10 filmów, które z przyjemnością obejrzymy

Jane Rosenthal, współzałożycielka festiwalu Tribeca, nie śledzi North Star, ponieważ ona i jej zespół co roku przeglądają dziesiątki tysięcy zgłoszeń. Kiedy jednak zawężają liczbę kandydatów do około 100 filmów tworzących ostateczną grupę, tematy zwykle się pojawiają.

„To nie jest tak, że zaczynamy mówić: «To jest to, co chcemy zrobić». Jako aktywny festiwal filmowy zawsze poszukujemy… [political] mówi Rosenthal, który wraz z Robertem De Niro stworzył festiwal Tribeca po 11 września. „W tym roku pojawia się narracja na temat zdrowia psychicznego. Nie wiem, czy jest to kwestia postkoronawirusa”.

Festiwal Tribeca, odbywający się już po raz 23., potrwa od 5 do 16 czerwca i będzie prezentować filmy, których reżyserami są Kristen Stewart, Lily Gladstone i Jenna Ortega. Festiwal otworzy „Diane von Furstenberg: Woman in Charge”, spojrzenie na ikonę mody i przedsiębiorcę, a w programie oczekiwane będą filmy dokumentalne o Prince, Lizie Minnelli i Dolly Parton. Są także ożywione pogawędki i wywiady ze Stevenem Spielbergiem, gdy Sugarland Express kończy 50 lat, Kevinem Baconem jako Footloose świętuje 40. rocznicę istnienia oraz członkami obsady Davida Chase’a i Sopranos, Edie Falco, Michaelem Imperioli i Jamie Lyn Sigler w swoich rolach. Popularny program telewizyjny ma 25 lat.

I zapomnij o Comic Con. Najgorętszym konwentem tego lata będzie inauguracyjny De Niro Con. Podczas uroczystości związanej z 80. urodzinami aktora odbędzie się 14 jego najsłynniejszych kreacji, rozmowy ze współpracownikami Quentinem Tarantino, Martinem Scorsese i Billym Crystalem, a także konkurs zrobienia kanapek.

Nie sprzeciwia się temu szumowi, ale De Niro upiera się, że nie chce mieć nic wspólnego z planowaniem wydarzenia noszącego jego imię. „To był pomysł Jane” – mówi. „Trzymałem się od tego z daleka. [Otherwise]Wygląda na to, że robię to sam. – To dziwna rzecz.

READ  Syn Gary'ego Sinise'a, Mac, zmarł w wieku 33 lat na chorobę „1 na milion”. Co wiesz o struniaku?

Od czasu pandemii Tribeca eksperymentowała z organizacją premier we wszystkich pięciu dzielnicach Nowego Jorku. Nie należy się jednak spodziewać, że branding festiwalu odejdzie daleko od dzielnicy Dolnego Manhattanu, od której wszystko się zaczęło.

„Jak to nazwiemy” – krzyczy Rosenthal. „Hobokena?”

Oto 10 filmów, które obejrzymy bez konieczności podróżowania do Jersey.

Antytoksyna

Wyjście Jamesa Jonesa
Dlaczego jest na naszym radarze? Śmierć na początku 2024 r. przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego – którego poprzednią próbę zamachu szczegółowo opisano w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Nawalny” – nadaje nowe znaczenie brutalnej cenie bycia przeciwnikiem Putina. „Antidotum” opowiada o trzech osobach, które podobnie jak Nawalny narażają swoje życie, aby zdemaskować i zniszczyć morderczy reżim Putina. W „Nawalnym” informator mówi swoim zwolennikom: „Jeśli zdecydują się mnie zabić, to znaczy, że jesteśmy niesamowicie silni”. „Antidotum” w przekonujący sposób udowadnia, że ​​śmierć Nawalnego nie poszła na marne.

Zły aktor: Hollywoodzki plan Ponziego

Wyjście Jocelyn Jensen
Dlaczego jest na naszym radarze? Zachary Horowitz bierze sobie do serca powiedzenie „udawaj, aż ci się uda”. Aspirującą gwiazdą filmową i producentem była hollywoodzka wersja Berniego Madoffa, który oszukał inwestorów na 227 milionów dolarów, aby mógł cieszyć się życiem na wysokim poziomie. Jego nagroda: kilka niezapomnianych filmów i 20 lat więzienia.

Kiełbaski

Wyjście Andrew McCarthy’ego
Dlaczego jest na naszym radarze? Chodzili na najfajniejsze imprezy, zdobywali najpiękniejsze dziewczyny i byli na szczycie list każdego hollywoodzkiego reżysera. Przez chwilę McCarthy i pokolenie dwudziestokilkuletnich gwiazd, które osiągnęły pełnoletność w połowie lat 80., byli najgorętszymi postaciami filmowymi. Jednak po tym, jak niepochlebny artykuł magazynu New York Magazine określił tę grupę fanatycznych braci i sióstr jako „sforę bachorów”, przetrwanie tego przezwiska stało się niemożliwe. W Brats McCarthy ponownie spotyka innych „członków”, takich jak Emilio Estevez i Rob Lowe, aby zastanowić się nad tym, jak ten artykuł zmienił – a czasem przyćmił – ich życie i karierę.

Mistrzowie Złotej Doliny

Wyjście Ben Storgolewski
Dlaczego jest na naszym radarze? To najwspanialsza historia o słabszych. „Champions” dokumentuje wysiłki byłej kandydatki na olimpijkę, aby sprowadzić wyczynowe narciarstwo do odległej górskiej wioski w Afganistanie. Jednak gdy kraj wpada w ręce talibów, wielu sportowców uprawiających ten sport zostaje przesiedlonych po całym świecie jako uchodźcy i czeka ich niepewna przyszłość. Sturgulewski tworzy inspirujący portret ludzi, którzy pozostają odporni i radośni, przechodząc głęboką transformację polityczną i społeczną.

Diane von Furstenberg: Kobieta odpowiedzialna

Menedżerowie Sharmaine Obaid-Chinoy, Trish Dalton
Dlaczego jest na naszym radarze? Projektantka mody opowiada o swoich osobistych zmaganiach i sukcesach zawodowych w przejmującym i zaskakująco szczerym spojrzeniu na osobę, która przełamywała bariery, która wprowadziła kopertową sukienkę. Film nie tylko korzysta z dostępu do von Furstenberg i jej męża Barry’ego Dillera, ale może także pochwalić się wywiadami z przyjaciółmi i wielbicielami, takimi jak Oprah Winfrey, Marc Jacobs i Hillary Clinton.

Gryf latem

Wyjście Mikołaj Kola
On oczernia Everett Blank, Melanie Lynskey, Owen Teague, Katherine Newton, Abby Ryder Fortson
Dlaczego jest na naszym radarze? Ta opowieść o dorastaniu, opowiadająca o 14-letnim dramatopisarzu, który spotyka majsterkowicza, przypomina „Małą Miss”. Zobacz, jak Blunck, który gra tytułowego bohatera, robi wielkie postępy.

odpłacić się

Wyjście Maurisy Maltz
On oczernia Jasmine Birkeller Shangrau, Sorayah Head Means, Raymond Lee, Lily Gladstone
Dlaczego jest na naszym radarze? „Nieznany kraj”, wcześniejszy wspólny film Maltz i Gladstone, zaimponował krytykom lirycznym spojrzeniem na żałobę i rodzinę. Poruszając temat dzieciństwa w całym jego pięknie i wzruszeniu, Jazzy podąża za historią młodej dziewczyny Oglala Lakota, która dorasta w Południowej Dakocie.

nóż

Wyjście Nnamdi Asomugha
On oczernia Nnamdi Asomugha, Melissa Leo, Aja Naomi King, Manny Jacinto
Dlaczego jest na naszym radarze? Była gwiazda NFL, która została aktorką, robi to wszystko w tym stylowym thrillerze — Asomugha nie tylko gra główną rolę, ale jest także współautorem scenariusza, wyprodukował go i debiutuje jako reżyser. „Nóż” opowiada o czarnej rodzinie, której życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy u ich drzwi pojawia się tajemniczy nieznajomy. Niezależny autor Mark Duplass współpracował nad scenariuszem i był współproducentem filmu ze swoim bratem Jayem, co zwiększa nasze zainteresowanie.

Sacramento

Wyjście Michaela Angarano
On oczernia Michaela Angarano, Michaela Cery, Kristen Stewart i Mayi Erskine
Dlaczego jest na naszym radarze? Komedia o kumplach opowiadająca o dwójce przyjaciół, którzy niechętnie wkraczają w nowy etap dorosłości, związany z dziećmi i dodatkowymi obowiązkami. Angarano, najbardziej znany ze swojej pracy przy filmach „Will i Grace” oraz „Oppenheimer”, zadebiutował jako reżyser filmem „Avenues” w 2017 roku. Jesteśmy ciekawi jego dalszych losów.

Zima wiosna lato lub jesień

Wyjście Tiffany’ego Paulsena
On oczernia Jenna Ortega, Percy Hines White, Marisol Nichols
Dlaczego jest na naszym radarze? komedia romantyczna dla pokolenia Z. Ortega gra cudownego nastolatka, który zakochuje się w kochającej muzykę dziewczynie (Hines White), po raz kolejny udowadniając, że przeciwieństwa się przyciągają (przynajmniej w filmach). Następuje lato młodzieńczej miłości, ale dobre czasy mogą się skończyć, gdy postać grana przez Ortegę przygotuje się do opuszczenia rodzinnego miasta i udania się na Harvard. Zaufaj nam, Gina, ci chłopcy z Cambridge nie mają nic do próżniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *