Przedstawiciel Van Taylor przeprasza za aferę „narzeczonej ISIS”, nagle porzuca próbę reelekcji

WASZYNGTON – Przedstawiciel Van Taylor przeprosił w środę za romans z byłym dżihadystą znanym przez brytyjskie tabloidy jako „narzeczona ISIS” i nagle porzucił swoją próbę po raz trzeci, podczas gdy były sędzia hrabstwa Colin Keith Self przyznał się do drugiej tury z rywalem.

„Mniej więcej rok temu popełniłem straszny błąd, który spowodował głęboki ból i ból wśród ludzi, których kocham najbardziej na tym świecie. Miałem romans, to był błąd, to była największa porażka w moim życiu” – powiedział w e-mailu do zwolenników.

Zdrada wybuchła na krótko przed wtorkowymi prawyborami z pomocą trzeciej kandydatki, Susan Harp.

Tania Zoya, mieszkanka Plano – wdowa po znanym Amerykaninie, który wstąpił do Państwa Islamskiego – skontaktowała się z Harp w zeszły czwartek.

Zamiast tego Harp wysłał zwolennika, aby przeprowadził wywiad z Zoya Profil atlantycki I Ulotka paszowa Przez wiele lat w rodzinnej Wielkiej Brytanii.

Niedzielne popołudnie, dwa dni przed głównym, prawicowy portal, National File opublikowała nagranie tego 35-minutowego wywiadu Dziewięciomiesięczny romans był pełen trywialnych szczegółów. Następnego dnia konserwatywna strona Breitbart opublikowała post To ta sama historia oznaczona jako „ekskluzywna””.

Konserwatyści chętnie rozpowszechniają historie w mediach społecznościowych.

Chociaż Taylor cieszył się gwiazdkami NRA, Heritage i innych konserwatywnych grup, jest także jednym z pięciu republikanów z Teksasu, którzy głosowali za poświadczeniem zwycięstwa prezydenta Joe Bidena w każdym stanie. Self i Harp sprawili, że głosowanie stało się głównym tematem kampanii.

Donald Trump zbojkotował czterech z tych pięciu, w tym Taylora, ponieważ zaaprobował 16 przedstawicieli Kongresu Teksasu.

Zgodnie z teksańskim prawem wyborczym Taylor zostanie samozwańczym kandydatem do czasu oficjalnego powrotu do stanowej prezydentury Republikanów. Termin upływa trzeci dzień po terminie akwizycji wyników. „Jeśli odejdzie przed godziną 17:00, 16 marca, drugi kandydat zostanie ogłoszony jako kandydat, a drugie wybory zostaną odwołane”, powiedział sekretarz stanu Teksasu Sam Taylor.

READ  Coraz więcej ludzi ewakuuje się z ukraińskiego Chersoniu, ponieważ rosyjscy okupanci odnawiają ostrzeżenia

„Mam nadzieję, że zdobędę wasze zaufanie, gdy będziemy zbliżać się do naszego wspólnego celu, jakim jest przywrócenie jedności w 3. Dystrykcie Kongresowym”, napisał Self na kilka godzin przed wyjazdem Taylora, przerywając ciszę na temat korupcji.

Później, w e-mailu, Self nazwał decyzję o zawieszeniu kampanii Taylora „właściwą”, ponieważ „konserwatyści, którzy wierzą, że wartości rodzinne są kręgosłupem naszego narodu, są wysokiej jakości”.

Obiecał służyć okręgowi „z godnością i na ile mogę… Głęboko wierzę, że Partia Republikańska zapewnia najlepsze rozwiązanie wielu problemów, od bezpieczeństwa narodowego, przez edukację, po inflację.

W poniedziałkową noc Harp zaplanował i wykorzystał chwyt reklamowy dotyczący romansu.

Ostrzegł, że ujawnienie tej kwestii było „szokujące… niepokojące i nieodpowiednie dla urzędującego przedstawiciela USA” oraz „niebezpieczne dla skompromitowanej i skorumpowanej reprezentacji w Waszyngtonie”.

Taylora Strona internetowa kampanii opisuje go Jako „Family Man. Businessman. United States Marine”. Są nagrania wideo, na których on i jego żona Annie szczęśliwie idą ramię w ramię. Na zdjęciu ślubnym jest w mundurze marynarki wojennej – pobrali się po jego powrocie z Iraku. Mają trzy córki.

Rzeczywistość przeczyła filmowi.

„Oświadczam dzisiaj, że nie będę kontynuował mojej kampanii o reelekcję do Kongresu” – napisał Taylor do swoich zwolenników.

1 marca Rep.  Były sędzia hrabstwa Colin Keith Self, który rzucił wyzwanie Van Taylorowi ...
19 lutego 2022 r. w Carpenter Park Recreation Center w Plano, 1 marca, prawybory republikanów, Rep. Były sędzia hrabstwa Colin Keith Self, który rzucił wyzwanie Van Taylorowi.

Taylor, kierownik ds. nieruchomości z tytułami licencjata i MBA na Harvardzie, spędził cztery lata w Texas House i Senacie.

Oczekuje się, że będzie służył do końca swojej kadencji, kończąc się inauguracją nowego Kongresu 3 stycznia.

„Chcę przeprosić za ból, który spowodowałem moją nieostrożnością, a przede wszystkim moją żonę Anne i nasze trzy córki. Od miesięcy Annie i ja pracujemy nad naprawą blizn pozostawionych przez moje działania. Jestem niegodny, ale na zawsze jestem wdzięczny za jej miłość i przebaczenie ”- napisał.

READ  Super tajfun carding: Filipiny w czerwonej pogotowiu, gdy zbliża się Noru

W 2017 roku Ennis Republican Joe Barton został wybrany do Kongresu 17 razy. Postanowił nie prosić o reelekcję Obrazy seksualne, którymi dzielił się podczas pozamałżeńskiego romansu, zostały upublicznione.

Zoya i Taylor powiedzieli, że poznali się dzięki jego pracy Pomaga ponownie opublikować byłego ekstremistę dżihaduA romans trwał od października 2020 do czerwca 2021.

„Byliśmy bardzo blisko” – powiedziała Zoya Poranne wiadomości z Dallas Poniedziałkowa noc.

„Oszukałem wielu członków rodziny, przyjaciół, kolegów, sympatyków i ludzi III Okręgu Kongresowego, którzy mają wielki zaszczyt i wyróżnienie mnie reprezentować. Naprawdę przepraszam, mam nadzieję, że uda mi się na czas uzyskać ich przebaczenie ”- napisał Taylor, dodając gratulacje dla siebie, gdy szukał miejsca.

Okręg – hrabstwo Colin, gdzie Self przez kilkanaście lat pełnił funkcję wybieralnego najwyższego urzędnika, a większość Hunta – w większości republikańskiej.

Moralnie, prezydent GOP hrabstwa Hunt, David Hale, powiedział: „To sprawa między nim a jego rodziną”, ale politycznie: „Jeśli będzie kontynuował do drugiej tury, będzie to krwawy, chaotyczny wyścig”.

„Pochwalam Wayne’a za to, że nie próbował walczyć z gorzkim końcem. W końcu rodzina jest ważniejsza niż polityka” – powiedział.

Ustawodawca dodał hrabstwo Hunt do okręgu, więc Taylor był tam mało znany. Jednak wyborcy dawali mu korzyść z wątpliwości, zanim jeszcze przyznał się do tej kwestii, „ponieważ jest czas” bardzo blisko wyborów, powiedział Hale. „To był dla mnie rodzaj znaku zapytania”.

Odnosząc się do złej walki Sądu Najwyższego z 2018 r., dodał: „To jest era sędziego Kavanagha. Republikanie – słyszeli o oskarżeniu i mają rację, czy to sprawiedliwe, czy ktoś próbuje nas wyrzucić z głosowania?

Zoya powiedział, że nie ma zamiaru angażować się w wybory i nie zdawał sobie sprawy, że do prawyborów pozostało jeszcze pięć dni, kiedy skontaktował się z Harp. Była zirytowana, widząc twarz swojego byłego chłopaka na billboardach, gdy spacerowała po Plano.

READ  Gubernator Florydy chroni loty migracyjne do winnicy Marty, zaleca wizytę

„Chciałam tylko, żeby Susan Harp powiedziała: „Hej, znam twój mały skandal z Tanią Zoyą. Czy chcesz zrezygnować, zanim cię zawstydzimy?” Ale tak się nie stało ”- powiedział Zoya Aktualności.

W wyścigu pięcioosobowym Taylor objął prowadzenie we wstępnym plebiscycie z wynikiem 51,8%, co wystarczyło do skompletowania nominacji. Ale prawie połowa głosów została oddana w dniu wyborów, a on nie miał przewagi, by wytrzymać upadek.

Po rewelacjach Zoi jego głos w wyborach spadł do 45,2%.

Z 63 981 głosów Taylor stracił 823 głosy.

Support for Self jest konsekwentny od kilkunastu lat jako dyrektor generalny szybko rozwijającego się hrabstwa Collin. Zakończył z 48,7% i 26,5% Taylora.

Harfa skończyła z 20,8% – wystarczyło, aby zagrać w spoiler, ale nie uciec.

Zoyi Pierwszy mąż, John Georgeless, Dorastając w Plano, przeszedł na islam i został głównym rekruterem radykalnego Państwa Islamskiego.

W 2013 roku zabrał ją wraz z trójką dzieci do północnej Syrii, gdzie jako Yahya Abu Hassan stał się najważniejszym Amerykaninem walczącym z ISIS. Zginął w 2017 roku, kiedy upadł kalifat.

atlantycki Zoya nazywała się „The Pierwsza kobieta ISIS”.

Trzy tygodnie po przybyciu do Syrii Zoya, która była w ciąży, uciekła z dziećmi do Turcji, a następnie przeniosła się do Plano, aby mieszkać blisko swojej teściowej.

Powiedział, że zerwał z Taylorem, poprosił o pomoc w opłaceniu karty kredytowej i kilku rachunków, i zapłacił 5000 dolarów.

„Potrzebowałem pomocy. Czułem, że mi pomaga, bo to najmniej – najmniej – co mógł zrobić” – powiedział. „Dla niego było to pod warunkiem: 'Cóż, nie powinieneś nikomu mówić’… Nie chcę nikomu nic mówić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.