Biden przedstawia pakiet zabezpieczeń o wartości 800 milionów dolarów dla Ukrainy w rozmowie z Zełenskim

Pojawia się, gdy amerykańscy urzędnicy ostrzegają przed potencjalnie krwawą nową fazą toczącej się wojny, która koncentruje się na wschodnich regionach Ukrainy, gdy Rosja wycofuje swoje siły z obszaru wokół stolicy, Kijowa.

„Ukraińskie wojsko użyło naszej broni z niszczycielskimi efektami. Gdy Rosja przygotowuje się do zintensyfikowania swojej ofensywy w regionie Donbasu, Stany Zjednoczone będą nadal zapewniać Ukrainie zdolności do samoobrony” – powiedział Biden w oświadczeniu.

Biden szczegółowo opisał nową reklamę w rozmowie telefonicznej z Zełenskim w południe, która trwała około godziny.

„Kontynuowany jest ciągły dialog z POTUS. Oceny rosyjskich zbrodni wojennych. Omówiono dodatkowy pakiet potencjalnej makrofinansowej pomocy obronnej. Zgodził się na zaostrzenie sankcji” – napisał Zełenski na Twitterze.

Pentagon ogłosił, że Stany Zjednoczone dostarczają Ukrainie 11 śmigłowców Mi-17, 300 dronów Switchblade, 18 haubic i sprzęt ochronny do ochrony przed atakami chemicznymi w ramach najnowszej partii pomocy bezpieczeństwa zatwierdzonej przez Biały Dom. Ponadto nowy pakiet uzbrojenia obejmuje 200 transporterów opancerzonych M113, 10 radarów przeciwartylerii, 500 pocisków przeciwpancernych Javelin oraz 30 000 zestawów zbroi i hełmów.

Sekretarz prasowy Pentagonu, John Kirby, powiedział, że plan 800 milionów dolarów ma na celu „zaspokojenie bezpośrednich ukraińskich potrzeb dzisiejszej bitwy”, ponieważ siły rosyjskie przesuwają punkt ciężkości swojej ofensywy na wschodnią i południową Ukrainę. Powiedział, że broń zacznie być wysyłana na Ukrainę „tak szybko, jak to możliwe”, zauważając, że poprzednia pomoc w zakresie bezpieczeństwa została wysłana w mniej niż cztery do pięciu dni po zatwierdzeniu pakietów bezpieczeństwa.

We wtorek wieczorem dwa źródła podały, że helikoptery zostały usunięte z listy pomocy, chociaż Biden powiedział w swoim oświadczeniu, że ostatecznie zostały uwzględnione. Ukraina początkowo zwróciła się do Białego Domu w ostatniej chwili o niewysyłanie helikopterów, wskazując, że potrzebują więcej czasu na ocenę ich przydatności. Ale podczas rozmowy telefonicznej w środę Zełenski powiedział Bidenowi, że jego kraj ich potrzebuje, więc wrócili do paczki, podało źródło zaznajomione z tą sprawą.

READ  Xi wzywa do wprowadzenia większej liczby przepisów technicznych i wskazuje na więcej regulacji w przyszłości

Kirby powiedział, że śmigłowce Mi-17, które zostały dodane do pakietu, są przeznaczone dla Afganistanu.

Przesyłka przynosi 800 milionów dolarów Całkowita kwota pomocy wojskowej Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie ponad 3 miliardy dolarów. Według sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem budżet obronny Ukrainy na 2020 rok wynosił tylko około 6 miliardów dolarów. W niecałe dwa miesiące Stany Zjednoczone zapewniły prawie połowę tej pomocy w zakresie bezpieczeństwa, podkreślając tempo, w jakim Biały Dom pracował nad wysyłką broni i sprzętu.
Ukraińscy uchodźcy w Polsce otrzymują pomoc z traumą, której nie widać - Zdrowie Psychiczne

Poprzednie doręczanie przesyłek wciąż trwało, ponieważ ogłaszano nowe przesyłki. Stany Zjednoczone spodziewają się, że pozostała liczba ich pierwszych 100 systemów dronów Switchblade dotrze na Ukrainę „w ciągu następnego dnia”, według wysokiego rangą amerykańskiego przedstawiciela obrony.

Urzędnik poinformował również, że kolejna dostawa pocisków przeciwpancernych Javelin ze Stanów Zjednoczonych ma przybyć na Ukrainę w ciągu najbliższych 24 godzin. Urzędnik powiedział w środę podczas briefingu informacyjnego poza kamerą, że Stany Zjednoczone pomogły również w koordynacji dwóch przesyłek lotniczych z dwóch innych krajów na Ukrainę.

Drony Switchblade to małe, przenośne drony, które przenoszą głowice bojowe i eksplodują przy uderzeniu. Według firmy produkującej drony najmniejszy model może osiągnąć cel nawet do sześciu mil.

„Ciągłe dostawy broni, które Stany Zjednoczone, ich sojusznicy i partnerzy dostarczyli Ukrainie, miały kluczowe znaczenie dla jej dalszej wojny z rosyjską inwazją. Pomogły zapewnić, że Putin nie spełnił swoich początkowych celów wojennych podboju i kontroli Ukrainy. My Nie mogę. Odpręż się teraz. Jak zapewniłem prezydenta Zełenskiego, będzie on kontynuował Amerykanie stoją po stronie odważnych Ukraińców w ich walce o wolność” – napisał Biden w oświadczeniu.

Pentagon wciąż pracował nad tym, jak siły amerykańskie przeszkolą Ukraińców w zakresie niektórych nowych systemów, które wyślą w pakiecie pomocy w zakresie bezpieczeństwa.

READ  Nowe badanie wykazało, że amazoński las deszczowy zbliża się do punktu krytycznego przejścia na sawannę

„Nadal pracujemy nad tym, jak będą wyglądać te opcje, jak będzie wyglądało to szkolenie, ilu żołnierzy USA będzie zaangażowanych, gdzie będą i jak długo” – powiedział Kirby na konferencji prasowej. Odprawa z reporterami.

Powiedział, że Stany Zjednoczone będą w stanie szkolić Ukraińców w nowych systemach „bardzo, bardzo szybko”, prawdopodobnie robiąc to poprzez szkolenie niewielkiej liczby sił ukraińskich, które mogłyby następnie szkolić innych, w tym na dronach Switchblade, z których część już była wysłane W poprzednim pakiecie pomocy.

Dlaczego administracja Bidena daje Ukrainie nową, cięższą broń

Nowa partia pieniędzy dla Ukrainy pojawia się, gdy Pentagon gościł w środę szefów ośmiu największych kontrahentów wojskowych, aby dowiedzieć się, jak szybciej uzbroić Ukrainę, zgodnie z odczytem z poufnego spotkania.

Dyskusja przy okrągłym stole, prowadzona przez zastępcę sekretarza obrony Kathleen Hicks, skupiła się na celach Pentagonu w zakresie Kontynuuj zaopatrywanie Ukrainy w broń Z możliwością utrzymania gotowości sił USA i wsparcia obrony sojuszników.

Pentagon dążył do lepszego zrozumienia wyzwań, przed którymi stoją kontrahenci w dziedzinie obronności w związku z szybką produkcją broni i sprzętu, które okazały się kluczowe dla obronności Ukrainy, jak czytamy w czytaniu.

We wtorek przedstawiciel przemysłu obronnego powiedział CNN, że główni producenci broni borykają się z poważnymi problemami w łańcuchu dostaw i brakiem niedrogiej siły roboczej. Urzędnik powiedział, że zdolność produkcyjna może napotkać dodatkowe wyzwania, ponieważ ukraińskie kontrakty konkurują ze zwiększonymi wydatkami na obronę USA na istniejącą produkcję.

Środowy poufny okrągły stół miał na celu po części zajęcie się tymi obawami w serii toczących się dyskusji między Pentagonem a największymi producentami broni, w tym Lockheed Martin, Raytheon i General Dynamics. Ale skupiono się głównie na celu „przyspieszenia produkcji” broni dla Ukrainy, w tym systemów, które można szybko wysłać i skutecznie wykorzystać przy minimalnym przeszkoleniu.

Wysoki rangą funkcjonariusz obrony powiedział w środę, że masowe dostawy broni na Ukrainę nie wpłynęły na gotowość sił amerykańskich. Urzędnik określił to jako „rozważne” prowadzenie dyskusji „zanim stanie się to kwestią kryzysową dla naszych własnych przygotowań”.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty w środę.

Oren Lieberman z CNN, Natasha Bertrand, Jeremy Herb, Michael Conti, Kaitlan Collins i Jim Scioto przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.