Biden zakazuje importu ropy z Rosji, ostrzega przed rosnącymi cenami gazu

Konsumenci amerykańscy już odczuwają presję. W Kalifornii ceny niektórych paliw oscylowały w ostatnich dniach w okolicach 6 dolarów; We wtorek średnia stanowa wyniosła ponad 5 dolarów.

We wtorek Republikanie w dużej mierze poparli decyzję Bidena o ograniczeniu rosyjskiej ropy, dając prezydentowi rzadki moment ponadpartyjnego poparcia. Ale nawet wtedy, gdy to zrobili, wielu Republikanów ponownie wykorzystało wysokie ceny na dystrybutorze, by skrytykować jego i jego partię.

„Demokraci chcą obwiniać Rosję za podwyżkę cen”, powiedział we wtorek republikański Kevin McCarthy, republikański lider w Izbie Reprezentantów. „Ale prawda jest taka, że ​​ich naciągana polityka jest przede wszystkim powodem, dla którego tu jesteśmy”.

W swoich uwagach Biden określił tę decyzję jako moralną, mającą na celu dalsze paraliżowanie gospodarki Putina, ponieważ rosyjskie siły kontynuowały brutalne bombardowania ludności cywilnej w wielu ukraińskich miastach i na przedmieściach po wyczerpującej dwutygodniowej wojnie w Europie.

„Naród ukraiński zainspirował świat i to dosłownie” – powiedział Biden. „Zainspirowali świat swoją odwagą, patriotyzmem i odważną determinacją do życia w wolności. Wojna Putina spowodowała ogromne cierpienia i niepotrzebne straty życia kobietom, dzieciom i wszystkim innym na Ukrainie.”

„Wydaje się, że Putin jest zdeterminowany, aby za wszelką cenę kontynuować morderczą ścieżkę” – dodał.

Walki nadal szalały na Ukrainie we wtorek, gdy urzędnicy humanitarni poinformowali, że dwa miliony uchodźców uciekło z kraju w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Jednak liczba ofiar wzrosła, ponieważ ewakuacje nadal były atakowane pomimo rzekomych „zielonych korytarzy” ognia.

Około 2000 cywilów zdołało uciec z Irbinu, przedmieścia na północny zachód od Kijowa, stolicy Ukrainy, które spędzało dni bez wody, elektryczności i ciepła z powodu ciężkich walk w okolicy. W spustoszonym wojną mieście Sumy na wschód od Kijowa korytarz humanitarny trwał wystarczająco długo, by setki cywilów mogły uciec w konwoju autobusów prowadzonych przez Czerwony Krzyż.

READ  „Czy będzie kolejne tsunami?”: Tonga w zawieszeniu rok po erupcji | Tonga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *