JetBlue dodaje połączenie z lotniska Long Island MacArthur w Islip na Florydę

Linie JetBlue Airways rozpoczną loty z lotniska Long Island MacArthur w Ronkonkoma w październiku, oferując połączenia bez przesiadek do trzech kierunków na Florydzie, podali we wtorek urzędnicy Isliptown.

JetBlue, szósta co do wielkości linia lotnicza w kraju, stanie się czwartą linią lotniczą obsługującą loty z lotniska należącego do Islip Town, dołączając do Southwest Airlines, Frontier Airlines i Breeze Airways.

Od końca października ten niskokosztowy przewoźnik będzie obsługiwał codzienne połączenia między Islip a Orlando oraz cztery cotygodniowe loty w obie strony między lotniskiem Long Island a Fort Lauderdale i Palm Beach.

„Nasi klienci na lotniskach na Long Island wyrazili wyraźny entuzjazm dla zwiększenia liczby usług lotniczych u ISP, a JetBlue jest zawsze jednym z najpopularniejszych żądań” – stwierdziła w oświadczeniu Angie Carpenter, inspektor miasta Islip.

Dołączenie tej dużej linii lotniczej jest najnowszym z serii ulepszeń na lotnisku, które od 2016 r. objęły prace planistyczne i inwestycyjne o wartości ponad 100 milionów dolarów, obejmujące węzeł transportu naziemnego, drogę kołowania i budynek przeciwpożarowy.

Oczekuje się, że w ramach oczekiwanej propozycji Midway Crossing o wartości 2,8 miliarda dolarów powstanie chodnik łączący nowy terminal lotniczy MacArthur ze stacją Long Island Rail Road w Ronkonkoma. We wniosku przewidziano budowę nowych budynków o powierzchni 2,7 miliona metrów kwadratowych, w tym centrum konferencyjne, hotel z 300 pokojami i obiekty nauk o zdrowiu.

Według Mitcha Paleya, który stoi na czele lokalnej korporacji deweloperskiej non-profit kierującej rozwojem projektu, przegląd środowiskowy, który miał rozpocząć się na wiosnę, został wstrzymany, a urzędnicy czekają na finansowanie infrastruktury od państwa.

Władze miejskie wraz z ogłoszeniem JetBlue ogłosiły również we wtorek prawie 23% wzrost liczby miejsc krajowych w liniach lotniczych oferujących loty z MacArthur w kwietniu tego roku w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku – więcej niż na jakimkolwiek innym komercyjnym lotnisku w Nowym Jorku lub Stanach Zjednoczonych. . Nowa Brytania.

READ  Ropa spada o ponad 2 dolary ze względu na obawy związane z popytem, ​​a Arabia Saudyjska potwierdza cięcia do końca roku

„JetBlue jest rodzimą linią lotniczą w Nowym Jorku od 24 lat… a nasza społeczność domaga się usług JetBlue” – powiedziała komisarz lotniska Shelley LaRose-Arkin, dodając, że lotnisko Ronkonkoma spodziewa się w rezultacie wzrostu liczby pasażerów.

Powiedziała, że ​​Floryda jest najpopularniejszym kierunkiem podróży wszystkich nowojorczyków, w tym MacArthura.

Podobnie Dave Ginn, wiceprezes JetBlue ds. planowania sieci i partnerstwa z liniami lotniczymi, powiedział, że trzy kierunki wybrane przez JetBlue do podróży MacArthur należą do najpopularniejszych wśród mieszkańców Long Island.

LaRose Arkin twierdzi, że w 2023 r. lotnisko MacArthur obsłuży i odleci około 1,2 mln pasażerów.

„JetBlue to jedna z najpopularniejszych niskokosztowych linii lotniczych w kraju, a Long Island z pewnością odnotuje korzyści ekonomiczne wynikające ze zwiększonego ruchu pasażerskiego na lotnisku Long Island MacArthur Airport” – powiedział Matt Cohen, prezes i dyrektor generalny Long Island . Stowarzyszenie, organizacja branżowa non-profit, podało w oświadczeniu.

Senator Chuck Schumer (D.N.Y.), który nalegał na finansowanie lotniska Ronkonkoma, również pochwalił ekspansję linii lotniczej na Long Island.

„Sukces lotniska jest kluczem do ożywienia gospodarki na Long Island” – stwierdził w oświadczeniu.

Przed sezonem letnim TSA został również uruchomiony w MacArthur Nowa technologia identyfikacjiw kamerę zaprojektowaną do skanowania dowodów osobistych ze zdjęciami oraz potwierdzania tożsamości podróżnego i szczegółów lotu.

Przed JetBlue linią lotniczą, która niedawno dodała połączenie z Islip, była linia Breeze Airways, której loty rozpoczną się w 2022 r.. Założyciel JetBlue, David Neeleman, uruchomił taniego przewoźnika w 2018 r. i zaczął latać w 2021 r.

Ale choć w przypadku MacArthura wieści zbliżają się do końca, ogłoszenie JetBlue następuje w samym środku trudności firmy.

JetBlue zajęło dziewiąte miejsce na 10 największych linii lotniczych w kraju, zarówno pod względem odwołanych, jak i odwołanych lotów. Dotrzeć na czas Według danych Departamentu Transportu USA w ubiegłym roku.

READ  Zillow to kompletny rewolucjonista na rynku mieszkaniowym – przewiduje, że ceny domów w USA wzrosną o 6,5% do lipca 2024 r.

Associated Press podaje, że w tym miesiącu nowojorska linia lotnicza planuje przenieść loty z wielu miast, wyrzucić kilka kierunków z Los Angeles i zakończyć usługi łączące inne miasta, w tym między Fort Lauderdale na Florydzie a Atlantą.

We wtorek Thomas Legere, lat 69, z Southport w Karolinie Północnej, siedzący na ławce przed lotniskiem, powiedział, że jest „zachwycony” tą wiadomością.

„Dojazd do JFK lub LaGuardia po JetBlue jest bardzo bolesny” – powiedział Legere, który pochodzi z Long Island i często podróżuje do pracy przez lotnisko MacArthur.

Stephanie Pintucci, lat 41, z Lindenhurst, która we wtorek podróżuje z rodziną do Kalifornii z MacArthur, powiedziała, że ​​często podróżuje do Orlando. Ale czy przejdziesz na JetBlue?

„To zależy od ceny” – dodała.

Loty JetBlue między Islip a Florydą

Loty do Orlando Rozpocznie się 24 października

  • Samoloty wystartują z Orlando o 7:30 i wylądują w Islip o 10:30.
  • Samoloty wystartują z Islip o 11:15 i wylądują w Orlando o 14:15

Loty do West Palm Beach rozpoczną się 24 października

  • Samoloty wystartują z West Palm Beach o 10:55 i wylądują w Islip o 13:55.
  • Samoloty wystartują z Islip o 14:40 i wylądują w West Palm Beach o 17:40.

Loty do Fort Lauderdale-Hollywood rozpoczną się 25 października

  • Samoloty wystartują z Fort Lauderdale o 8:35 i wylądują w Islip o 11:35.
  • Samoloty wystartują z Islip o 12:20 i wylądują w Fort Lauderdale o 15:20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *