Ciało narciarza odzyskano 3 tygodnie po upadku z wysokości 60 metrów w Parku Narodowym Mount Rainier

Służba Parku Narodowego podała we wtorkowym komunikacie prasowym, że ciało narciarki, zaginionej 18 maja, odnaleziono w sobotę w Parku Narodowym Mount Rainier, trzy tygodnie po jej zaginięciu.

Służba podała, że ​​strażnicy rozpoczęli poszukiwania 19 maja w odpowiedzi na zgłoszenie narciarza, który spóźniał się na wycieczkę narciarską nad obszarem Paradise w parku.

Czterech strażników i dwóch ochotników przeszukało ziemię, a służba podała, że ​​kontraktowy helikopter parku zauważył nieprzytomnego mężczyznę podczas lotu zwiadowczego przy sprzyjającej pogodzie.

Z Parku Narodowego Mount Rainier roztacza się widok na okolicę Paradise.

Służba Parku Narodowego /M. Zdjęcie Larsona


Jej ciało znaleziono u podnóża wodospadu Moraine Falls w Pebble Creek nad Paradise. Służba podała, że ​​prawdopodobnie spadła z wysokości około 200 stóp na dno wodospadu, dodając: „Obszar ten jest otoczony dużym, niestabilnym rowem lodowym, na który spadają skały i lód, który jest bezpośrednio zbyt wysoki. ekipy ratownicze.”

Rzeczniczka Seattle Times Service, Patti Wold, powiedziała, że ​​ciało kobiety odnaleziono w ciągu jednego dnia, ale ekipom ratunkowym udało się je odzyskać aż do soboty z powodu niebezpiecznej pogody.

Służba podała, że ​​strażnicy odzyskali jego ciało podczas kolejnego okresu sprzyjającej pogody, a helikopter przetransportował je do bazy helikopterów God’s Creek w celu zbadania przez lekarza sądowego hrabstwa Pierce.

Imię kobiety nie zostało ujawnione.

READ  Chris Rock odważnie ogłasza Oscara za Jadę Pinkett Smith podczas programu stand-up Netflix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *