Citigroup, JPMorgan Chase i Goldman Sachs są atakowane przez organy regulacyjne

Organy regulacyjne dopatrzyły się błędów w sposobie, w jaki każdy z banków planował likwidację swoich ogromnych portfeli instrumentów pochodnych. Instrumenty pochodne to kontrakty z Wall Street powiązane z akcjami, obligacjami, walutami lub stopami procentowymi.

Na przykład firma poproszona o przeprowadzenie szybkiego testu zdolności Citigroup do rozwiązania umów przy użyciu danych innych niż wybrane przez bank, nie odpowiedziała: Według Do organizatorów. Wydaje się, że ta część ćwiczenia usidliła wszystkie banki, które miały trudności z testem.

„Ocena zdolności objętej spółki do wycofania swojego portfela instrumentów pochodnych na warunkach innych niż te określone w Planie na rok 2023 wykazała, że ​​możliwości spółki mają istotne ograniczenia” – stwierdzili organy regulacyjne. Powiedział Z Citigroup.

Testamenty życia są główną praktyką regulacyjną narzucaną w następstwie światowego kryzysu finansowego w 2008 r. Co dwa lata największe Stany Zjednoczone. Banki muszą wiarygodnie przedstawić swoje plany podziału na wypadek katastrofy. Banki posiadające słabe punkty będą musiały zaradzić im w kolejnej fali wniosków o utrzymanie, które mają zostać złożone w 2025 r.

Chociaż organy regulacyjne uznały, że plany JP Morgan, Goldman i Bank of America zawierają „niedociągnięcia”, FDIC uznała, że ​​Citigroup ma poważniejsze „niedociągnięcia”, co oznacza, że ​​plan nie umożliwi uporządkowanego rozwiązania zgodnie z prawem. Amerykańskie prawo upadłościowe.

Ponieważ Fed nie zgodził się z FDIC w sprawie oceny Citigroup, ogólnie uznano, że rating „deficytu” jest mniej surowy.

„Jesteśmy w pełni zaangażowani w rozwiązanie problemów zidentyfikowanych przez nasze organy regulacyjne” – stwierdziła Citigroup z siedzibą w Nowym Jorku w oświadczeniu.

„Mimo że poczyniliśmy znaczne postępy w naszej transformacji, zdajemy sobie sprawę, że musimy przyspieszyć prace w niektórych obszarach” – stwierdził bank. „Ujmując rzecz szerzej, jesteśmy przekonani, że Citi można rozwiązać bez negatywnych skutków systemowych i bez konieczności wydawania pieniędzy podatników”.

READ  Twitter rozświetla Taco Bell w drugim upadku meksykańskiej pizzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *