MasterCard i Visa Block w Rosji nie powstrzymają zakupów krajowych | Bankowość

Wspierana przez rząd rosyjska sieć twierdzi, że konsumenci nadal mogą używać kart MasterCard i Visa do transakcji krajowych, co zmniejsza wpływ na firmy amerykańskie. Postanowiłem ściągnąć usługi O inwazji na Ukrainę.

Posiadacze kart Mir powiedzą, że Rosja to krajowy system płatności Nadal mają dostęp do swoich funduszyWypłaty i przelewy krajowe – przynajmniej do czasu ważności ich kart bankowych.

Mir przetworzył większość płatności krajowych Rosja Od 2015 roku zagraniczni operatorzy tacy jak Visa i MasterCard realizują transakcje międzynarodowe. W 2014 roku z rozkazu rządu powołano 100%-owego operatora banku centralnego kraju w celu ochrony gospodarki przed sankcjami nałożonymi na aneksję Moskiewskiego Krymu.

„Wszystkie karty tych systemów płatniczych, które zostały już wydane przez rosyjskie banki, będą nadal działać w naszym kraju tak jak wcześniej” – powiedział w niedzielę rano operator Mirin.

„Do końca okresu ważności posiadacze kart Visa i MasterCard mają dostęp do wszystkich środków na swoich rachunkach, a także do wszystkich zwykłych transakcji płatniczych – takich jak dokonywanie zakupów, przelewanie środków z karty na kartę i wypłacanie pieniędzy”.

Raport został wydany niedługo potem Ogłoszono amerykańskie firmy W sobotę wstrzymają działania rosyjskie w związku z dalszą ofensywą militarną Moskwy na Ukrainie.

MasterCard i Decyzja o zawieszeniu wizy Ich działalność w Rosji wpłynie przede wszystkim na płatności zagraniczne, co oznacza, że ​​lokalni konsumenci nie będą już mogli korzystać z rosyjskich kart za granicą lub międzynarodowych opłat online. Zagraniczni klienci nie będą mogli dokonywać płatności na rzecz rosyjskich firm ani wypłacać pieniędzy na terenie kraju.

„Płatności dokonywane za granicą, w tym zagraniczne zasoby internetowe, nie są dostępne za pomocą kart Visa i MasterCard International Payment System wydawanych przez rosyjskie banki” – potwierdził Mir.

Oczekuje się, że ruch ten przyspieszy akceptację przez rosyjskie banki własnych kart Mirin, które zostały przyjęte w niektórych krajach, m.in. w Turcji, Wietnamie, Armenii, Białorusi, Kazachstanie i Kirgistanie.

READ  Trzech funkcjonariuszy z Nowego Jorku rannych w ataku nożem, podejrzany postrzelony w pobliżu sylwestrowej kuli

Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mail Daily Business Today lub @BusinessDesk
Obserwuj Guardian Business na Twitterze

Mir powiedział, że popyt na jego karty już wzrósł po nałożeniu w sobotę sankcji na rosyjskie banki przez USA, UE i Wielką Brytanię. Według własnych statystyk, według stanu na wrzesień 2021 r. ponad połowa Rosjan miała już kartę Mir, co stanowi 32% wszystkich transakcji.

Ten wzrost prawdopodobnie wpłynie na obawy krytyków, że sankcje skłonią Rosję do inwestowania w alternatywne projekty. Pojawiły się podobne obawy Zapobieganie Rosji przed Swift – Bezpieczny system informacyjny używany przez banki do płatności transgranicznych – oraz potencjalny wzrost alternatyw, takich jak odpowiednik rosyjskiego systemu SPFS.

PayPal przestał przyjmować nowych klientów w Rosji w środę i rozszerzył ten zakres w sobotę, gdzie jego usługi – przede wszystkim klienci wymieniający między sobą pieniądze – zostały zawieszone. Dodał, że umożliwiłoby to wypłatę „przez pewien czas, zapewniając, że salda konta są wypłacane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *