Stan Floryda prowadzi Louisville po pierwszy tytuł ACC od 2014 roku

CHARLOTTE, Karolina Północna — Grając za rozgrywającym Brockiem Glennem ze stanu Floryda nr 4, zdobył w sobotni wieczór mistrzostwo ACC, pokonując Louisville 16:6. Zespół Seminoles miał nadzieję, że wystarczy mu to do zapewnienia sobie miejsca w College Football Playoff.

„Nie sądzę, aby była to rozmowa” – powiedział trener Florida State Mike Norvell podczas konferencji prasowej po meczu. „To zespół, który na to zasługuje. To zespół, który na to zasłużył. To zespół, który konsekwentnie pojawiał się i udowadniał, że ma wszystko, czego potrzeba, aby wygrać”.

Nawet bez weterana Jordana Travisa przegapi sezon z powodu kontuzji nogi. Nawet bez rezerwowego Tate’a Rodemakera opuści sobotni mecz ze względu na wstrząśnienie mózgu.

Bez nich Glenn wystartował i wyglądał jak prawdziwy pierwszoklasista rozpoczynający naukę w szkole w styczniu, przechodząc 8 z 21 na 55 jardów, co stanowiło drugą liczbę zwycięstw w mistrzostwach konferencji w ciągu ostatnich 20 sezonów. Jednak zespół Florida State przezwyciężył kontuzje swoich najlepszych rozgrywających i zdobył swój pierwszy tytuł w turnieju ACC od 2014 r. — to triumfalny moment dla trenera Mike’a Norvella, który w 2020 r. osiągnął najniższy poziom w programie i odbudował go na nowo.

Fakt, że stan Florida State zdobył ten tytuł bez Travisa – lidera zespołu, który odegrał kluczową rolę w zmianie programu – stanowi świadectwo pracy włożonej przez cały zespół, aby doprowadzić program do obecnego momentu. W miarę upływu ostatnich chwil tłum skandował „FSU!”

„Właśnie pokonaliśmy drużynę z pierwszej piętnastki dzięki prawdziwemu nowemu rozgrywającemu” – powiedział Norvell. „Jakby to nie miało znaczenia. Nie obchodzi mnie perspektywa ani to, co myślą ludzie. Wygrywamy. Wierzę w ten zespół. Wierzę w to, co mogą zrobić. Wierzę w to, kim oni są”.

READ  „Prawdziwa inspiracja dla nas wszystkich”

„Więc tak naprawdę nie przejmuję się opiniami innych. Wiem, kogo trenuję. Oni będą walczyć o wszystko, co otrzymają, ponieważ robili to przez ostatnie cztery lata, bez względu na następną okazję”. Czy to obiecuję, że się pojawią.” Czy to wystarczy komisji ds. play-offów?

Komisarz ACC Jim Phillips powiedział, że jego zdaniem tak powinno być.

„Zakończenie sezonu zasadniczego bez porażki, a teraz zdobycie mistrzostwa ACC w piłce nożnej to historyczne osiągnięcie” – powiedział ESPN. „Nie ma wątpliwości, że Florida State znajduje się wśród czterech najlepszych drużyn w kraju i zdobyło miejsce w College Football Playoffs. Historia pokazała, że ​​komisja CFP konsekwentnie honoruje niepokonanych mistrzów Power 5, takich jak Florida State. To było wspaniały rok dla „W imieniu FFA i całego ACC pokładamy ogromne zaufanie w komisji i oczekujemy, że FFA zostanie uznana za jedną z czterech najlepszych i najbardziej zasłużonych drużyn wśród kwalifikujących się uczestników”.

W sobotę atakujący Seminoles mieli problemy z przenoszeniem piłki. Najskuteczniejszym zagraniem był bieg Wildcat z rezerwowym Lawrence’em Toafellim, który zakończył mecz z najlepszym wynikiem w meczu na odległość 118 jardów i przyłożeniem, które zapewniło Seminoles iskrę, której potrzebowali. Norvell powiedział, że pakiet Wildcat został dodany pod koniec tygodnia, aby spróbować zyskać przewagę dzięki dobrej obronie. „Chciałem tylko być gotowy na swoją chwilę i starać się, aby tak się stało, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

Chociaż cała uwaga skupi się na rozgrywającym – i czy stan Floryda jest wystarczająco dobry na tej pozycji, aby zasłużyć na miejsce w play-offach, mimo że oczekuje się, że Rodemaker w pełni wyzdrowieje i będzie w 100% zdrowy przed grą w kręgle – być może komisja rzuci Spójrzcie, co Seminoles zrobili w defensywie w tym meczu. Stan Floryda dusił, przytłaczając linię ofensywną Louisville przez większą część meczu. Seminoles zakończyli mecz z najlepszymi w sezonie siedmioma workami, 14 wślizgami za porażkę, pięcioma szybkimi rozgrywającymi i dziewięcioma zerwaniami podań i byli w drodze do powstrzymania jednego z najlepszych szybkich ataków w ACC.

READ  Siatkarz Duke powiedział, że władze Brigham United University nie powstrzymały nękania na tle rasowym podczas meczu w nowo wydanym oświadczeniu.

Braden Fisk w obronie – który według asystenta z Louisville podczas rozgrzewki przed meczem był zawodnikiem, o który najbardziej się martwił – zaliczył dziewięć odbiorów, trzy worki na koncie w karierze, 4,5 wślizgu za porażkę i dwa pośpiechy rozgrywającego.

„Czekałem, aż nadejdzie moja szansa. Wiedziałem, że nadejdzie. Byłem podekscytowany tą szansą, a kiedy w końcu się pojawiła, pojawiła się” – powiedział Fisk.

Jeśli chodzi o to, dlaczego jego zdaniem stan Floryda powinien przejść do fazy play-off, Fisk powiedział: „13-0 mówi samo za siebie. Poproszono mnie i to wszystko, co powiem. Pozwolę im podjąć decyzję, ale jeśli ty” Będę mówił o najlepszych drużynach, 13-0 jest jedną z nich.”

Stan Floryda wygrał 19 meczów z rzędu, zajmując drugie miejsce w kraju, za Waszyngtonem (20).

Louisville miało swoje szanse, ale ich nie wykorzystało. Rozgrywający szóstego roku Jack Plummer walczył zaciekle, wyrzucając odbierających, trafiając 14 z 36 na 111 jardów i przechwytując.

W drugiej połowie Louisville dwukrotnie posiadało piłkę na linii 15 jardów drużyny Florida State. Zespół Cards dwukrotnie nie zdobył przyłożeń. Po pierwszej próbie Louisville spadł na 7. miejsce, ale Jamari Thrash został pokonany po stracie 9 jardów i zdecydował się na gola z gry. Za drugim razem Louisville zajęło świetną pozycję po wywarciu presji na atakującego Alexa Mastromanno, który nie był w stanie nawet uderzyć piłki i musiał upaść na ziemię, aby zakryć punt. Louisville zaczęło od Florida State 12. Jednak Tatum Bethune przechwycił Plummera w polu końcowym i zakończył tę jazdę.

Obrona Louisville również miała swoją szansę. Dwukrotnie podczas tej samej akcji w trzeciej kwarcie, gdy Florida State prowadziło 10:0, Louisville oddał przechwyty, które zapewniły atakującemu pierwszoplanową pozycję na boisku w Florida State 30. Jaylen Alderman i Ben Perry mieli piłkę w rękach, ale nie potrafili jej wykorzystać. uczynić go bezpiecznym.

READ  ŹRÓDŁA – Cam Rising prawdopodobnie ponownie pojawi się w Utah w sobotę. kontra Baylor

Stan Floryda ma w tym sezonie najmniej strat w całym kraju – pięć. Nawet mając nowego rozgrywającego, Seminoles jakimś cudem uniknęli oddania piłki. Stan Floryda dopuścił do ujemnych obrotów w czwartej kwarcie w kolejnych meczach. Są pierwszą drużyną, która tego dokonała od co najmniej 20 lat.

Teraz dla mistrzów ACC jest to gra oczekująca. Jeszcze nigdy niepokonany mistrz Power 5 nie odpadł z play-offów. Nawet mając rozgrywającego grającego na trzeciej linii, Florida State zrobiło wystarczająco dużo, aby zakończyć mecz z wynikiem 13:0 i dwoma zwycięstwami nad przeciwnikami z SEC. Jej obrona wygłosiła donośne oświadczenie nie tylko w sobotni wieczór, ale także w zeszłym tygodniu podczas zwycięstwa nad Florydą.

„Możemy zebrać naszą obronę przeciwko każdemu wykroczeniu w kraju” – powiedział ESPN zawodnik NFL Michael Alford. „A jeśli dostaniemy miesiąc na przygotowanie, nasz atak będzie gotowy. Dlatego gramy w tę grę. W przeciwnym razie usiądźmy i zobaczmy, kogo wybiorą bukmacherzy i pozbądźmy się komisji. Bo jeśli opuszczą FFA, będzie.” „To znacznie zaszkodziłoby legitymizacji WPRyb”.

Jared Fiers, koniec defensywy stanu Floryda, ujął to w ten sposób: „Komisja zrobi, co trzeba. Jesteśmy mistrzami Power 5. Właśnie pokazaliśmy, że mamy obronę, która może zgasić światło każdego kraju. Co trzeba zrobić, zostanie zrobione.”

Jeśli chodzi o to, czy stan Floryda może konkurować z każdym, kto przejdzie do play-offów, Fiers dodał: „Każdego, kogo przed nami postawią, czeka brutalne przebudzenie”.

Za Fiersem, Fiskiem i innymi obrona pokazała w sobotni wieczór cały swój potencjał, jednak istnieją obawy, że komisja selekcyjna może nie wystarczyć.

Stan Floryda może nie ma Travisa, ale ma zespół, który zobowiązał się dokończyć dla niego. Czy komisja jej na to pozwoli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *