Bitcoina [BTC] Zakłady bycze są droższe niż kiedykolwiek, a stopy finansowania osiągają rekordowy poziom 66%.

Trzymanie długich pozycji lub lewarowane bycze zakłady na rynku wieczystych kontraktów terminowych powiązanych z bitcoinem stało się droższe niż kiedykolwiek w poniedziałek wczesny poniedziałek, gdy bitcoin po raz pierwszy od kwietnia 2022 r. przekroczył 45 000 dolarów.

Dane śledzone przez Matrixport, dostawcę usług kryptograficznych, pokazują, że średnie globalne stopy stałego finansowania wzrosły do ​​rekordowego poziomu 66% rocznie w azjatyckich godzinach handlu.

Kontrakty wieczyste to kontrakty futures bez daty wygaśnięcia, które wykorzystują mechanizm stopy finansowania w celu utrzymania synchronizacji cen kontraktów wieczystych z aktualną ceną rynkową kryptowaluty. Dodatnie stopy finansowania oznaczają, że akcje wieczyste są notowane z premią w stosunku do ceny spot, a pozycje długie płacą za krótkie pozycje, aby utrzymać swoje pozycje otwarte. Ujemne stopy sugerują co innego. Giełdy zbierają stawki finansowania co osiem godzin.

„Dziś rano stopa finansowania osiągnęła nowy najwyższy poziom +66%” – powiedział Markus Thelen, dyrektor ds. badań i strategii w Matrixport i założyciel 10x Research. „Oznacza to, że pozycje długie przynoszą zwrot z pozycji krótkich w wysokości 66% rocznie zostań długo.”

Wykres pokazuje, że stopa finansowania utrzymywała się na wysokim poziomie przez cały sezon wakacyjny kończący rok, co wskazuje na byczy nastrój na rynku.

„Co zaskakujące, stopa finansowania Bitcoina utrzymywała się na wysokim poziomie w okresie świątecznym, co sugeruje, że handlowcy kryptowalutami pozostają bardzo optymistyczni i oczekują rychłego zatwierdzenia Bitcoin ETF” – zauważyła Thelen.

Należy pamiętać, że bardzo wysokie stopy finansowania często stają się przeszkodą dla długich pozycji, gdy rynek przestaje rosnąć, rezygnując z byczych zakładów i spadków cen.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin nie wykazuje żadnych oznak byczego wyczerpania, a ceny przekraczają 45 000 dolarów. Kryptowaluta wzrosła o ponad 56% w czwartym kwartale 2023 r., gdy na rynku przetoczyły się spekulacje, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdzi jeden lub więcej funduszy do handlu spotowego bitcoinami (ETF). Według Reutersa decyzja może zapaść we wtorek.

READ  OPINIA: Elon Musk w Tesli Cybertruck wydaje się niezwykle ostrożny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *