Wojna w Gazie: Los zawieszenia broni należy do Hamasu, mówi Blinken

Administracja Bidena w ramach swojej kampanii stara się wykorzystywać presję społeczną.

Kiedy we wtorek Blinken spotkał się z izraelskimi urzędnikami w Tel Awiwie, protestujący przed jego hotelem trzymali amerykańskie flagi i wzywali do porozumienia. Wielu trzymało zdjęcia zakładników i skandowało „SOS, USA” i „Ufamy ci, Blinken, zawrzyj umowę”.

Vicki Cohen, matka izraelskiego żołnierza Nimroda Cohena (19 l.), porwanego przez Hamas 7 października, trzyma transparent z jego wizerunkiem.

Powiedział BBC: „Jesteśmy tutaj, aby poprosić Blinkena i rząd USA o pomoc, ocalenie nas przed naszym rządem. Nasz premier nie chce przywracać naszych bliskich i potrzebujemy ich pomocy, aby wywrzeć presję na nasz rząd. „

Później Blinken rozmawiał z panią Cohen i innymi rodzinami zakładników, w tym Amerykanami, podczas krótkiej rozmowy przed hotelem.

„Będziecie tu codziennie, my będziemy tu każdego dnia” – powiedział im.

Kontynuował burzliwą wizytę dyplomatyczną, lecąc amerykańskim samolotem wojskowym do stolicy Jordanii, Ammanu, a następnie helikopterem nad Morze Martwe na konferencję przywódców arabskich, podczas której wezwano do większej pomocy dla rozdartej wojną Strefy Gazy.

Pięć helikopterów jordańskich sił powietrznych zabrało podczas podróży pana Blinkena, jego oficerów i BBC w podróżującym zespole prasowym. Flota poleciała nisko na zachód, do miasta Swame nad brzegiem Morza Martwego, położonego bezpośrednio po drugiej stronie wody od okupowanego Zachodniego Brzegu.

W przemówieniu na konferencji Blinken powiedział, że Izrael podjął „kilka ważnych kroków”, aby zapewnić dostawę pomocy do Gazy, ale podkreślił, że „można i należy zrobić więcej”.

Ogłosił nową pomoc dla Palestyńczyków w wysokości 404 milionów dolarów i nalegał, aby inne kraje również „zwiększyły” pomoc.

„Ten horror musi się skończyć” – powiedział na konferencji Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres. „Szybkość i skala rzezi w Gazie przekroczyła wszystko, co robiłem przez lata jako sekretarz generalny” – powiedział.

READ  Flash Flood Aktualizacje na żywo: najnowsze informacje o opadach deszczu w Vermont, NY i na północnym wschodzie

Koordynator ONZ ds. pomocy humanitarnej Martin Griffiths określił wojnę w Gazie jako „plamę na naszym człowieczeństwie” i zaapelował o 2,5 miliarda dolarów na zaspokojenie potrzeb humanitarnych Palestyńczyków w Gazie od kwietnia do grudnia.

Wojna rozpoczęła się po ataku Hamasu na Izrael 7 października, w którym zginęło około 1200 osób i wziął 251 zakładników w Gazie. Ministerstwo zdrowia w Gazie kierowane przez Hamas twierdzi, że w izraelskiej ofensywie zginęło ponad 37 000 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *