Dlaczego Oilers muszą teraz pokonać ogromny deficyt 2:0 w finale Pucharu Stanleya

SUNRISE, Floryda – Drużyna Edmonton Oilers wielokrotnie mówiła o swojej umiejętności pokonywania przeciwności losu, w szczególności o fatalnym początku sezonu i wygraniu dwóch ostatnich serii play-offów po porażce.

Cóż, zaraz będą testowani.

Oilers wracają do Edmonton po drugiej porażce z rzędu z Florida Panthers, tym razem 4:1 w poniedziałek, a choroba Darnella Nurse pogarsza sytuację.

„To nie jest najlepsza sytuacja” – powiedział Leon Draisaitl. Musimy znaleźć swoją grę i być lepsi.

Zespoły, które przegrywały 2:0, wygrały finał Pucharu Stanleya zaledwie pięć razy w 54 próbach. Ostatni raz taki powrót miał miejsce w 2011 roku, kiedy Boston pokonał Vancouver.

Pracownicy naftowi z pewnością mają mnóstwo pracy.

„To dla naszej grupy kolejna szansa na zjednoczenie się i wypracowanie wyjścia” – powiedział Connor McDavid. „To powinno być trudne, powinno być trudne i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, z czego składa się nasza grupa.

„Jestem podekscytowany widokiem naszej grupy razem, cieszę się, że walczymy z przeciwnościami losu i nie mogę się doczekać, aż ludzie znów w nas zwątpią, gdy będziemy oparci o ścianę”.

Nie było wystarczająco dużo tej walki, o której wspomniał McDavid w poniedziałek.

Oilers forsowali grę przez większą część pierwszego meczu, ale został zablokowany przez bramkarza Panthers Siergieja Bobrowskiego. Nie można tego samego powiedzieć o drugim meczu. Przewaga terytorialna, jaką cieszyli się, została całkowicie rozproszona.

„To dobry zespół, który wygrał dwa mecze u siebie, może jeden tam, gdzie byliśmy” – powiedział skrzydłowy Zach Hyman. „W tym przypadku na to zasługują”.

Oilers strzelili gola już po pierwszym strzale, gdy Mattias Ekholm zbiegł ze skrzydła i pokonał Bobrowskiego na pięciu dołkach, a obie drużyny grały cztery na cztery. Jednak ten pierwszy strzał padł dopiero w 11:17.

Nie osiągnęli stamtąd zbyt wiele i oddali zaledwie siedem strzałów do Bobrowskiego w ciągu pierwszych 40 minut w ramach 19 minut gry.

READ  Bryson Stott prowadzi osłabionego Philliesa do inspirującego zwycięstwa nad Mets – NBC Sports Philadelphia

Pantery kontrolowały mecz, wyrównując w drugiej tercji Niko Mikkola i dwie bramki Ivana Rodrigueza w trzeciej tercji. Aaron Ekblad trafił do pustej siatki.

„Nie wrzuciliśmy wystarczającej liczby krążków do siatki” – powiedział obrońca Evan Bouchard.

„Grali lepiej od nas” – powiedział Hyman. „Nie graliśmy wystarczająco szybko. Kontrolowali grę przez większą część meczu”.

Wyglądało na to, że Naftowcom zabrakło pary, którą napędzały wystrzały i kontuzje.

Warren Foegele, który został przeniesiony na prawe skrzydło w trzeciej linii w ramach odnowionej grupy ataku, został wyrzucony z boiska o 9:21 w pierwszej kwarcie po tym, jak środkowy Panthers Eetu Luostarinen ukląkł. Do 11 napastników sześć najniższych linii zostało wrzuconych do blendera, a czas gry na lodzie w dużej mierze uległ skróceniu.

Głębiej

Warren Voegele z Oilers wyrzucony z boiska za kolano na Eetu Luostarinenie

Evander Kane, który w drugim meczu spadł na linię Foegele, wyraźnie spisał się dobrze i zagrał tylko 10:33. Teraz do rannych, którzy mogą chodzić, można dodać pielęgniarkę.

Nurse przyjął uderzenie Rodrigueza w róg na lewo od bramkarza Oilers Stuarta Skinnera i natychmiast złapał go za lewe udo. Opuścił mecz o 8:23 pierwszej tercji. Choć wrócił w drugiej połowie i rozegrał jeszcze trzy zmiany, jego wynik był ograniczony do 4:20 na mecz.

Ograniczone działania Nurse oznaczały, że odważne wezwanie Knoblaucha do usunięcia Cody’ego Ceciego na rzecz Vincenta Desharnaisa, aby jeździł obok Nurse, nie spotkało się z żadnym zainteresowaniem. Bouchard (30:40) i Ekholm (24:54) odnotowali wzrost obciążenia pracą.

„Oczywiście utrata Darnella na początku meczu nie była idealna” – powiedział Bouchard. „Jest ważną częścią obrony. Musimy znaleźć sposób, aby go zastąpić”.

Pielęgniarka doznała rozdarcia podczas play-offów w 2022 roku z powodu zerwania zginacza stawu biodrowego. Knoblauch powiedział, że wierzy, że Nurse będzie mógł zagrać w trzecim meczu w czwartek. Trudno sobie wyobrazić, aby pielęgniarka mogła cieszyć się niemal idealnym zdrowiem, gdyby była sprawna.

READ  Delfiny przeciwstawiają się grawitacji, przygotowując się do starcia z Wronami

Mimo wszystkich rzeczy, które działają przeciwko nim, pracownicy naftowi ponoszą również odpowiedzialność za swoją trudną sytuację.

Są znani ze swojej sprawności ofensywnej, ale ich zdolność do zdobywania punktów osłabła, ponieważ Pantery utrudniają grę, zaczynając od Bobrowskiego. McDavid zaliczył asystę przy bramce Ekholma, co było jego jedynym punktem w serii. Draisaitl nie zdobył jeszcze gola.

„Zdecydowanie możemy być lepsi” – powiedział Draisaitl. „Zaczyna się ode mnie. Z pewnością jest wiele do zaoferowania”.

Następnie następuje gra o władzę. Oilers mają w serii przewagę 0 na 7, jeśli chodzi o przewagę zawodników. Strzelili gola zaledwie w pięciu z ostatnich 28 okazji, po tym jak na początku play-offów zdobywali 14 z 30 punktów.

„Musimy znaleźć wyjście z tej sytuacji. Zawsze zaczynamy od pracy z naszą grupą” – powiedział McDavid. „To wyjątkowa drużyna, która potrafi wykonać rzut karny, tak jak jest wyjątkowym zespołem. Są agresywni.

Musimy mieć chłopaków gotowych do krążka. Musimy mieć chłopaków, którzy dobrze zagrają. Musimy stworzyć dobre zagrania, a nie byliśmy w stanie tego zrobić.

Szanse spadły do ​​pięciu na pięciu w drugim meczu, po tym jak udało im się osiągnąć tak wiele w pierwszym meczu.

Dodaj to wszystko, a Oilers zdobyli tylko jednego gola w ciągu 120 minut w serii.

„W ten sposób nie wygrasz wielu meczów” – powiedział McDavid, stwierdzając oczywistość.

„Musisz znaleźć sposób na zdobycie gola” – powiedział Hyman.

Stare powiedzenie mówi, że seria tak naprawdę nie zaczyna się, dopóki drużyna nie przegra na własnym lodowisku. Rzeczywistość wygląda tutaj inaczej. Ken i Nurse, którzy powinni być najlepszymi graczami, będąc bardzo związanymi, zwiększają niepokój.

Oilers zmarnowali okazję do objęcia prowadzenia, przegrywając pierwszy mecz, gdy byli lepszym zespołem. W drugim meczu zostali pokonani ze względu na krótką ławkę rezerwowych i utrudnione rolki.

READ  Tom Brady wraca do szkolenia piratów po 11 dniach nieobecności

Okoliczności są ponure, nawet jeśli są pozytywne.

„Czujemy, że przyjechaliśmy tutaj i zagraliśmy wystarczająco dużo, aby zdobyć swoją część wyniku” – powiedział Knoblauch. „Nie widzę powodu do paniki ani podejmowania jakichkolwiek drastycznych działań.

„Nie chcę się zbytnio angażować w stwierdzenie: «Przegraliśmy 2:0 i mamy wiele problemów». Wszystko, co musimy zrobić, to wygrać następny mecz.”

Jak powiedział Knoblauch, Oilers jeszcze nie wyszli z kryzysu. Coś jednak musi się zmienić – i to szybko – aby wrócili do tego i mieli nadzieję na powrót do Edmonton Pucharu Stanleya po raz pierwszy od 1990 roku.

Wyraźnie przegrywają, ale nie myślą, że odpadli. Mają w tym zakresie duże doświadczenie, z którego mogą skorzystać.

W tym sezonie przetrwali wiele trudnych testów. Nie ma co do tego wątpliwości; To jest jeszcze najtrudniejsze.

„Robiliśmy to przez cały rok, ale musimy się po prostu poprawić” – powiedział Draisaitl. „To bardzo proste. Nie ma wiele do powiedzenia na ten temat”.

(Zdjęcie: Bruce Bennett/Getty Images)