Brett Kerley zdobył medale USA na 100m.

Fred Kerley Mistrz świata na 100m odbył niezwykłą podróż po tytuł najszybszego człowieka świata.

Kerley, 27-letni Amerykanin, który zdobył srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zdobył koronę mężczyzn na mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Eugene w stanie Oregon w sobotni wieczór. Wygrał w 9,86 sekundy, prowadząc amerykańskich medalistów Marvin Bracy I Trayvon BromellKażdy przebiegł 9,88.

Był to pierwszy od 1991 roku amerykański medal mężczyzn na 100m i pierwszy od 2007 roku na Mistrzostwach Świata.

Kerley wyprzedził Braceya po swojej lewej stronie na ostatnich 10 metrach.

Ten sam Fred Kerley, który do początku zeszłego roku był uważany za biegacza na 400 metrów. Ten sam Fred Kerley, który dziewięć lat temu wszedł do zespołu lekkoatletycznego w South Plains Community College. Ten sam Fred Kerley nigdy nie uprawiałby sprintu, gdyby nie złamał obojczyka w ostatnim meczu futbolowym w swojej licealnej karierze w Teksasie.

„Powiedziałem, że zamierzam zrobić kilka ważnych rzeczy w gimnazjum” – powiedział Kerley w sobotę wieczorem. „Opowiadam szalone rzeczy. Myślę, że wciąż mówię szalone rzeczy.

Ten sam Fred Kerley ma wytatuowane na ramieniu słowa „ciocia” i „mem”.

Śledź światy: Harmonogram transmisji | Wyniki | Lista amerykańska | Główne wydarzenia

„Kiedy po raz pierwszy poszedłem z nią, miałem dwa lata i nie wiedziałem, co się wokół niego dzieje”. Kerley napisał w 2019 roku. „Mój ojciec został uwięziony, a moja mama źle poszła w życiu, przez co pozostała tylko ciocia Virginia, by zaopiekować się mną i czwórką mojego rodzeństwa. Meem – jak wiadomo – wychowywała swoje dzieci, dzieci brata i nas , 13 dzieci mieszkających pod jednym dachem.Po mnie Wychowała dwa lub trzy pokolenia i wychowuje je nadal – w sumie 25 dzieci.

Kerley powiedział Ciotka Virginia czasami chodziła bez jedzenia, aby upewnić się, że ona i jej rodzeństwo jedzą.

READ  Olympic Live: liczenie medali i aktualizacje dotyczące sportów zimowych

Kerley doznał dalszych niepowodzeń, gdy stał się światowej klasy biegaczem. Jako student drugiego roku South Plains czuł ból w środkowej części nogi podczas zakotwiczania sztafety.

„Jechałem, zanim spadłem na linię mety, kiedy poczułem, że zamierzam rozerwać quada” – powiedział według World Athletics. „Miałem dziurę w nodze i mogłem w nią włożyć palec”.

Kerley wciąż przeniósł się do Texas A&M. Wybił się jako senior w 2017 roku, obniżając swój rekord życiowy na 400 m z 45,10 do 43,70, stając się drużyną Mistrzostw Świata i kończąc rok jako drugi najszybszy człowiek na świecie w tej imprezie.

„Stałem się elitą, pracując na dupie” – powiedział Kerley. Według Olympics.com.

W zeszłym roku Kerley uniósł brwi przede wszystkim w wyścigach na 100m i 200m. Ostatecznie zrezygnował z tych dwóch wydarzeń podczas prób olimpijskich, 400 m z powodu kontuzji kostki.

– Moja kostka była spuchnięta – powiedział. Według tygodnika Lekkoatletyka. „Zdecydowałem się pobiec na 100m i 200m w ostatniej chwili, wiedząc, że nie mogę pokonywać zakrętów. [in the 400m] Dokładnie tak, jak chciałem.”

Opłaciło się. Kerley zdobyła srebro na 100 m na Igrzyskach Olimpijskich w swoich pierwszych Mistrzostwach Świata na dystansie. Rozpoczął rok 2021 z rekordem życiowym na 100 metrów wynoszącym 10,49 z czasów swoich dni w South Plains. W finale olimpijskim pobiegł 9.84.

W tym roku pobiegł 9,76 i 9,77 w dwugodzinnych splitach na Mistrzostwach USA w Lekkoatletyce na świeżym powietrzu w zeszłym miesiącu. W piątek na mistrzostwach prowadził 9,79, najszybszy czas w pierwszej rundzie mistrzostw świata.

Kerley został zapytany, czy złoty medal zmieni jego życie.

– Lekkoatletyka już zmieniła moje życie – powiedział.

Podobnie jak Kerley, partnerzy szkoleniowi, Bracey i Bromell, mają w tym momencie własne, wieloletnie historie.

W 2013 roku Bracey opuścił program futbolowy Florida State po swoim pierwszym sezonie w czerwonej koszulce.

READ  British Open 2022 typy, prognozy, najlepsze zakłady, kursy: Wybierz Dustina Johnsona, mówi ekspert, zanika Cameron Smith

Nieoczekiwanie trafił do drużyny olimpijskiej 2016, został wyeliminowany w półfinale w Rio, a następnie oddał kolejny strzał w piłce nożnej. W 2017 roku trenował dla Indianapolis Colts i Carolina Panthers, ale nie grał w sezonie regularnym. Był krótko członkiem Seattle Seahawks w 2018 roku i Orlando Apollos z AAF w 2019 roku. Wrócił na tor w 2020 roku, pokonując prawie trzy lata między wyścigami. Teraz po raz pierwszy staje na podium Mistrzostw Świata na świeżym powietrzu w wieku 28 lat.

„Moja wytrwałość”, mówi Bracy, „jest tym, co mnie napędza”. „Zmagałem się z niektórymi rzeczami, o których nie mówię. Zachowam spokój i będę walczył dalej.

Brommel przebiegł w zeszłym roku najszybszy na świecie czas na 100 m I Po igrzyskach olimpijskich, ale odpadł w półfinale w Tokio. Gdyby zdobył jakieś medale w Japonii, cały czas by wracał. Brommel został wywieziony z Igrzysk Olimpijskich w Rio na wózku inwalidzkim. Ukończył łącznie trzy wyścigi w 2017, 2018 i 2019 z powodu kontuzji i został uznany za ukończonego.

W 2018 roku Brommel powiedział, że napisał list emerytalny, który planował przekazać swojemu agentowi.

„Nie miałem nadziei” – powiedział Brommel, który oszacował, że wydał 300 000 dolarów podróżując po Stanach Zjednoczonych i Europie na leczenie jego Achillesa. powiedział LetsRun.com. „Nie mogłem biec.”

Włoski Marcel Jacobs, niespodziewany złoty medalista olimpijski, wycofał się przed sobotnimi półfinałami z kontuzjami obu nóg. Jacobs został zepchnięty na bok z powodu chorób i kontuzji, odkąd w marcu zdobył mistrzostwo świata na 60m w hali.

W niedzielę mistrzostwa trwają dalej, z finałami na 100 m kobiet, mężczyzn na 110 m przez płotki i pchnięciem kulą oraz skokiem o tyczce kobiet i rzutem młotem, z faworytami do złotego medalu USA.

Również w sobotę Ścigaj Ealy Została pierwszą Amerykanką, która zdobyła tytuł mistrza świata w pchnięciu kulą. Ealy zajął piąte miejsce w próbach olimpijskich w tym sezonie, drugi najlepszy rzut w historii USA. Na jej murawie jest bardzo dużo tutaj w Ely.

READ  Dr Anthony Fossy na przyjęciu świątecznym, lecący na rządowych kolcach Omigronu

etiopczyk Letesenbet Gidey, rekordzista świata na 5000m, 10000m i półmaratonie, zdobył swoje pierwsze światowe złoto na 10000m. Wydalony ze szkoły jako nastolatek za odmowę biegania w klasie WF, Gidey nie mógł zostać mistrzem świata na 5000m. Helena Opry Zaciekła walka pięciu kobiet w Kenii w 25-rundowym finale.

Holenderka urodzona w Etiopii Sifan Hassan Po czwarte, rok później wygrał bezprecedensową trójkę olimpijską ze złotem na 5000m i 10000m oraz brązem na 1500m. Na jej murawie Oto 10 000 m . kobiet.

– Potrzebowałem przerwy po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – powiedział Hassan. „Byłem zdruzgotany psychicznie. Nawet nie zawracałem sobie głowy bieganiem.

Wang Jianan Chińczycy wygrali skok w dal mężczyzn, wyprzedzając mistrza olimpijskiego Miltiadis Tentoglou W szóstym i ostatnim skoku Grecji skoczył o cztery centymetry z szóstego na pierwszy.

polski miotacz młota Paweł Fajdek Został trzecią osobą, która zdobyła pięć tytułów mistrza świata w plenerze w indywidualnej konkurencji, dołączając do ukraińskiego tyczkarza. Siergiej Bubka (sześć tytułów) i niemiecki miotacz dyskiem Lars Riedel.

Wszystkie faworytki awansowały do ​​półfinałów kobiet na 100 m, w tym dwukrotne mistrzynie olimpijskie na 100 m Jamajka. Shelley-Anne Fraser-Pryce (10,87) i Elaine Thompson-Hera (11.15)

W innych kwalifikacjach godne uwagi eliminacje to brązowy medalista World High Jump 2019 Vesti CunninghamMistrz USA w biegu na 110 m przez płotki Daniel RobertsRozbił się podczas prowadzenia biegu w swojej pierwszej rundzie i został mistrzem w próbach olimpijskich w USA na 1500 m Elle St. Pierre.

Rozmowa olimpijska jest włączona Wiadomości Apple. Nasz ulubiony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.