ChatGPT powrócił do trybu online po awarii

Po tym, jak usługa ChatGPT OpenAI została wyłączona na kilka godzin we wtorek we wczesnych godzinach porannych, w USA nastąpiła kolejna poważna awaria w ciągu dnia. „ChatGPT nie jest dostępny dla niektórych użytkowników” – stwierdził OpenAI w swoim oświadczeniu. Komunikat o stanie. „Obecnie przyglądamy się temu problemowi”. Druga runda problemów rozpoczęła się około 10:30 czasu wschodniego i pojawiły się tysiące raportów o pojawiających się problemach Na Downdetectorze.

Wielu użytkowników aplikacji mobilnej i serwisu internetowego ChatGPT nie widziało odpowiedzi; Jednak około 13:17 ET OpenAI potwierdziło, że problem został rozwiązany.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy ChatGPT miał problemy, niektórzy użytkownicy zgłosili problemy z wyszukiwarką internetową Google Gemini, Claude AI firmy Anthropic i wyszukiwarką internetową Perplexity AI. Wygląda na to, że Google Gemini jest powszechnie dostępny i ludzie mogli ponownie bardzo szybko uzyskać dostęp do Claude. O 13:30 ET zamieszanie Niektórzy Przywrócono także narzędzie wyszukiwania AI.

Ostatnia poważna awaria ChatGPT miała miejsce w listopadzie, kiedy usługa nie działała przez około 90 minut, co miało również wpływ na usługi API OpenAI. Wygląda na to, że ostatnia awaria nie ma wpływu na interfejs API. OpenAI ujawniło później, że listopadowa awaria była związana z atakiem DDoS.

W zeszłym miesiącu awaria Microsoftu spowodowała wyłączenie funkcji wyszukiwania ChatGPT, a także usługi Copilot oferowanej przez giganta oprogramowania.

Aktualizacja z 4 czerwca: Zauważono, że przywrócono dotychczasowy dostęp do ChatGPT i dodano raporty o problemach z innymi narzędziami AI.

READ  Strajk UAW kosztował Stellantis 3 miliardy dolarów utraconych dochodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *