Bryson D’Chambeau zmagał się z kontuzją pachwiny po tym, jak oddał o 3 strzały za daleko podczas US Open

PINEHURST, Karolina Północna — W sobotę Pinehurst No. Stojąc na 13. tee boxie podczas trzeciej rundy 124. US Open o godzinie 2, Bryson DeChambeau powiedział swojemu caddiemu, Gregory’emu Bodine’owi: „Chcę dostać się na ten green”.

Ktoś w galerii powiedział: „Tak, powinieneś!”

DeChambeau przemyślał to i powiedział fanom: „Nie krzyczcie na mnie, przepraszam”, po czym uderzył w długie żelazko.

Kibicowali jedynie kapitanowi LIV Golf League DeChambeau, który podbił serca fanów golfa swoimi piątkami na polu golfowym i filmami na YouTube. Dzięki efektownej kombinacji wybicia tee i zręcznych greenów DeChambeau zapewnił sobie czterosuwowe prowadzenie w dziewiątce obrony, co dało wynik 3 poniżej 67 przed niedzielną rundą finałową z przewagą 3 strzałów.

Będąc zarówno showmanem, jak i golfistą, DeZambo cieszył się każdą minutą.

„Tak, to było niesamowite” – powiedział. „Nie mogę im wystarczająco podziękować. To błogosławieństwo. Kurczę, podnieśli mnie na duchu. Podnosi mi adrenalinę i pozwala mi bardziej skupić się na występach dla fanów, dla mnie i mojej rodziny. To mnie motywuje. „

Mathieu Pavon, który próbuje zostać pierwszym golfistą z Francji, który zwycięży w US Open, traci 3 uderzenia po zdobyciu wyniku 1 poniżej 69. Podobnie Rory McIlroy, który próbuje zakończyć prawie 10-letnią suszę bez poważnej suszy. Zwycięstwo w mistrzostwach i Patrick Cantlay próbujący odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. W trzeciej rundzie utrzymali przewagę, zdobywając odpowiednio 69 i 70 punktów.

Było to pierwsze prowadzenie DeChambeau na 54 dołkach w głównych mistrzostwach. To już jego drugi występ w finałowej parze w ostatniej rundzie turnieju głównego. Na US Open 2020 wyprzedził Matthew Wolfe’a o 2 punkty i zdobył karty 3 poniżej 67 lat, aby wygrać swoje pierwsze duże mistrzostwo.

READ  Były premier Chin Li Keqiang, odsunięty na bok przez Xi Jinpinga, zmarł w wieku 68 lat.

W sobotę do rozegrania były dwa dołki i wydawało się, że pozostali pretendenci mogą być blisko zwycięstwa. DeChambeau nr. Po zatopieniu 9-metrowego birdie putta na 14, bogey zaliczył 16-tego i zrzucił swojego pierwszego double-bogey w turnieju do 6-under, 2-under przed Pavone, McIlroyem i Cantlayem.

Niezrażony DeCambeau uderzył z tee na 17. miejscu par 3 z wysokości 3,5 metra. To był jego 23. one-putt w turnieju. W 18. minucie wykonał łatwe parowanie.

To nie tylko dramat. Na dziewiątym dołku DeChambeau poprosił urzędnika USGA o przysłanie po jego fizjoterapeutę. Poczuł ucisk w prawym biodrze; Leżał na ziemi w lesie i nie. Rozciągnął się przed oddaniem strzału z tee w 11.

„Tak, ciężko było oddać kilka strzałów” – powiedział DeChambeau. „W porządku. Minęło dużo czasu. To coś. Trochę odepchnąłem, trochę odepchnąłem konia. I tak się dzieje. Ale mam wokół siebie świetny zespół, który pomoże mi naprawić pewne rzeczy”.

Kiedy D’Chambeau odniósł swoje pierwsze duże zwycięstwo w mistrzostwach podczas US Open 2020 w Winged Putt Golf Club w Nowym Jorku, wykonał zamach tak mocno i szybko, jak tylko mógł, na ciasnych torach wodnych, które ucierpiałyby. Strategia DeChambeau wydawała się innym głupia, ale po rozegraniu 72 dołków był jedynym golfistą na minusie i odniósł zwycięstwo 6 strzałami nad Wolffem.

Przez prawie cztery lata wiele się zmieniło w życiu DeChambeau. Jest teraz najlepiej opłacanym kapitanem w lidze golfowej LIV, a z dużego i silnego stał się szczuplejszy, majstrując zarówno przy swoim ciele, jak i kijach.

Największa zmiana DeChambeau mogła nastąpić między jego uszami. W tym tygodniu w Pinehurst nr. Kiedy zajął 2. miejsce, przyrzekł sobie, że w dążeniu do drugiego ważnego tytułu mistrzowskiego będzie grał w „nudnego golfa”, znając rozległe tereny tubylcze i brutalne zielone kompleksy w arcydziełach architekta Donalda Rose’a w Sandhills w Karolinie Północnej. Daj mu szansę złapać go i podrzeć.

READ  Trump ostro krytykuje Facebooka, twierdzi, że zakaz TikTok poprawi meta

To właśnie zrobił DeChambeau na pierwszych 54 dołkach. Trafił 12 z 14 torów wodnych w drodze do wyniku 3 poniżej 67 w pierwszej rundzie. W drugiej rundzie był bardziej niekonsekwentny poza tee, ale potrzebował tylko 27 puttów na wynik 1-poniżej 69. W sobotę zyskał 3 uderzenia nad puttowaniem.

DeChambeau w rundzie finałowej będzie realizował ten sam plan gry.

„Powiem to, jutro będzie ten sam cytat, który powtarzałem przez cały tydzień: staram się jeść nudnego golfa” – powiedział DeChambeau. „Środek greenów nigdy się nie porusza, więc staram się uderzać dużo greenów, dobrze się przyglądać niektórym dołkom i wykonywać dużo dwóch puttów”.

Według Elias Sports Bureau McIlroy po raz szósty z rzędu wejdzie do finałowej rundy US Open w pierwszej dziesiątce, co stanowi najdłuższą passę od czasu, gdy Ben Hogan zrobił to 12 razy w latach 1940–1956.

NIE. Po uderzeniu birdie z wysokości 9,5 stopy na 12, McIlroy tracił zaledwie 1 uderzenie do Deschampsa. Ale po kolejnym birdie 14-tym i trafieniu z tee shota na dwóch par-3, nie. Carded bogeys na 15 i 17. W bunkrach po zielonej stronie.

„Na kilku ostatnich dołkach gra się naprawdę ciężko” – powiedział McIlroy. „Nawet przy 17, jest z wiatrem, ale jeśli ta szpilka jest cięta z przodu, trudno jest podejść do tej piłki, nawet przy 18, do tego dołka. Cokolwiek się stanie, mam ochotę na 2 strzały, 3 strzały, 4 strzały. mam wielką szansę, aby wyjechać jutro.”

Szwed Ludwig Aberg, który rozpoczął trzecią rundę z przewagą 1 strzału, trafił 3 na 73 i ma remis 2 poniżej, a Hideki Matsuyama zajmuje piąte miejsce. Aberg, który w pierwszych dwóch rundach konsekwentnie uderzał na tory wodne i greeny, otrzymał triple-bogey 7 na 13. miejscu par-4.

Aberg, była gwiazda Texas Tech, pragnie zostać pierwszym graczem od czasów Francisa Ouimeta w 1913 roku, który w swoim debiucie wygrał US Open.

READ  Rosja przejmuje kontrolę nad kluczową wschodnią prowincją Ukrainy

Tony’ego Finau nie. Zainwestował także triple-bogey 7 w 13. Uzyskał wynik 2 na 72 i zajął siódme miejsce z Anglikiem Tyrrellem Huttonem mierzącym 1 stopę.

Tylko ośmiu graczy osiągnęło wynik poniżej normy po 54 dołkach, a Pinehurst nr 1 w tabeli. 2 nadal brązowieło i twardniało pod wpływem intensywnego ciepła.

Golfista nr 1 na świecie Scotty Scheffler, który uzyskał 5 punktów po 36 runach, uzyskał wynik 1 na 71, aby walczyć o trzecią rundę z rzędu. Zajmuje 42. miejsce z przewagą 6 punktów.

Scheffler, który wygrał pięć z ostatnich ośmiu startów, nigdy jako zawodowiec nie wygrał czterech rund z rzędu w zawodach.

„Gra w golfa czasami przypomina izbę tortur psychicznych, zwłaszcza US Open” – powiedział Scheffler.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *