Trump przedstawia zapisy rozmów telefonicznych, na których widać kontakty Nathana Wade’a i Fannie Willis przed zatrudnieniem

Były prezydent Donald Trump w piątek zażądał przedstawienia nowych dowodów w sprawie ingerencji w wybory w Gruzji na podstawie zapisów rozmów telefonicznych prokuratora hrabstwa Fulton Nathana Wade’a. Okres 11 miesięcy w roku 2021.

Zapisy mogą zostać wykorzystane do obalenia twierdzeń dotyczących chronologii związku Willisa i Wade'a.

Nowy wniosek Trumpa następuje po przesłuchaniu dowodowym dotyczącym prób wykluczenia Willisa i Wade'a ze sprawy, podczas którego w zeszłym tygodniu zarówno Willis, jak i Wade zeznali pod przysięgą, że ich romans rozpoczął się dopiero po oficjalnym zatrudnieniu Wade'a w listopadzie. 2021 r., a współpraca rozpoczęła się w 2022 r.

Willis zeznawał w sprawie zatrudnienia Wade’a.

Współoskarżony Trumpa, Michael Roman i kilku współoskarżonych domagają się wykluczenia Willis ze sprawy wyborczej, ponieważ odniosła ona korzyści finansowe z „osobistych, romantycznych relacji” z Wade’em, który został zatrudniony w tej sprawie.

Willis i Wade przyznali, że istnieje ten związek, ale w pozwie sądowym stwierdzili, że „nie stanowi on niewłaściwego konfliktu interesów” i że związek „nigdy bezpośrednio ani pośrednio nie przyniósł korzyści finansowych prokuratorowi okręgowemu Willisowi”. Willis zeznała, że ​​Wade zwracał jej pieniądze za odbyte podróże, którymi często obciążano jej kartę kredytową.

Według nowych dokumentów Trumpa, z bilingów komórkowych wynika również, że w 2021 r. wykonał on z Willisem tysiące rozmów i SMS-ów.

Złożenie wniosku przez Trumpa w piątek opiera się na oświadczeniu złożonym pod przysięgą przez śledczego, który przeanalizował wezwania Wade'a do wezwań do rozmów telefonicznych AT&T od stycznia do listopada 2021 r.

Charles Mittelstadt powiedział, że przejrzał „całą komunikację” między telefonem Wade'a i Willisa w tym czasie i według niego w ciągu tych 11 miesięcy wykonano 2000 połączeń i prawie 12 000 SMS-ów. Wade został zatrudniony.

READ  Taylor Swift całuje Travisa Kelce’a w policzek na rzadkim zdjęciu z PDA

Mittelstadt powiedział, że przyjrzał się także „aktywności geolokalizacyjnej” telefonu Wade’a i ujawnił, że „co najmniej” 35 przypadków połączenia telefonu Wade’a „przez dłuższy czas” z wieżami w pobliżu domu w Hapeville w stanie Georgia, gdzie Willis był . Mówi się, że żył w tym czasie.

„Dane pokazują, że jego stan jest stabilny i nie jest w transporcie” – stwierdza oświadczenie.

Rzeczniczka biura prokuratora okręgowego hrabstwa Fulton oświadczyła w oświadczeniu, że „może odpowiedzieć jedynie na podstawie wniosku sądowego i przygotowuje się do tego”.

W zeszłym tygodniu podczas przesłuchania dowodowego Wade wyraźnie zaprzeczył zarzutom, jakoby odwiedzał dom Willisa w 2021 roku.

Zapytany przez prawnika Trumpa Steve'a Sato, czy odwiedził mieszkanie Willisa „więcej niż 10 razy” przed listopadem 2021 r., odpowiedział: „Nie, proszę pana”.

„Czy byłoby to mniej niż 10 razy więcej?” zapytał Sato.

„Tak, proszę pana” – odpowiedział Wade.

„Jeśli z bilingów wynika, że ​​dzwonił Pan z lokalizacji mieszkania przed 1 listopada 2021 r. i miało to miejsce wielokrotnie, czy zapisy rozmów telefonicznych byłyby fałszywe?” zapytał Sato.

„Byliby w błędzie” – odpowiedział później Wade.

Pewnego razu we wrześniu 2021 r., zanim Wade został zatrudniony do tej sprawy, z oświadczenia śledczego wynika, że ​​Wade odwiedził adres Willisa w środku nocy.

Z akt wynika, że ​​telefon Wade'a przybył do mieszkania Willisa we wrześniu 2021 r. o godzinie 22:45 i pozostał tam do 3:30, jak podał śledczy w swoim oświadczeniu. Śledczy stwierdził, że z akt wynika, że ​​telefon Wade'a został zwrócony do jego mieszkania wkrótce po godzinie 4:05 i że Wade „wysłał wiadomość tekstową do pani Willis o 4:20”.

Z dokumentów złożonych przez prawnika Trumpa wynika, że ​​Mittelstadt „jest gotowy do składania zeznań w dogodnym dla sądu terminie”.

W oświadczeniu Mittelstadt oświadczył, że do analizy danych telefonicznych używał narzędzia o nazwie CellHawk, które, jego zdaniem, „jest uważane przez organy ścigania za złoty standard w analizowaniu zapisów połączeń telefonicznych”.

READ  Katie Britt, najmłodsza kobieta z Partii Republikańskiej wybrana do Senatu USA, wyparła się orędzia o stanie Unii Bidena

Tymczasem Wade próbuje uniemożliwić sędziemu prowadzącemu sprawę przesłuchanie jego byłego partnera prawnego i adwokata Terrence'a Bradleya za zamkniętymi drzwiami, argumentując, że osobisty wybór może „bezprawnie zmusić” tego prawnika do ujawnienia informacji chronionych przez adwokata. Oferta klienta.

Bradley, który twierdzi, że istnieją dowody na to, że związek Wade'a i Willisa rozpoczął się przed zatrudnieniem Wade'a, w dużej mierze odmówił odpowiedzi na pytania obrony podczas zeszłotygodniowej rozprawy, powołując się na tajemnicę adwokacką.

Sędzia Scott McAfee powiedział, że „zastanawia się”, czy Bradley „właściwie interpretuje przywilej” i powiedział, że będzie musiał przesłuchać Bradleya na osobności oraz że może wznowić postępowanie dowodowe, jeśli ujawni coś istotnego.

W sierpniu Trump i 18 innych osób nie przyznali się do postawienia im poważnych zarzutów o oszustwo w Gruzji w związku z rzekomą próbą zmiany wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Oskarżeni Kenneth Chesbro, Sydney Powell, Jenna Ellis i Scott Hall zawarli ugodę w zamian za zgodę na złożenie zeznań przeciwko innym oskarżonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *