Miss Świata: Miss Polski, Karolina Bilawska, ukoronowana wśród wezwań do pokoju na Ukrainie

scenariusz Oscar Holland, CNN

Polka Karolina Bilawska została w środę koronowana 70. Miss Świata, ponieważ zawodniczki i organizatorzy wyrazili z nią solidarność. Ukraińcy Podczas ceremonii salutowania przy świecach na scenie w telewizyjnym finale.
Belusca, która pracuje jako modelka i studiuje do tytułu magistra, zdobyła tytuł w stolicy Portoryko, San Juan, trzy miesiące po przełożeniu konkursu z powodu COVID-19 wybuch. Drugie miejsce zajęła Miss USA, Shri Saini, drugie miejsce zajęła Olivia Yasi z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Oprócz zwykłych występów i sędziowania na żywo, urzekająca ceremonia zawierała przesłanie poparcia dla Ukrainy po niesprowokowanej rosyjskiej inwazji na kraj, który graniczy z Polską. W jednym z klipów Toni-Ann Singh z Jamajki, która zdobyła tytuł Miss Świata w 2019 roku, zaśpiewała Celine Dion i Andreę Bocelli „The Prayer”, gdy był na scenie, a na widowni trzymali wysoko świece.

Miss World 2019 Toni-Ann Singh śpiewa „The Prayer” podczas 70. konkursu Miss World w Coca-Cola Music Hall w San Juan w Portoryko. kredyt: Ricardo Arduingo/AFP/Getty Images

Zdanie „Módlcie się o pokój” pojawiło się na ekranie za finalistami. Oficjalne konto Miss World na Twitterze ćwierkanie Że występ był częścią starań konkursu o „Stań z Ukrainą”. Organizatorzy poinformowali również, że na targi przygotowano ponad 7000 świec, które były transmitowane w ponad 100 krajach.
w oświadczenie Julia Morley, CEO Miss World Ltd. , opublikowanym przed konkursem: „Musimy coś zrobić, nawet jeśli wydaje się, że nie wystarczy zapalić jedną świeczkę, jeśli wszyscy razem zapalimy świecę, możemy zmienić świat”, jednocześnie zapraszając ludzi na całym świecie „do zrzucenia światło na Ukrainie” oraz zamieszczanie zdjęć w mediach społecznościowych.
Na początku tego tygodnia organizatorzy Miss World opublikowali m.in wiadomość wideo Z Miss Ukrainy 2016, Oleksandra Kucherenko. Na tle hipotetycznego materiału filmowego z konfliktu kraje na całym świecie zaapelowały o „nasze wsparcie, aby zamknąć niebo nad Ukrainą i uratować świat (przed) katastrofą nuklearną”, dodając: „Nasz pokój jest twoim pokojem”.

Organizacja poinformowała, że ​​obecna Miss Ukrainy, Ołeksandra Jaremczuk, która nie zakwalifikowała się do finału, jest obecnie w Kijowie.

Pierwotnie zaplanowany na grudzień, był to konkurs Miss World Opóźniony Po tym, jak wiele osób powiązanych z wydarzeniem – w tym 23 z 97 zawodników – uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19 zaledwie kilka dni temu.

Tylko 40 półfinalistów zostało zaproszonych z powrotem na środową przearanżowaną imprezę, której gospodarzami byli angielski piosenkarz i osobowość telewizyjna Peter Andre oraz meksykański piosenkarz i aktor Fernando Allende.

W tym czasie odbyły się już wstępne zawody, w których Yacé wygrała rolę Top Model dla Królowej, mongolski aktor Burte-Ujin Anu zwyciężył w konkursie Miss World Talent, a meksykańska Karolina Vidales została Miss World Sports.

Podpis pod zdjęciem na górze: Miss Polski Karolina Bilawska (w środku) uśmiecha się po zdobyciu 70. tytułu Miss Świata w Coca-Cola Music Hall w San Juan, Portoryko 16 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *