Czy Wielki Wybuch złamał Fortnite? Serwery uginają się pod paniką graczy

Fortnite został zmuszony do zamknięcia swoich serwerów po tym, jak ogromna liczba graczy zalogowała się, aby obejrzeć drugi pokaz wydarzenia Big Bang Eminema.

2 grudnia o godzinie 14:00 czasu wschodniego zaplanowano rozpoczęcie długo oczekiwanego wydarzenia Wielkiego Wybuchu w Fortnite. Wydarzenie obejmie całą nadchodzącą zawartość, w tym ogłoszenia o współpracy LEGO i nie tylko.

Ogromna popularność wydarzenia Big Bang spowodowała, że ​​czas oczekiwania dramatycznie się wydłużył, a niektórzy gracze czekali ponad godzinę, aby dołączyć do zabawy. To skłoniło Fortnite do ogłoszenia dwóch dodatkowych dat wydarzenia obejmującego koncert Eminema.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Wydarzenia będą odbywać się w odstępie około trzech godzin, aby dać czas na zresetowanie wydarzenia. Fortnite nie spodziewał się, że drugie wydarzenie będzie jeszcze bardziej popularne niż pierwsze – co zmusiłoby Epic Games do zamknięcia wszystkich serwerów Fortnite w celu odzyskania sił.

Serwery Fortnite nie działają ze względu na popularność wydarzenia Wielkiego Wybuchu

Oficjalne konto aktualizacji statusu Fortnite na Twitterze/X poinformowało graczy, że zamkną serwery na nieznany okres. Decyzja ta została podjęta po tym, jak gracze zaczęli doświadczać problemów z połączeniem się z grą w oczekiwaniu na udział w kolejnym wydarzeniu.

Zarejestruj się w Dexerto za darmo i zyskaj:

Mniej reklam|Tryb ciemny|Gry, telewizja, filmy i programy technologiczne

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Nadal pracujemy nad odzyskaniem sił po przytłaczającej frekwencji, jakiej doświadczyliśmy podczas pierwszego wydarzenia”. Fortnite powiedział. „Tymczasowo wyłączamy Fortnite w trybie offline, podczas gdy pracujemy nad skonfigurowaniem występów za kilka godzin. Więcej informacji o nadchodzących godzinach pokazów wkrótce.

Wielu użytkowników zgłosiło, że czas oczekiwania przed wyłączeniem serwerów był dłuższy niż początkowy czas wcześniej tego samego dnia. Jeden z użytkowników pokazał zdjęcie czasu oczekiwania, które… Było blisko dwie godziny.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Fortnite ma ciągłe problemy z serwerem i obecnie nie może przyjmować graczy. Najnowsze aktualizacje statusu serwera znajdziesz w naszym oficjalnym przewodniku.

READ  Oto jak przygotować komputer Mac na system macOS Sonoma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *