Christina Applegate otrzymuje owację na stojąco podczas ceremonii rozdania nagród Emmy

Valerie Macon/AFP/Getty Images

(Od lewej) Christina Applegate i Anthony Anderson na 75. ceremonii wręczenia nagród Emmy w Los Angeles.CNN

Krystyna Applegate W poniedziałek wzruszył się do łez Nagrody Emmy Transmisja telewizyjna pokazała, jak pojawiła się na scenie, aby wręczyć nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej i najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu komediowym.

Publiczność Róża Brawa na stojąco jak Applegate – od otwarty W 2021 roku zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane – po scenie weszła z laską, a na scenę eskortował ją gospodarz Amy, Anthony Anderson.

„Dziękuję bardzo! O mój Boże! Całkowicie mnie zawstydzasz. ” [and my] „Niepełnosprawność na stojąco” – zażartował Applegate, wywołując śmiech publiczności.

Wymieniła niektóre ze swoich najbardziej znaczących ról na przestrzeni kilkudziesięciu lat kariery w Hollywood, w tym rolę Kelly Bundy w filmie Żonaty z dziećmi i Samantę w Samantha Who? I Jane Harding w „Dead To Me”.

„Ale pewnie wielu z Was zna mnie z mojego debiutu – będę płakać częściej niż wcześniej” – powiedziała Baby Bert Grizzle w „Days of Our Lives”, odnosząc się do swojego pierwszego występu na ekranie z 1972 roku.

Pokazując swoje zdjęcie w roli Baby Burta Grizzella, Applegate przezabawnie dodała: „To była naprawdę przełomowa rola” i dodała, że ​​w trakcie jej kariery „granie zabawnych, złożonych i pełnych wad postaci było zaszczytem. ”

Applegate była także nominowana w poniedziałkowym programie, zdobywając uznanie za rolę w serialu Netflix Dead to Me w kategorii aktorka pierwszoplanowa w serialu komediowym, którą wygrała Quinta Bronson, gwiazda Abbott Elementary.

W maju 2023 roku Applegate powiedział w wywiadzie dla Vanity Fair wywiad Jej praca w „Dead To Me” może być jej ostatnią pracą jako aktorki, ponieważ żyje z diagnozą stwardnienia rozsianego.

„Prawdopodobnie już nigdy nie będę pracować przed kamerą” – powiedziała wówczas Applegate, dodając, że chociaż uwielbiała obsadę i ekipę, praca była ciężka. „walka.”

READ  Kate Winslet finansowała Lee, mimo że patronowali jej mężczyźni na stanowiskach kierowniczych

Jednak zawsze będzie cieszyć się przyjaźnią, którą zbudowała ze swoją koleżanką Lindą Cardellini, mówiąc: „Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​mogłam spotykać się z kobietą, która jest zdecydowanie największą aktorką, z jaką kiedykolwiek pracowałam w mojej karierze. całe życie.” „Jeśli nie najwspanialszą osobą, jaką kiedykolwiek znałem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *