Bitcoin spada, gdy spekulacje na temat ETF osiągają szczyt

Bitcoin i inne kryptowaluty spadły w piątek, ponieważ sektor w dalszym ciągu koncentruje się na potencjalnym zatwierdzaniu funduszy będących przedmiotem obrotu giełdowego powiązanych z handlem kasowym bitcoinami.

Bitcoin spadł o 1,5% do 43 450 dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Po krótkim wybiciu powyżej 45 000 dolarów, wydaje się, że największa kryptowaluta powróciła do przedziału handlowego od 42 000 do 44 000 dolarów, który zajmowała od początku grudnia.

Spekulacja…

Bitcoin i inne kryptowaluty spadły w piątek, ponieważ sektor w dalszym ciągu koncentruje się na potencjalnym zatwierdzaniu funduszy będących przedmiotem obrotu giełdowego powiązanych z handlem kasowym bitcoinami.

Bitcoina

W ciągu ostatnich 24 godzin spadł o 1,5% do 43 450 dolarów. Po krótkim wybiciu powyżej 45 000 dolarów, wydaje się, że największa kryptowaluta powróciła do przedziału handlowego od 42 000 do 44 000 dolarów, który zajmowała od początku grudnia.

Potem wzrosły spekulacje na temat zatwierdzenia Bitcoin ETF SEC zatwierdzi więcej niż jeden spotowy ETF Bitcoin, poinformowała w czwartek reporterka TechCrunch, Jacqueline Melinek. Mellinek w poście na platformie społecznościowej X powołał się na źródła zbliżone do sprawy.

SEC ma termin 10 stycznia na ustalenie, czy zatwierdzi wniosek o kasowy fundusz ETF na Bitcoin złożony przez ARK Invest i 21Shares, ale może również zatwierdzić wiele wniosków jednocześnie.

„Liczne spotkania SEC, emitentów i giełd podsyciły narrację o zbliżającym się zatwierdzeniu. Wprowadzenie funduszy ETF może doprowadzić do wyłonienia się nowych grup inwestorów z tradycyjnego finansów, znacznie poprawiając przejrzystość i płynność rynku oraz przynosi długoterminowe przepływy kapitału na rynek aktywów cyfrowych.

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Poza Bitcoinem,


Eter

– Druga co do wielkości kryptowaluta – spadła o 2,7% do 2222 dolarów. Wśród mniejszych kryptowalut,


Solana

Spadł jednak o 6,2 proc.

READ  UPS, GM, JetBlue, Microsoft, Super Micro, Sanmina, Calix, SLB, Corning i inni przewoźnicy


Cardano

Spadł o 7,5%.


Dogecoin

Spadek o 2,8%.

Napisz do Adama Clarka na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *