Craig Federighi w nowym wywiadzie opowiada o partnerstwie OpenAI

Jedną z głównych nowych funkcji ogłoszonych wraz z iOS 18 i macOS 15 podczas WWDC 2024 jest Apple Intelligence – zestaw narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Chociaż te funkcje będą dostępne dla użytkowników dopiero pod koniec tego roku, Craig Federighi, szef inżynierii oprogramowania w Apple, omówił przyszłość Apple Intelligence w wywiadzie dla Szybka firma.

Craig Federighi opowiada o partnerstwie Apple z OpenAI

Korzystając z Apple Intelligence, użytkownicy mogą teraz poprosić system o parafrazę tekstu, podsumowanie wiadomości lub e-maili, a także utworzenie obrazów, a nawet emoji. Siri została również zaktualizowana o sztuczną inteligencję, która teraz rozumie kontekst tego, co jest na ekranie i pozwala użytkownikom kontrolować więcej aspektów urządzenia.

Apple wykorzystuje przetwarzanie na urządzeniu i przetwarzanie w chmurze na potrzeby funkcji Apple Intelligence. Firma nawiązała również współpracę w celu integracji ChatGPT z Siri. Chociaż Apple włożyło wiele wysiłku w stworzenie własnych modeli językowych, Federighi przyznaje, że dostępne są inne dobre programy LLM.

„Te bardzo duże modele parametryczne mają interesujące możliwości, które doceniają niektórzy użytkownicy, i widzieliśmy, że integracja w naszych eksperymentach może [those capabilities] O wiele bardziej dostępne niż [they are] Dyrektor powiedział dzisiaj. Według Federighi GPT-4o jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie programów LLM, dlatego Apple chciał zintegrować je z Siri.

Aby wszystko było przejrzyste dla użytkowników, Siri poprosi o pozwolenie na wysyłanie żądań do ChatGPT za każdym razem, gdy Apple Intelligence nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie. Federighi mówi również, że Apple planuje w przyszłości dodać obsługę większej liczby modeli językowych innych firm, aby użytkownicy mogli wybrać to, co im najbardziej odpowiada.

Są to urządzenia iPhone, iPad i Mac, z którymi są kompatybilne

Inteligencja Apple w Chinach

Chiny to jeden z najważniejszych rynków Apple, a także jeden z najbardziej regulowanych. Przepisy te bardzo utrudniają firmom spoza Chin wprowadzanie tam swoich modeli AI – ale jaki to ma wpływ na Apple? Nie podając wielu szczegółów, Federighi potwierdził, że firma próbuje „znaleźć sposób” na sprowadzenie Apple Intelligence do Chin.

READ  Przestań wypuszczać spaliny

„Nie mamy czasu, aby to ogłosić w tej chwili, ale zdecydowanie jest to coś, co chcemy zrobić”. Usługa Apple Intelligence będzie początkowo dostępna w języku angielskim (USA), ale nie jest jasne, czy użytkownicy w innych regionach będą mogli ją wypróbować.

Więcej z wywiadu Craiga Federighiego

Część żądań wysyłanych do Apple Intelligence jest przetwarzana przez własne serwery AI firmy Apple zwane Private Cloud Compute, w skrócie PCC. Firma znalazła sposób na przechowywanie żądań danych i niszczenie ich zaszyfrowanych po przetworzeniu, a Apple nic nie widzi.

Chociaż Federighi ma nadzieję, że przyszłe chipy będą mogły obsługiwać większe modele językowe, zwraca uwagę, że posiadanie modelu online jest nadal ważne ze względu na dostarczanie aktualnych informacji.

„Nie mogę tego wykluczyć” – mówi – „ale myślę, że nawet w takim świecie można by się spodziewać, że czasami urządzenie, obsługując Twoją prośbę, dotrze do przynajmniej istniejących zasobów wiedzy poza urządzeniem Myślę, że nawet w tej przyszłości będzie istniała rola kontaktowania się ze służbami zewnętrznymi.

Koniecznie obejrzyjcie cały wywiad na stronie Szybka strona firmowa.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *