Biden nazywa Putina „morderczym dyktatorem” i mówi, że Rosja „prowadzi niemoralną wojnę” – US Politics na żywo | Wiadomości z USA

Amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin przebywa w Bratysławie na Słowacji i przeprowadził wywiad prasowy ze swoim słowackim odpowiednikiem, ministrem obrony Jaroslavem Nad.

Inny dziennikarz zapytał o możliwość dostarczenia systemów S-300 do: UkrainaJest to system rakiet ziemia-powietrze dalekiego zasięgu, zaprojektowany przez Związek Radziecki.

„To, co odniosło sukces dla sił ukraińskich, to to, że naprawdę byli w stanie temu zapobiec” – powiedział Austin Rosja ustanowienia przewagi powietrznej i dokonali tego poprzez efektywne wykorzystanie systemów obrony przeciwlotniczej, zarówno średniego, jak i krótkiego zasięgu. „

Przypadkowi obserwatorzy mogą być nieco zaskoczeni słysząc, jak mówi, że Rosja nie zademonstrowała swojej przewagi w powietrzu, kiedy tak brutalnie bombarduje Ukrainę z powietrza. Zełenski również wyraźnie wierzy, że w sile NATO jest już więcej, niż jest w stanie zrobić. I więcej broni jest przedmiotem dyskusji, jak pisaliśmy.

Jednak Austin kontynuował: „Naszym celem było więc dalsze wzmacnianie tych rzeczy, które działały z siłami ukraińskimi. Rozmawiamy więc z wieloma naszymi sojusznikami i partnerami, aby uzyskać jak najwięcej możliwości, aby nadal pomagać”.

Austin został zapytany o systemy rakietowe dalekiego zasięgu, których Rosja używa do ataku na Ukrainę io to, co omawia z sojusznikami na temat alternatyw dla S-300, aby pomóc Ukrainie na „arenie dalekiego zasięgu”.

Austin powiedział: „Systemy, których używają Rosjanie… używają wielu rakiet, pocisków i artylerii. Istnieje wiele rzeczy, które można wykorzystać, aby temu przeciwdziałać. Widzimy, że drony były bardzo skuteczne, a my również Widziałem, że posiadanie zdolności do prowadzenia kontrataku za pomocą rakiet i artylerii jest również bardzo skuteczne, więc myślę, że coraz częściej zobaczymy, jak siły ukraińskie zwracają się ku tym metodom, aby temu przeciwdziałać.

„Pociski, a właściwie pociski manewrujące, o których wspomniałeś, są wystrzeliwane z platform powietrznych, myślę, że wiesz, że te pociski zostały faktycznie wystrzelone z Rosji, więc strefa zakazu lotów nie zapobiegłaby tej działalności”.

READ  PM: Międzykontynentalne rakiety balistyczne Korei Północnej wylądowały w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii | Korea Północna

Nad powiedział, że dostawy systemów S-300 są przedmiotem dyskusji i jest chęć, dopóki istnieje rezerwa na zapewnienie bezpieczeństwa NATO i terytoriów poszczególnych członków poprzez zastąpienie systemów przekazanych Ukrainie.
Sekretarz obrony USA Lloyd Austin (z lewej) i minister obrony Słowacji Jaroslav Nad (z prawej) organizują wspólną konferencję prasową na temat ich spotkania w Bratysławie chwilę wcześniej.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin (z lewej) i minister obrony Słowacji Jaroslav Nad (z prawej) organizują wspólną konferencję prasową na temat ich spotkania w Bratysławie chwilę wcześniej. Zdjęcie: Jacob Gavlak/EPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *