Burza Daniel powoduje śmiertelne powodzie w Dernie w Libii

Urzędnicy twierdzą, że potężna burza, która wywołała ulewne deszcze i poważne powodzie we wschodniej Libii, spustoszyła całe społeczności wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, powodując rozległe zniszczenia i nieznaną liczbę ofiar śmiertelnych.

Wczesnym rankiem w poniedziałek władze ogłosiły, że miasto Terna jest strefą klęski żywiołowej po tym, jak pękły tamy, a powodzie zalały dzielnice, zmywając samochody i bloki miejskie, pozostawiając błotnistą, wzburzoną rzekę.

Co najmniej 150 osób zginęło w Dernie w wyniku burzy przypominającej burzę tropikalną – powiedział agencji Reuters urzędnik libijskiego Czerwonego Półksiężyca o nazwisku Daniel, a organizacja spodziewała się wzrostu liczby ofiar śmiertelnych.

Libia jest politycznie i geograficznie podzielona na wschód i zachód i jest rządzona przez dwa rywalizujące ze sobą rządy, w tym wspieraną przez ONZ administrację Trypolisu. We wschodniej Libii urzędnicy podali, że w Ternie tysiące ludzi zginęło lub zaginęło.

W wywiadzie telefonicznym dla lokalnej telewizji premier rządu wschodniej Libii Osama Hamad obawiał się, że zginęło 2000 osób, ale nie przedstawił żadnych dowodów na tę liczbę.

„Alarmujemy cały sprzęt medyczny, wszystkie systemy medyczne, aby dotarły do ​​Terny” – powiedział, a jego głos przerywał i przerywał połączenie. „Nie ma żadnych połączeń – musiałem opuścić Ternę, aby uzyskać to połączenie”.

Issam Abu Zurifa, minister spraw wewnętrznych wschodniej Libii, również powiedział, że zginęło co najmniej 1000 osób. „Szkody są bardzo poważne” – powiedział w wywiadzie dla kanału informacyjnego Al-Hadad z Arabii Saudyjskiej. „Są obszary całkowicie wypłukane przez morze”.

W 2019 r. w powodziach w Libii cztery osoby utonęły zmarł według Biura ONZ ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych w południowo-zachodniej części kraju.

Jednak huragan Daniel, który w zeszłym tygodniu siał spustoszenie w Grecji, Turcji i Bułgarii, spowodował ulewne deszcze, które zniszczyły infrastrukturę. Według Associated Press co najmniej 26 osób zginęło w trzech krajach.

READ  Putin jest osobiście zainteresowany zawieszeniem broni na Ukrainie

Libijskie Narodowe Centrum Meteorologiczne zgłosiło, że w Beidzie, gdzie przebywało co najmniej 12 osób, w ciągu 24 godzin spadło ogółem 414,1 milimetrów, czyli ponad 16 cali, deszczu. zgłoszone Nie żyje, krok Lista powodziSerwis agregujący informacje o powodziach. Bayda otrzymuje pół cala deszczu w typowym wrześniu i średnio 21,4 cala deszczu rocznie.

Około 170 milimetrów deszczu spadło w Al Abraq w dystrykcie Derna. Świadkowie powiedzieli agencji Reuters, że w Ternie powódź sięgnęła 3 metrów.

„Mamy nadzieję, że droga morska zostanie otwarta tak szybko, jak to możliwe, i że nastąpi możliwie najszybsza interwencja międzynarodowa” – powiedział w wiadomości wideo członek rady miasta Terna Ahmad Amatvard. zabrany Na stronie Urzędu Miejskiego Terna na Facebooku.

Spodziewano się burzy Ulewne deszcze i powodzie w północnym Egipcie Do wtorku. Egipski Urząd Meteorologiczny ostrzeżony Mieszkańcy aglomeracji Kairu przygotowują się na ulewne deszcze. Władze podały jednak, że intensywność burzy maleje, gdy burza traci swą siłę nad suchym lądem w Libii.

Burza pobiła dziesiątki rekordów w obliczu podobnych ekstremalnych warunków pogodowych związanych ze śmiertelnymi powodziami w Hiszpanii i intensywnymi upałami w dużej części Europy Zachodniej.

Po wywołaniu poważnych powodzi w Grecji burza stała się „lekarstwom” lub cyklonem tropikalnym, który czasami tworzy się na Morzu Śródziemnym. Proces, podczas którego burza nasiliła się, uzyskując energię z niezwykle ciepłej wody zintensyfikowane przez Zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka, przed przejściem na południe i wschód i zrzucanie ulewnych deszczy w północno-wschodniej Libii.

Jason Samenow przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *