Były dyrektor generalny Walt Disney, Bob Iger, wspiera start-up Metaverse

Krótko

  • Wieloletni gracz Disneya Bob Iger dołączył do producenta NFT Genies
  • Firma Genies z siedzibą w Los Angeles zebrała 100 milionów dolarów i ma klientów, w tym duże wytwórnie płytowe

Bob Iger, były dyrektor generalny Walta Disneya, ogłosił dziś na Twitterze, że dołącza do zarządu Genies, platformy cyfrowych awatarów zbudowanej na pływ Blockchain, protokół dla zasobów NFT i gier kryptograficznych na dużą skalę.

Iger pełnił funkcję dyrektora generalnego Disneya od 2005 do 2020 roku. W Genies Iger będzie pełnił rolę doradczą.

Iger napisał na Twitterze: „Cieszę się, że mogę dołączyć do rady dyrektorów dżinów, aby pomóc @akashrnigam i firmie umożliwić ludziom tworzenie aplikacji mobilnych dla sieci 3: ekosystemy tokenów”.

Od czasu premiery w grudniu 2016 r. firma Genies z siedzibą w Los Angeles zebrała 100 milionów dolarów w finansowaniu, w tym 65 milionów dolarów w 2021 r. pod przewodnictwem Miami Group. W tym samym roku firma Genies podpisała umowę partnerską z Universal Music Group i Warner Music Group, aby stać się oficjalnym dostawcą awatarów i NFT dla artystów w firmach muzycznych.

Współzałożyciel i CEO Genies, Akash Nigam Opisuje Avatar Genies jako mieszankę różnych NFT noszonych przez cyfrowego awatara, które użytkownicy mogą kupować, sprzedawać i wymieniać z innymi kolekcjonerami.

W rozmowie z OdszyfrujNigam wyjaśnił, że po spotkaniu z Igerem zaoferował gigantowi możliwość wejścia „pod maskę” dżinów, aby pobawić się wszystkimi technologiami platformy i zrozumieć, o co chodzi w usłudze.

„Dużo się uczę i nie mogę się doczekać pomocy [Genies] Osiągają swoją wizję” – napisał Iger, popisując się swoim nowym cyfrowym awatarem.

Według Nigama pomysł na Genies pojawił się po tym, jak napotkał awatar w Internecie i czuł, że takie obrazy mogą zawierać uczucia, emocje i myśli danej osoby w sposób, którego inne formy komunikacji online nie są w stanie.

READ  Zwolnienia z filmów Disneya obejmują sekcje skautowe, fabularne i dystrybucyjne – ostateczny termin

„Naszym celem było udostępnienie awatarów masom” — mówi Nigam. „Wierzymy, że awatary będą kolejną formą komunikacji”.

https://decrypt.co/95085/former-walt-disney-ceo-bob-iger-backs-metaverse-startup

Najlepsze w deszyfrowaniu prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Codziennie i co tydzień otrzymuj wyselekcjonowane najważniejsze artykuły i zanurz się w swojej skrzynce odbiorczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *