Spór DirecTV z Tegną uniemożliwia fanom oglądanie mistrzostw SEC i może mieć wpływ na NFL

Spór pomiędzy DirecTV a Tegną, która jest właścicielem kilku oddziałów NBC i CBS, sprawił, że wielu fanów nie mogło obejrzeć sobotniego meczu o mistrzostwo SEC pomiędzy Georgia Bulldogs i Alabama Crimson Tide. Między firmami nie ma zgody co do ceny, jaką Tegna chce, aby DirecTV płaciła za transmisję strumieniową swoich kanałów.

Z komunikatu prasowego DirecTV wynika, że ​​w czwartek Tegna nie zgodziła się na nadawanie przez DirecTV swoich 66 stacji w 52 obszarach miejskich. Z licznych raportów wynika, że ​​brak porozumienia między firmami w sprawie przedłużenia umowy przewozu ma wpływ na 5 milionów klientów DirecTV.

„To rozczarowujące, ale z pewnością nie zaskakujące, że Tegna jest najnowszą firmą, która utrwaliła status quo amerykańskich stacji nadawczych, wykorzystując regionalną wyłączność i przerwy w dostawie prądu do wymuszania stale rosnących stawek za programy, które pozostają bezpłatne”. Rob Thune, dyrektor ds. treści DirecTV, powiedział w czwartkowym oświadczeniu.

„Pomimo miesięcy wysiłków DirecTV odmówiła osiągnięcia uczciwego, rynkowego porozumienia z Tegną” – stwierdziła Tegna w oświadczeniu, według wielu raportów. „Wzywamy DirecTV do kontynuowania negocjacji z nami do czasu osiągnięcia porozumienia, które zwróci nasze stacje klientom”.

To nie pierwszy przypadek zniknięcia kanałów kablowych w 2023 r., co dotknęło fanów sportu: 1 września ESPN i inne kanały należące do Disneya przestały być dostępne dla abonentów telewizji kablowej Charter Spectrum z powodu sporu dotyczącego przewozu. Wśród innych kanałów sportowych, których dotyczy problem, znalazły się ESPN2, SEC Network, ACC Network i ESPNU. Na kilka godzin przed premierą sezonu „Monday Night Football” Disney osiągnął porozumienie z Charter, na mocy którego przywrócono kanały dla 14,7 miliona gospodarstw domowych.

Spór pomiędzy DirecTV i Tegną może mieć wpływ na fanów oglądających niedzielne mecze NFL w CBS i NBC. Obejmuje to najważniejszy mecz 13. tygodnia w CBS – Denver Broncos vs. Houston Texans – oraz „Sunday Night Football” z udziałem Kansas City Chiefs i Green Bay Packers.

READ  Stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wzrosła do 3,8%; Rynek pracy wciąż nabiera tempa

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Federico Parra/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *