Brytyjski wywiad mówi, że rosyjskie postępy w Kijowie poczyniły niewielkie postępy

LONDYN (Reuters) – Rosyjskie postępy w stolicy Ukrainy poczyniły niewielkie postępy w ciągu ostatnich trzech dni, a miasta Charków, Czernihów i Mariupol pozostają w rękach Ukrainy, powiedział brytyjski wywiad wojskowy.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w komunikacie wywiadowczym, że „główny korpus dużej rosyjskiej kolumny nacierającej w kierunku Kijowa jest wciąż ponad 30 km od centrum miasta, po tym jak został opóźniony przez silny opór Ukrainy, mechaniczne załamanie i zatłoczenie”.

I dodała: „Kolumna nie poczyniła znaczących postępów od ponad trzech dni”. „Pomimo ciężkiego rosyjskiego bombardowania miasta Charków, Czernihów i Mariupol wciąż są w rękach Ukraińców. Niektóre siły rosyjskie wkroczyły do ​​miasta Chersoń, ale sytuacja militarna jest nadal niejasna” – dodał.

„Ministerstwo obrony Rosji musiało przyznać, że w wojnie Putina zginęło już 498 rosyjskich żołnierzy, a 1597 zostało rannych. Jest prawie pewne, że faktyczna liczba zabitych i rannych będzie znacznie wyższa i będzie nadal rosła”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Sprawozdanie Guya Faulconbridge’a). Montaż przez Williama Jamesa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Trump wprowadza do dyplomacji „czynnik strachu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *