Czy Lionel Messi zagra na sztucznej murawie w drużynie Atlanta United?CNN

„Na każdym meczu każda drużyna musi mieć trawę”. Powiedział David Beckham wkrótce po dołączeniu do Major League Soccer (MLS) w 2007 roku.

Szesnaście lat później udało się to sześciu drużynom MLS (ponad 20%) Sztuczna trawa Na swoich stadionach, m.in. na stadionie Mercedes-Benz drużyny Atlanta United, gdzie w sobotę z możliwością swojej obecności zagra Inter Miami Lionel Messi Charakteryzuje się.

„Jako zawodowy sportowiec nie możesz grać w piłkę nożną na tego typu boisku” – powiedział Beckham, obecnie współwłaściciel Interu Miami, po zejściu z boiska. mecz dla drużyny Los Angeles Galaxy na stadionie BMO Field w Toronto, który miał wówczas sztuczną murawę, z powodu kontuzji kostki.

Beckham dodał: „To, co dzieje się z twoim ciałem jako piłkarza, polega na tym, że przez trzy dni potem jesteś w stanie strzępów”.

Na konferencji prasowej wprowadzającej Messiego po dołączeniu do Interu Miami 36-latek wyjaśnił, że „jego młodość spędził na sztucznej murawie i całe moje życie było na tym boisku”, chociaż kiedy przeniósł się do Europy i Barcelony, grał na trawie.

„Prawda jest taka, że ​​minęło dużo czasu, odkąd grałem na sztucznej murawie, ale nie mam problemu z ponownym przystosowaniem się” – powiedział Messi.

Prawie wszystkie najwyższej klasy kluby w Europie korzystają z boisk z naturalnej trawy. Bodo/Glimt w Norwegii i Young Boys w Szwajcarii stanowią wyjątek, podczas gdy kilka klubów w Holandii korzysta ze sztucznych nawierzchni, chociaż najwyższa liga mężczyzn w kraju, Eredivisie, ogłosiła na początku tego roku, że wszystkie mecze muszą być rozgrywane na naturalnej trawie. Od 2025 r.

Seana Botterilla/Getty Images

Beckham obserwuje z ławki rezerwowych mecz LA Galaxy z Toronto FC na stadionie BMO 5 sierpnia 2007 r.

W Narodowej Lidze Piłki Nożnej, Aaron Rodgers zerwał ścięgno Achillesa w finale sezonu Poniedziałek wznowił dyskusję na temat tego, czy mecz powinien zostać rozegrany na naturalnej trawie, czy na sztucznej nawierzchni.

Przybycie Messiego do Major League Soccer również wywołało podobną debatę w amerykańskiej piłce nożnej na temat potencjalnych skutków zdrowotnych gry na sztucznej nawierzchni.

Nauka nie zgadza się co do tego, czy sztuczna murawa stwarza większe problemy zdrowotne dla osób, które na niej grają.

Studiować w Journal of ortopedycznej medycyny sportowej opublikowane w 2022 r., w którym przyjrzano się urazom ACL w amerykańskich szkołach średnich w latach 2007–2019 i stwierdzono, że spośród wszystkich urazów prawdopodobieństwo wystąpienia urazów ACL było większe na sztucznej murawie, zarówno w piłce nożnej, jak i piłce nożnej. Futbol amerykański dla dziewcząt. Jednakże nie stwierdzono żadnego istotnego związku w piłce nożnej chłopców.

READ  Tom Brady wraca do szkolenia piratów po 11 dniach nieobecności

Badanie wykazało również, że wśród urazów kończyn dolnych urazy ACL częściej występowały na sztucznej murawie niż na naturalnej murawie, zarówno w chłopięcej, jak i dziewczęcej piłce nożnej, bez związku z futbolem amerykańskim.

Tymczasem w 2021 r. opublikowano badanie pt Aktualna praktyka ortopedyczna Ustalono: „Chociaż nie wydaje się, aby gra na nawierzchni nawierzchniowej wpływała na ogólne ryzyko kontuzji u zawodników piłki nożnej i rugby, dane wśród zawodników futbolu amerykańskiego nie są jednoznaczne. Kontuzje kończyn dolnych, zwłaszcza kolan i kostek, występują częściej.” W porównaniu na sztucznej murawie na naturalną murawę.

Kontuzje podudzi, które zdarzają się na sztucznej murawie, to nie tylko problem graczy NFL. Niektóre zawodniczki wyraziły swoje niezadowolenie z używania sztucznych boisk, a także źle utrzymywanych nawierzchni do gry i związanego z tym ryzyka kontuzji.

„Kiedy grałam jako nastolatka, często graliśmy na boiskach trzeciej generacji, a te nawierzchnie w ogóle nie są idealne do gry w piłkę nożną” – powiedziała reprezentantka Irlandii Północnej Simone Magill, która zerwała więzadło krzyżowe przednie w meczu otwarcia Mistrzostw Kobiet Euro 2022. „Niektóre z nich były w bardzo złym stanie” – powiedziała CNN przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata Kobiet na trawie.

Boisko 3G to sztuczne boisko składające się z okruchów gumy i sztucznej trawy.

Megan Briggs/Getty Images

Messi przemawia podczas konferencji prasowej na stadionie DRV PNK 17 sierpnia.

Wokół Mistrzostw Świata Kobiet 2015 pojawiły się kontrowersje, ponieważ zawodniczki zmuszone były grać na sztucznych boiskach, a niektórzy nawet twierdzili, że mogło to prowadzić do braku bramek.

Magill powiedział, że zdecydowana większość zawodników woli grać na prawdziwej trawie, a wielu uważa, że ​​kontuzje częściej zdarzają się na sztucznych nawierzchniach.

Stadion Mercedes-Benz drużyny Atlanta United został otwarty w 2017 roku. Sztuczna nawierzchnia – zaprojektowana przez FieldTurf – nosi nazwę CORE. FieldTurf powiedział, że został „zaprojektowany tak, aby zapewnić bardziej realistyczny kształt i wrażenie przypominające murawę, przy optymalnej trwałości i elastyczności”.

Holly Silvers-Granelli, przewodnicząca Komisji ds. Badań nad Oceną Medyczną MLS, wyjaśniła przed Pucharem Świata Kobiet głównemu korespondentowi medycznemu CNN, dr Sanjayowi Gupcie, dlaczego murawa może prowadzić do większej liczby urazów podudzi niż naturalna trawa.

READ  Jimmy Butler zapewnia Heat Beat Celtics: możemy i wygramy tę serię

„Wiemy zatem, że ważny jest współczynnik tarcia, czyli w zasadzie siła między butem a nawierzchnią do gry. Zatem w hokeju jest bardzo mało” – powiedział Silvers-Granelli, który ma tytuł magistra fizjoterapii. Nie bez powodu ślizgasz się po lodzie. Musisz się poślizgnąć.

„W piłce nożnej, futbolu amerykańskim, lacrosse czy hokeju na trawie potrzebujemy pewnego współczynnika tarcia, aby móc działać.

„Musisz mieć trochę przyczepności między stopą a nawierzchnią, aby zmienić kierunek, zwolnić, ciąć lub dokonać zmiany w zależności od tego, czy piłka zostanie odbita, czy nie.

„Problem polega na tym, że jeśli współczynnik tarcia jest zbyt wysoki, siłę działającą na kolano można złagodzić, a wiemy, że nie jest to idealne rozwiązanie dla kolana.

„Chodzi o to, aby przygotować sportowców na każdy scenariusz środowiskowy, z jakim się spotkają. Jeśli trenujesz na trawie, a mecz się kończy, nie chcemy narażać Cię na porażkę.

„Musimy zatem zapewnić tym osobom narzędzia biomechaniczne i wzmacniające, aby nie były zagrożone w zależności od tego, w którą niedzielę lub sobotę mają mecz wyjazdowy”.

CNN skontaktowało się z MLS, Atlanta United i FieldTurf z prośbą o komentarz.

Syntetyczne boiska są zwykle używane ze względu na klimat i oszczędność kosztów, a Silvers-Granelli wyjaśnia, że ​​do Kalifornii zaczęto napływać syntetycznych nawierzchni ze względów środowiskowych.

Alexa Slitza/Getty Images

Widok ogólny na stadion Mercedes-Benz.

Silvers-Granelli powiedziała również, że wielu elitarnych sportowców dostosowywało swoje gry do różnych nawierzchni, ale zalecała grę na trawie, jeśli to możliwe, aby uniknąć kontuzji.

„Kiedy więc patrzymy na szybkość gry, sposób, w jaki biegają, tną, zwalniają, zwykle robią to trochę wolniej, ponieważ wewnętrznie się chronią, co jest naprawdę fajne i myślę, że sportowcy, którzy nie są w stanie tego zrobić, może to wiązać się z ryzykiem.” Większy.

Doktor Andrew Pearl, ordynator medycyny sportowej w Szpitalu Chirurgii Specjalnej w Nowym Jorku, podziela opinię Silvers-Granelli.

„Mam na myśli, że teoretycznie na trawie występuje większy poślizg” – powiedział CNN. „Więc nie przyjmuj takich pozycji… Kiedy naderwasz więzadło krzyżowe przedniego przedniego (ACL), stopa lub noga zwykle utknęła, a ciało się obraca. Dlatego myślę, że te pozycje zdarzają się częściej na trawie i zdarzają się w niektórych butach. ”

READ  Buccaneers vs. Ravens: Tom Brady zostaje najbardziej śmiercionośnym zwolnionym graczem w historii NFL, gdy Tampa Bay Buccaneers ponoszą trzecią z rzędu porażkę

Kwestię używania sztucznej murawy na stadionach NFL i zmieniania jej na potrzeby meczów piłkarskich podniósł były kolega i bliski przyjaciel Rodgersa z drużyny Green Bay Packers, David Bakhtiari, który zamieścił na X, wcześniej znanym jako Twitter, swoje przerażenie wywołane treningiem, mówiąc: „Obchodzi Cię więcej piłkarzy niż nas.

„Planujesz usunąć całą sztuczną murawę na następny Puchar Świata. To oczywiście możliwe. Jestem tym zmęczony.. Zrób lepiej!”

Komisarz NFL Roger Goodell powiedział w środę ESPN, że w przyszłym tygodniu spotka się z prezydentem FIFA Giannim Infantino, aby omówić przyszłość gry na nawierzchni.

„Zagrają w Pucharze Świata” – powiedział Goodell, odnosząc się do turnieju, który odbędzie się w 2026 roku w Ameryce Północnej.

„Nie zamierzają położyć darni. Zamierzają położyć mieszaną murawę, mieszaną murawę ze sztuczną nawierzchnią, nad czym pracujemy, próbując sprawdzić: „Czy to jest dla nas lepsza nawierzchnia?” „Ponieważ trzeba także zwrócić uwagę na klimat” – powiedział Goodell.

„Czy pole będzie dobre we wrześniu? Czy będzie dobre także w grudniu i styczniu?”

Francuz Thierry Henry, który grał w New York Red Bulls w latach 2010-2014, całkowicie unikał gry na sztucznej murawie.

„Może muszę ci przypomnieć” – powiedział Henry w 2011 roku. „Trawa to jedna z najtrudniejszych rzeczy do gry, na jakich kiedykolwiek widziałem”.

Farid Kfoury III/A.B

Henry gra przeciwko rewolucji w Nowej Anglii na stadionie Gillette w Foxboro w 2014 roku.

Od czasu przejścia do MLS z Paris Saint-Germain Messi wywarł ogromny wpływ na boisku w Interze Miami, a także poza nim, szczególnie rozbudzając zainteresowanie piłką nożną w Stanach Zjednoczonych.

Inter Miami, który przed pojawieniem się 36-latka nie wygrał od dziewięciu meczów, jest teraz niepokonany od 11 meczów i w zeszłym miesiącu sięgnął po swój pierwszy tytuł.

Oczekuje się, że ponad 70 000 fanów przybędzie do Atlanty, aby obejrzeć mecz Atlanta United przeciwko Inter Miami, ale jak Messi poradzi sobie z grą na sztucznej nawierzchni podczas swojego kolejnego wyczynu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *