Były szef NSE, Chitra Ramakrishna, aresztowany w skandalu z „himalajskimi joginami”

Chitra Ramkrishna podzieliła się tajnymi informacjami z outsiderem, którego nazwała „himalajskim joginem”.

Była dyrektor generalna National Securities Exchange (NSE) Chitra Ramkrishna, oskarżona o popełnienie poważnych luk prawnych na największym indyjskim rynku giełdowym, w tym o udostępnianie poufnych informacji osobie, którą nazwała „himalajskim joginem”, została aresztowana przez CBI.

Aresztowanie nastąpiło zaledwie dzień po tym, jak sąd w Delhi odrzucił jej wniosek o zwolnienie za kaucją przed aresztowaniem i wycofał CBI lub CBI za niepodejmowanie działań i „obojętność” w śledztwie przeciwko niej przez ostatnie cztery lata.

Sędzia specjalny Sanjeev Agarwal zauważył również, że Indyjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEBI), która reguluje rynek, była „bardzo miła” dla oskarżonej, że postawiono jej poważne zarzuty i że przesłuchanie w areszcie było wymagane w celu poznania prawdy.

W zeszłym miesiącu ujawniono, że tajemniczy „himalajski jogin”, który rzekomo wpłynął na decyzje pani Ramkrishny, Anand Subramanian, również były oficer giełdy, został aresztowany w sprawie manipulacji na rynku.

SEBI powiedział w raporcie, że jego kontrowersyjna nominacja była jedną z decyzji podjętych przez Chitra Ramkrishnę pod rzekomym wpływem jogina.

SEBI oskarżyło panią Ramkrishnę, która była dyrektorem zarządzającym i dyrektorem generalnym NSE od kwietnia 2013 do grudnia 2016 roku, oraz innych o rzekome błędy w zarządzaniu w nominacji i masowym awansie pana Subramaniana.

Powiedział, że NSE i jej zarząd są świadomi interakcji z kontrowersyjnym doradcą, ale postanowili „zachować sprawę w tajemnicy”.

W międzyczasie CBI prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutów o niewłaściwe rozpowszechnianie informacji z serwerów komputerowych giełd do maklerów giełdowych w tak zwanym „oszustwie kolokacyjnym”.

Agencja przesłuchiwała ją przez cztery dni w zeszłym miesiącu w sprawie z 2018 r. dotyczącej nieuczciwej przewagi w handlu z niektórymi brokerami.

„Podczas przesłuchania Ramakryszna udzielił wymijających odpowiedzi, twierdząc, że nie ma wiedzy o serwerze kolokacji, który przekazał odpowiedzialność Muralidaranowi Natarajanowi, a następnie CTO (Chief Technology Officer) w NSETECH” – powiedziały źródła NDTV.

READ  Urzędnik Rady Pracy mówi, że Amazon słyszy, że może obalić głosowanie związkowe w Nowym Jorku

Chitra Ramakrishna zostanie pokazana w poniedziałek w sądzie CBI w stolicy kraju wraz z Anandem Subramanianem. Agencja zamierza przesłuchać ich oboje razem i podejrzewać, że wprowadzili nieistniejącego Yu-Gi-Oh, aby wprowadzić w błąd śledztwo.

Ponieważ poufne informacje z NSE zostały udostępnione osobom trzecim, agencja stara się również znaleźć tych, którzy z nich skorzystali.

Odpowiadając na publiczną krytykę kontrowersji, NSE stwierdziło, że jest „oddane najwyższym standardom zarządzania i przejrzystości” i określiło sprawę jako „prawie sześć do dziewięciu lat”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *