ostatecznie opublikuje szacunki kosztów, Jean-Pierre powiedział, że „sektor edukacji będzie na czele”.

Zapytany, dlaczego prezydent tak długo zwlekał z podjęciem decyzji o umorzeniu długu, Biden powiedział, że „chciał to zrobić z zachowaniem równowagi fiskalnej. Ten przegląd legislacyjny tam był… Chcieliśmy się upewnić, że przegląd legislacyjny został zakończony. ”

Jednak Jean-Pierre nalegał, aby administracja „nie uważała tego za nieodpowiedzialną”, podkreślając, że może być odpowiedzialna pod względem fiskalnym bez oszacowania kosztów publicznych i żadnych szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób projekt zostanie opłacony lub kto za niego zapłaci.

„Nie uważamy tego za nieodpowiedzialne” – powiedział. „Postrzegamy to jako odpowiedzialne pod względem fiskalnym, zrównoważone podejście do robienia tego. 'Dlaczego nie zrobisz 50 000 $?’ Pamiętam, że ludzie tak mówili. Nie chcemy tego robić, ponieważ chcemy mieć pewność, że robimy to w sposób odpowiedzialny pod względem podatkowym. Ponownie, nie zadowalając wszystkich, ale upewniając się, że dotrzymujemy tej obietnicy, ale robiąc to w sposób sprytny, fiskalnie odpowiedzialny sposób. ”

Ramamurthy udzielił w środę Philowi ​​Mattingly’emu z CNN więcej wyjaśnień na temat trudności w zapewnieniu najlepszego numeru.

Powiedział, że bez wiedzy, ilu kredytobiorców się rejestruje, trudno byłoby poznać całkowity koszt. „Odgrywa dużą rolę w tym, jaki będzie koszt” – powiedział.

Ale poza tym, powiedział, inne czynniki utrudniają podanie dokładnej liczby. Powiedział, że istnieją różne szacunki współczynników niewypłacalności, które wpływają na całkowitą liczbę. Powiedział też, że beneficjenci ulgi uzyskają dodatkowe wpływy z podatków, jeśli założą małe firmy lub kupią domy.

Ta historia została zaktualizowana w czwartek o dodatkowe informacje.

Paul LeBlanc z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.