Akcje stabilizują się po podwyżce Fed, nadchodzi kolejna tura BoE

Mężczyzna w masce ochronnej, podczas wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19), przechodzi przez elektroniczną tablicę wyświetlającą indeksy giełdowe różnych krajów, w tym pusty indeks Rosyjskiego Systemu Handlowego (RTS), przed domem maklerskim w Tokio w Japonii, 10 marca 2022 r. (Reuters) / Kim Kyung-Hoon

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN / TOKIO (Reuters) – Europejskie giełdy zanotowały w czwartek solidne wzrosty w Azji po tym, jak Chiny zasygnalizowały większe wsparcie dla słabnącej gospodarki, a Rezerwa Federalna ruszyła naprzód z pierwszą od ponad trzech lat podwyżką stóp procentowych w USA. .

Handlowcy pozostali w uścisku wyniszczającej wojny na Ukrainie, ale mieli nadzieję, że porozumienie pokojowe może zanikać, ale oni także żyli, obserwując, czy Bank Anglii również później podniesie stopy procentowe w Wielkiej Brytanii. Czytaj więcej

Eurostox 600 (.stoxx) Po początkowym rajdzie była o 0,1% niższa. Wcześniej skoczył 3,5% przez Nikkei w Tokio (.N225) Akcje rynków wschodzących (MSCIEF) Oznacza globalny wiodący indeks MSCI (.MIWD00000PUS) Nadal rośnie i przekracza 6% w ciągu ostatnich trzech dni, choć po solidnym początku roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Trwające rosyjskie bombardowania Ukrainy, zdewastowane przez sankcje, utrzymywały rynki towarowe w dużej niestabilności, ponieważ ceny ropy ponownie powróciły do ​​symbolicznego poziomu 100 USD. Kreml zaatakował prezydenta USA Joe Bidena i nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina zbrodniarzem wojennym, ale powiedział, że wkłada „niezwykłą energię” w rozmowy pokojowe. Czytaj więcej

Rynki metali stanęły w obliczu większego dramatu po tym, jak w środę ponownie wstrzymano handel niklem na Londyńskiej Giełdzie Metali.

„Reakcja dzisiejszego ranka i wieczoru jest taka, że ​​rynki uważają, że Fed jest na linii lub wyprzedza krzywą i postępuje słusznie”, podnosząc stopy procentowe, powiedział Robert Alster, dyrektor ds. inwestycji w Close Brothers Asset Management.

READ  W upalnej sali sądowej na Bahamach Bankman-Fried walczy z więzieniem

Dodał, że „słuszną rzeczą” byłoby też, gdyby Bank Anglii podniósł stopy procentowe później na trzecie posiedzenie z rzędu, aby powrócić do poziomu sprzed pandemii 0,75%.

Bank Anglii prognozował w zeszłym miesiącu, że inflacja osiągnie szczyt w kwietniu na poziomie około 7,25% – prawie czterokrotnie w stosunku do celu 2% – ale te prognozy zostały wyprzedzone przez sejsmiczne zmiany na europejskich rynkach energii po inwazji Rosji na Ukrainę.

„Kluczowe jest to, że wszyscy spodziewamy się, że po Wielkanocy inflacja zacznie spadać” – dodał Alster. „Ale jeśli tak się nie stanie, może wszyscy musimy zresetować”.

Wzrosty giełdowe nastąpiły po 2,2% wzroście indeksu S&P 500 na Wall Street (.SPX) Nocny.

Tymczasem rynki obligacji zaczęły się stabilizować po tym, jak rentowności obligacji skarbowych wzrosły do ​​najwyższych poziomów od prawie trzech lat po tym, jak Rezerwa Federalna wskazała, że ​​planuje również podnosić stopy procentowe na każdym posiedzeniu na pozostałą część tego roku, aby agresywnie ograniczyć inflację. Czytaj więcej

10-letnie obligacje skarbowe osiągnęły najpóźniej 2,12%, podczas gdy benchmarkowa rentowność niemieckich 10-letnich obligacji spadła o 2 punkty bazowe do 0,382% po rozpoczęciu dnia w górę, zwiększając zyski z poprzedniej sesji do 0,408%, najwyższego poziomu od listopada 2018 r. DE10YT = RR .

Stratedzy cenowi ING powiedzieli w nocie dla klientów, że bardziej optymistyczne nastroje w ostatnich dniach oznaczają „mniej wymówek dla banków centralnych, by opóźnić zaostrzenie polityki”.

Wysoka inflacja w Wielkiej Brytanii

Wysokość Azji

Mimo to dolar pozostał słaby na rynkach walutowych. Indeks dolara, który mierzy w stosunku do sześciu innych głównych walut, był nieco słabszy i wyniósł 98,476 po spadku o 0,5% w środę.

Dolar wykazał pewną siłę w stosunku do japońskiej waluty, osiągając 118,82 jena, niedaleko od ponad sześcioletniego maksimum 119,13 osiągniętego w nocy przy powiększającej się luce w polityce pieniężnej.

READ  Tampa Bay to jeden z najlepszych rynków mieszkaniowych w Zillow w roku 2024

Powszechnie uważa się, że Bank Japonii utrzymuje w piątek swój szeroki bodziec, ponieważ gospodarka nadal słabnie. Czytaj więcej

Tymczasem obawy dotyczące gwałtownego spowolnienia w Chinach, które walczą z rozprzestrzeniającą się epidemią wirusa COVID-19 za pomocą wysoce restrykcyjnych środków, osłabły po tym, jak chiński wicepremier Liu He wskazał w środę, że zbliżają się kolejne bodźce.

Indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł w ciągu nocy o ponad 5%, dodając w środę skok o 9%. Pokonane sektory, w tym technologia i nieruchomości, wzrosły, dzięki Country Garden Services Holdings (6098.PL) Gospodarstwa wiejskiego ogrodu (2007.HK) Wspinają się odpowiednio o 28% i 26%.

Internetowy gigant Alibaba (9988.HK) Podskoczyły o 9%, wiodące akcje Chin (.CSI300) Zysk 2,3%, przedłużając odbicie 4,3% z poprzedniego dnia, podczas gdy Japonia również odnotowała znaczne wzrosty, z Nikkei (.N225) Skok 3,5% i dotarcie do dwutygodniowego szczytu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Marka Jonesa. Montaż przez Toby’ego Chopra

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *