Ogłoszenia rządowe na żywo: Wiadomości Omigron, ograniczenia i nie tylko

dług…Thilo Schmulzen / Reuters

Eksperci ostrzegają, że kolejna fala koronawirusa wywołana przez wysoce zaraźliwą podwariantę Omigron, która szybko rozprzestrzenia się w Europie, może wkrótce nadejść do Stanów Zjednoczonych, chociaż twierdzą, że ten trend jest raczej powodem do ostrzeżenia niż ostrzeżenia.

Wariant Omicron wystartował w tym miesiącu po raz drugi w Europie, gdzie wcześniejsze epidemie wirusowe wywołały spekulacje w Stanach Zjednoczonych. Wiele krajów rywalizowało o deregulację w lutym i marcu, wierząc, że pozbyły się najgorszej choroby rządowej, ale najbardziej rozpowszechniony podtyp Omicron, BA.2, przyczynia się do nowego wzrostu.

Chociaż liczba pacjentów z Covid wzrasta w niektórych krajach, w tym w Austrii, Wielkiej Brytanii i Holandii, wzrost ten nie doprowadził do powszechnego wzrostu liczby szpitali w Europie. Nasz świat w danych. I BA 2 Nie wydaje się to jeszcze poważne Choroba niż BA.1, a istniejące szczepionki mogą być przeciwko niej skuteczniejsze.

Niektóre kraje, w tym Niemcy I Austria, Znowu zbliżają się do rekordowych ilości gazu lub go przekroczyły. Kiedy pojedyncze przypadki zaczęły ponownie rozprzestrzeniać się w Europie na początku tego miesiąca, były już wyższe niż w innych częściach świata. Kontynent rejestruje obecnie 95 przypadków na 100 000, w porównaniu z 87 w dniu 3 marca; W porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą zgłaszanych jest 10 przypadków na 100 000 osób. Baza danych New York Times.

Wszystkie 50 stanów USA dokonało tego samego wyboru Wcześniej w tym miesiącu, podnosząc swoje globalne zamówienia na maski wewnętrzne, po ustąpieniu zimowego powstania Omigron. Od tego czasu ładunki gazu w kraju nadal spadają, osiągając poziomy nienotowane od zeszłego lata w tym tygodniu. Baza danych czasu.

Ale podczas całej epidemii trendy rządowe w Stanach Zjednoczonych były o kilka tygodni w tyle za Europą. A dane dotyczące ścieków w USA już pokazują oznaki nowego wzrostu.

READ  Koniec z uchodźcami z Gazy – Politico

Dr Wafa El-Sadr, profesor epidemiologii i medycyny na Uniwersytecie Columbia, powiedział, że dane są sygnałem, że ludzie powinni być ostrożni.

„Ale nie powiedziałbym, że ludzie powinni być bardziej czujni” – powiedział w środę.

Ponieważ ludzie wydalają wirusa z kałem, gdzie lub gdzie koronawirus się rozprzestrzenia i jeśli krąży nowy wariant, można wykorzystać ścieki.

Według Centers for Disease Control and Prevention, około 38 procent aktywnych miejsc pobierania próbek ścieków w USA zgłasza podwyższony poziom koronawirusa od 26 lutego do 12 marca. Monitorowanie danych dotyczących ściekówBada 698 oczyszczalni ścieków w całym kraju.

Podwariant BA.1 jest głównym podtypem Omicron w Stanach Zjednoczonych, ale BA.2 jest wysoce zaraźliwy i szybko się rozprzestrzenia, dlatego ważne jest, aby szczepić i zachęcać Amerykanów, powiedział dr L-Sader. „To ochroni nas przed tym, co ma nadejść”, powiedział.

BA.2 odpowiada tylko za ułamek przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale odsetek ten rośnie. Oceny Częstość występowania podwariantu CDC w Stanach Zjednoczonych zależy od wielu czynników, w tym od nasilenia istniejącej odporności populacyjnej i zmienności podtypów.

Kierownik ds. technologii Światowej Organizacji Zdrowia ds. odpowiedzi na wirusa koronowego. Maria van Kerkov powiedziała, że ​​PA2 jest jednym z czynników prowadzących do wzrostu ostatnich wydarzeń na świecie. Spowodowane wysokimi ofiarami w Azji i Europie. Powiedział, że inne czynniki to deregulacja, szczepienia i dezinformacja.

„Mamy wiele dezinformacji” – powiedział w pewnym momencie Opis wiadomości W środę. „Dezinformacja, że ​​Omigron jest łagodna, dezinformacja, że ​​epidemia się skończyła, dezinformacja, że ​​jest to ostatnia odmiana, z którą mamy do czynienia”.

Sophie Townes Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *