Były pisarz Gizmodo zmienił nazwisko na „Slackbot” i przez wiele miesięcy pozostawał niewykryty

Najwyraźniej ukrywanie się w Slacku nie jest takie trudne; Musisz po prostu udawać, że jesteś robotem. Właśnie to TO napójPodobnie jak Tom McKay, kiedy odchodził Gizmodo W 2022 roku administracja serwisu nie odkryła tego przez kilka miesięcy.

W poście na XMcKay udostępnił kilka zrzutów ekranu przedstawiających nową osobowość „Slackbota”, którą przyjął po oficjalnym odejściu Gizmodo. Podkreślił także krawędź Że ten absurdalny żart rzeczywiście miał miejsce.

Jeśli tak jak ja nie korzystasz ze Slacka przez większą część dnia, prawdopodobnie nie wiesz, że Slackbot to przyjazny bot, który żyje w usłudze przesyłania wiadomości. Pomaga Ci np. ustawiać przypomnienia, znajdować hasło do biurowej sieci Wi-Fi lub powiadamiać Cię, gdy wspomniano o Tobie na kanale, którego nie należysz.

Kiedy nadszedł czas, aby odejść, McKay zastąpił swoje obecne zdjęcie profilowe takim, które przypominało wściekłą wersję Rzeczywisty kod Slackbota. Zmienił także nazwę na „Slackbot”. Swoją drogą nie możesz zmienić swojej nazwy na Slacku na „Slackbot”, gdyż usługa poinformuje Cię, że ta nazwa jest już zajęta. On ona Do Działa, jeśli użyjesz znaku specjalnego przypominającego jedną z postaci w Slackbocie, Podobnie jak wymiana „o” ze znakiem Unicode „о”.

Posunięcie to zamaskowało aktywne konto McKaya na Slacku na kilka miesięcy, dzięki czemu jego konto mogło uniknąć usunięcia. Umożliwiło mu to także wysyłanie do kolegów wiadomości przypominających boty, takich jak „Fakt dnia Slackbota: Cześć, jestem Slackbot! To fakt. Życzę spokojnego dnia!” Moja koleżanka Victoria Song, która wcześniej pracowała w Gizmodonie był całkowicie zaskoczony tą rewelacją, mówiąc: „Jako były współpracownik Toma i ocalały z G/O Media, to nagranie”.

Oczywiście nie Wszystko Firma padnie ofiarą tego oszustwa, ponieważ niektóre z nich posiadają środki bezpieczeństwa zapobiegające tego typu sytuacjom. Ale może GizmodoKierownictwo McKaya uważało, że konto McKaya zostało już usunięte. A może nie mieli wystarczająco bystrego wzroku, aby dostrzec duplikat Slackbota z parą podejrzanych brwi.

READ  Wygląda na to, że Camelot zaktualizował swoją oficjalną stronę internetową o złotą grafikę słońca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *