Zanim Tesla trafi do sprzedaży, ma jeszcze jeden plan dotyczący swoich robotów Optimus

Tesla od kilku lat pracuje nad humanoidalnym robotem o nazwie Optimus, a firma udostępnia aktualizacje oprogramowania mniej więcej co miesiąc. W niedawnym oświadczeniu Elona Muska ujawniono, że Tesla nie tylko planuje sprzedać Optimusa i używać robota we własnych fabrykach, ale dyrektor generalny twierdzi również, że firma planuje zaoferować opcję leasingu technologii.

W oświadczeniu dot X Musk powiedział w sobotę, że Tesla ostatecznie zaoferuje opcje leasingu i sprzedaży robota Optimus, a firma przygotowuje się do leasingu technologii przed rozpoczęciem sprzedaży. Według niedawnego oświadczenia Muska Tesla spodziewa się rozpocząć sprzedaż Optimusa w przyszłym roku, co najwyraźniej rozpocznie się wraz z otwarciem firmy na wynajem.

Musk nie ujawnił żadnych innych szczegółów, np. komu Tesla planuje wydzierżawić robota ani jak program leasingowy Optimus może wyglądać dla konsumentów i innych firm.

Podczas zgromadzenia akcjonariuszy Tesli na rok 2024, które odbyło się w tym tygodniu, Musk powiedział również, że kilka robotów Optimus już pracuje w fabryce firmy we Fremont w Kalifornii, głównie sortując ogniwa akumulatorowe i umieszczając je w kontenerach transportowych. Oczekuje się, że do przyszłego roku fabryki Tesli będą używać ponad tysiąca jednostek Optimus.

W zeszłym miesiącu Musk wskazał również, że Optimus zyska w swoich rękach 22 stopnie swobody jeszcze w tym roku, w porównaniu z obecnym poziomem zaledwie 11 stopni swobody. Oczekuje się, że aktualizacja pomoże odblokować większą biegłość w zakresie umiejętności motorycznych robota, skutecznie dostosowując technologię do technologii stosowanej przez ludzi.

Najnowsze aktualizacje wideo Tesli pokazały, że Optimus może teraz wykonywać pewne zadania autonomicznie, a jego prędkość chodzenia znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Jaka jest Twoja opinia? Daj mi znać [email protected]Znajdź mnie w X w @Zachary ViscontiLub wyślij nam wskazówki na adres [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *