Akcje stabilizują się po podwyżce Fed, nadchodzi kolejna tura BoE

Mężczyzna w masce ochronnej, podczas wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19), przechodzi przez elektroniczną tablicę wyświetlającą indeksy giełdowe różnych krajów, w tym pusty indeks Rosyjskiego Systemu Handlowego (RTS), przed domem maklerskim w Tokio w Japonii, 10 marca 2022 r. (Reuters) / Kim Kyung-Hoon

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN / TOKIO (Reuters) – Europejskie giełdy zanotowały w czwartek solidne wzrosty w Azji po tym, jak Chiny zasygnalizowały większe wsparcie dla słabnącej gospodarki, a Rezerwa Federalna ruszyła naprzód z pierwszą od ponad trzech lat podwyżką stóp procentowych w USA. .

Handlowcy pozostali w uścisku wyniszczającej wojny na Ukrainie, ale mieli nadzieję, że porozumienie pokojowe może zanikać, ale oni także żyli, obserwując, czy Bank Anglii również później podniesie stopy procentowe w Wielkiej Brytanii. Czytaj więcej

Eurostox 600 (.stoxx) Po początkowym rajdzie była o 0,1% niższa. Wcześniej skoczył 3,5% przez Nikkei w Tokio (.N225) Akcje rynków wschodzących (MSCIEF) Oznacza globalny wiodący indeks MSCI (.MIWD00000PUS) Nadal rośnie i przekracza 6% w ciągu ostatnich trzech dni, choć po solidnym początku roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Trwające rosyjskie bombardowania Ukrainy, zdewastowane przez sankcje, utrzymywały rynki towarowe w dużej niestabilności, ponieważ ceny ropy ponownie powróciły do ​​symbolicznego poziomu 100 USD. Kreml zaatakował prezydenta USA Joe Bidena i nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina zbrodniarzem wojennym, ale powiedział, że wkłada „niezwykłą energię” w rozmowy pokojowe. Czytaj więcej

Rynki metali stanęły w obliczu większego dramatu po tym, jak w środę ponownie wstrzymano handel niklem na Londyńskiej Giełdzie Metali.

„Reakcja dzisiejszego ranka i wieczoru jest taka, że ​​rynki uważają, że Fed jest na linii lub wyprzedza krzywą i postępuje słusznie”, podnosząc stopy procentowe, powiedział Robert Alster, dyrektor ds. inwestycji w Close Brothers Asset Management.

READ  Posiadacz obligacji Preston Hollow przewodzi Uniwersytetowi Iowa na aukcji miłosierdzia

Dodał, że „słuszną rzeczą” byłoby też, gdyby Bank Anglii podniósł stopy procentowe później na trzecie posiedzenie z rzędu, aby powrócić do poziomu sprzed pandemii 0,75%.

Bank Anglii prognozował w zeszłym miesiącu, że inflacja osiągnie szczyt w kwietniu na poziomie około 7,25% – prawie czterokrotnie w stosunku do celu 2% – ale te prognozy zostały wyprzedzone przez sejsmiczne zmiany na europejskich rynkach energii po inwazji Rosji na Ukrainę.

„Kluczowe jest to, że wszyscy spodziewamy się, że po Wielkanocy inflacja zacznie spadać” – dodał Alster. „Ale jeśli tak się nie stanie, może wszyscy musimy zresetować”.

Wzrosty giełdowe nastąpiły po 2,2% wzroście indeksu S&P 500 na Wall Street (.SPX) Nocny.

Tymczasem rynki obligacji zaczęły się stabilizować po tym, jak rentowności obligacji skarbowych wzrosły do ​​najwyższych poziomów od prawie trzech lat po tym, jak Rezerwa Federalna wskazała, że ​​planuje również podnosić stopy procentowe na każdym posiedzeniu na pozostałą część tego roku, aby agresywnie ograniczyć inflację. Czytaj więcej

10-letnie obligacje skarbowe osiągnęły najpóźniej 2,12%, podczas gdy benchmarkowa rentowność niemieckich 10-letnich obligacji spadła o 2 punkty bazowe do 0,382% po rozpoczęciu dnia w górę, zwiększając zyski z poprzedniej sesji do 0,408%, najwyższego poziomu od listopada 2018 r. DE10YT = RR .

Stratedzy cenowi ING powiedzieli w nocie dla klientów, że bardziej optymistyczne nastroje w ostatnich dniach oznaczają „mniej wymówek dla banków centralnych, by opóźnić zaostrzenie polityki”.

Wysoka inflacja w Wielkiej Brytanii

Wysokość Azji

Mimo to dolar pozostał słaby na rynkach walutowych. Indeks dolara, który mierzy w stosunku do sześciu innych głównych walut, był nieco słabszy i wyniósł 98,476 po spadku o 0,5% w środę.

Dolar wykazał pewną siłę w stosunku do japońskiej waluty, osiągając 118,82 jena, niedaleko od ponad sześcioletniego maksimum 119,13 osiągniętego w nocy przy powiększającej się luce w polityce pieniężnej.

READ  Administracja Bidena liczy na wskazówki Tesli w zakresie reformy polityki paliw odnawialnych

Powszechnie uważa się, że Bank Japonii utrzymuje w piątek swój szeroki bodziec, ponieważ gospodarka nadal słabnie. Czytaj więcej

Tymczasem obawy dotyczące gwałtownego spowolnienia w Chinach, które walczą z rozprzestrzeniającą się epidemią wirusa COVID-19 za pomocą wysoce restrykcyjnych środków, osłabły po tym, jak chiński wicepremier Liu He wskazał w środę, że zbliżają się kolejne bodźce.

Indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł w ciągu nocy o ponad 5%, dodając w środę skok o 9%. Pokonane sektory, w tym technologia i nieruchomości, wzrosły, dzięki Country Garden Services Holdings (6098.PL) Gospodarstwa wiejskiego ogrodu (2007.HK) Wspinają się odpowiednio o 28% i 26%.

Internetowy gigant Alibaba (9988.HK) Podskoczyły o 9%, wiodące akcje Chin (.CSI300) Zysk 2,3%, przedłużając odbicie 4,3% z poprzedniego dnia, podczas gdy Japonia również odnotowała znaczne wzrosty, z Nikkei (.N225) Skok 3,5% i dotarcie do dwutygodniowego szczytu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Marka Jonesa. Montaż przez Toby’ego Chopra

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *