Rada Pracy twierdzi, że Starbucks nielegalnie zablokował podwyżki związkowców

Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy twierdziła w skardze złożonej w środę, że Starbucks nielegalnie wstrzymał pensje i świadczenia dla tysięcy pracowników związkowych.

NLRB domaga się opóźnionych wypłat i świadczeń dla pracowników, którzy wstąpili do związków w maju i prosi tymczasowego dyrektora generalnego Howarda Schultza o przeczytanie oświadczenia dla pracowników o ich prawach do organizowania się.

Zakaz zachęt dla pracowników związkowych wprowadzony przez sieć coffee shopów miał na celu utrudnienie wysiłków na rzecz regulacji, twierdzi NLRB, federalna agencja odpowiedzialna za Egzekwowanie amerykańskiego prawa pracy. Skarga pojawia się w środku kampania związkowa W lokalizacjach Starbucks w całym kraju — nacisk, któremu kierownictwo sprzeciwiało się, argumentując, że firma radzi sobie lepiej, gdy ma do czynienia bezpośrednio ze swoimi pracownikami.

W odpowiedzi e-mail rzecznik Starbucks odrzucił twierdzenia NLRB jako fałszywe.

w lipcu oświadczenieFirma powiedziała, że ​​jest „zobowiązana do negocjowania w dobrej wierze”. „Prawo jest jasne, gdy sklep staje się związkiem, żadne zmiany w świadczeniach nie są dozwolone bez negocjacji zbiorowych w dobrej wierze” – dodała.

Od końca zeszłego roku ponad 230 sieci kawiarni zagłosowało za przystąpieniem do związków zawodowych.

Schultz w maju ogłosił podwyżki płac i wydłużenie godzin szkoleniowych w ponad 10 000 sklepów należących do korporacji, ale wykluczył ostatnio uzwiązkowione sklepy lub te, które są w trakcie przeprowadzania wyborów.

Podwyżki płac, które weszły w życie 1 sierpnia, podniosły stawki godzinowe dla pracowników niezrzeszonych zatrudnionych przed 2 maja do 15 USD za godzinę lub 3%, w zależności od tego, która z tych wartości jest wyższa. Pracownicy, którzy pracowali w Starbucks przez co najmniej dwa lata, otrzymali dodatkowe podwyżki.

„Howard Schultz podjął decyzję, by odmówić nam podwyżki w czasie, gdy koszty życia gwałtownie rosną. Twierdzi, że prowadzi” inny rodzaj biznesu „, ale w rzeczywistości Howard Schultz jest tylko tyranem-miliarderem, który robi wszystko, co może zmiażdżyć prawa pracowników” – powiedziała Maggie Carter, baristka z Knoxville w stanie Tennessee w czwartek w oświadczeniu w imieniu Związku Pracowników Starbucks.

READ  Elon Musk zgadza się z tweetem mówiącym „Gra jest fałszywa”, jeśli nie może kupić Twittera

Senator Vermont Bernie Sanders, niezależny, zwany także Starbucks.

„Wystarczy. Miliarder, prezes Starbucks, Howard Schultz, musi zakończyć wojnę z pracownikami, uznać związek i wynegocjować pierwszy kontrakt” – napisał senator na Twitterze.

O ile Starbucks nie rozstrzygnie sprawy, sędzia prawa administracyjnego przeprowadzi rozprawę w sprawie 25 października.

Zarzuty NLRB przeciwko Starbucks są tylko ostatnimi ze strony agencji, która w czerwcu oskarżyła Starbucks o używanie „zestaw nielegalnych taktyk” Celuj w pracowników zaangażowanych w działania związkowe. Starbucks konsekwentnie odrzuca zarzuty, że stosuje nielegalną taktykę.

W odpowiedzi na pozew wniesiony przez dyrektora regionalnego NLRB, w zeszłym tygodniu sędzia federalny nakazał firmie przywrócenie do pracy siedmiu pracowników, którzy zostali zwolnieni podczas prowadzenia kampanii związkowej w Memphis w stanie Tennessee. Starbucks Powiedział Zwolniła pracowników za naruszenie polityki bezpieczeństwa i obiecała odwołać się od wyroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.