Były dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, ponownie wybrany do roli w zaskakującej decyzji | Firma Walta Disneya

Disney ponownie mianował Boba Igera na swojego dyrektora generalnego w niespodziewanej decyzji, ponieważ firma rozrywkowa usunęła jego wybranego następcę, Boba Chapka, po mniej niż trzech latach na tym stanowisku.

Podczas cieszących się uznaniem 15-letnich rządów Igera, Disney stworzył grę Seria dużych przejęćw tym seria filmów Marvela, studio animacji Pixar i seria filmów Gwiezdne wojny.

on jest Odszedł na emeryturę jako CEO w 2020 roku, po kilkukrotnym opóźnieniu wyjścia, aby przeprowadzić firmę przez wczesne etapy pandemii koronawirusa. Zastąpił go Chapek, który wcześniej kierował działem parków rozrywki, ale pozostał dyrektorem generalnym do końca zeszłego roku.

Iger wraca do roli dyrektora generalnego ze skutkiem natychmiastowym i będzie pełnić tę funkcję przez dwa lata, powiedział Disney w oświadczeniu w późną niedzielę. Firma podkreśliła pięciokrotny wzrost kapitalizacji rynkowej pod jego kierownictwem, dodając, że ma on „mandat zarządu do wyznaczania strategicznego kierunku ponownego wzrostu”, ponieważ ponownie poszukuje długoterminowego następcy.

Michael Antonelli, strateg rynkowy w Baird, amerykańskim zarządcy aktywów, powiedział, że powrót Igera był „prawdopodobnie najważniejszą częścią zawirowań, jakie firma widziała od tamtej pory”. [Steve] Jobs wrócił do Apple.” Wiadomość ta spowodowała wzrost akcji Disneya o ponad 8 procent – ​​prawie 14 miliardów dolarów – kiedy została otwarta w poniedziałek na Wall Street.

„Podziwiamy Radę Dyrektorów Disneya za odwagę wprowadzenia tej zmiany” — powiedział Michael Nathanson, starszy analityk w firmie Moffett-Nathanson. „Nigdy nie ukrywaliśmy naszego przywiązania do pana Igera i pracy, jaką wykonał, budując Disneya w światową potęgę, którą się stał”.

Twój młody człowiek nadzorował trudny okres dla Disneya, z zakłóceniami spowodowanymi pandemią — i on Jego parki rozrywki zostały zmuszone do zamknięcia – po niej pojawiły się obawy o rentowność usługi streamingowej Disney+. Platforma konkuruje w zatłoczonym polu i wydała miliardy dolarów na tworzenie nowych treści Konkuruje z konkurentami Netflix i Amazon Prime Video. Podczas gdy Disney + szybko zwiększył liczbę abonentów, odbyło się to kosztem ogromnych strat operacyjnych.

READ  S&P 500 i Nasdaq rosną w niestabilnej sesji

Disney spotkał się również z presją na Florydzie, gdzie znajdują się jego parki rozrywki Walt Disney, ze względu na publiczny sprzeciw wobec stanowych przepisów „Nie mów wesoły”, które zabraniają dyskusji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej w klasach w niektórych klasach.

Firma publicznie sprzeciwiła się przepisom, Wielu aktywistów i pedagogów postrzega to jako opresyjneco skłoniło prawicowego gubernatora Florydy, Rona DeSantisa, do podjęcia takiej próby Pozbawić go jego przywilejów w stanie.

Wartość rynkowa spółki spadła o ponad 40% w ciągu 2022 roku, co jest znacznie gorsze niż 17% spadek indeksu S&P 500 największych amerykańskich spółek.

Wiadomość o powrocie Igera skłoniła powszechnie szanowanego Moffetta Nathansona do podwyższenia ceny docelowej akcji Disneya do 120 dolarów – jest to cena poniżej 100 dolarów – to pierwsza aktualizacja akcji od początku 2020 roku.

„Dziękujemy Bobowi Chapekowi za jego służbę dla Disneya podczas jego długiej kariery, w tym za prowadzenie firmy przez bezprecedensowe wyzwania związane z pandemią” – powiedziała Susan Arnold, prezes Disneya. „Gdy Disney rozpoczyna coraz bardziej złożony okres transformacji branży, Bob Iger ma wyjątkową pozycję, by poprowadzić firmę przez ten kluczowy okres”.

„Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości tej wspaniałej firmy i cieszę się, że Rada Dyrektorów poprosiła mnie o powrót na stanowisko CEO” – powiedział Iger. Disney nie wydał oświadczenia od Chapka.

Jego powrót następuje kilka tygodni po tym, jak cena akcji Disneya spadła po odnotowaniu rzadkiej utraty przychodów i zysków, podwajając straty w działalności związanej z transmisją strumieniową do 1,5 miliarda dolarów w kwartale kończącym się 1 października.

Disney wydał dotychczas około 9 miliardów dolarów na przynoszący straty Disney+ i około 30 miliardów dolarów rocznie na treści od hollywoodzkich hitów i wysokobudżetowych programów telewizyjnych po biznes telewizyjny i nadawczy NFL, w tym ESPN i ABC.

Firma stwierdziła, że ​​jej działalność związana z transmisją strumieniową osiągnęła „szczyt strat” i że Disney+ jest na dobrej drodze do osiągnięcia zysku w roku podatkowym 2024, w którym to momencie prawdopodobnie będzie większy niż Netflix, chociaż ustalił oczekiwania abonentów między 215 a 215 procent Jeden milion 245 milionów. na calym swiecie.

Aby osiągnąć ten cel, Disney forsuje podwyżki cen nawet o 38% w Stanach Zjednoczonych, przy czym regiony, w tym Europa, prawdopodobnie odnotują wzrosty w najbliższej przyszłości, i uruchomi subskrypcję wspieraną reklamami, począwszy od 8 grudnia w USA.

Analitycy spodziewają się, że Iger dokona cięć w obszarach, w tym w wydatkach na treści w Disney+ i sportowej sieci płatnej telewizji ESPN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.