Dane pokazują, że inflacja przewyższyła wydatki na energię

grać

Ekonomiści prognozują ceny w miesięcznym raporcie rządowym opublikowanym w środę, w którym stwierdzono, że rosnące koszty energii mogą zwiększyć stopę inflacji w sierpniu.

Według stanu na ostatni tydzień galon zwykłej benzyny bezołowiowej kosztował średnio 3,82 dolara, czyli około 1,50 dolara więcej niż kosztuje zatankowanie. Przed epidemiąA ceny nadal rosną.

Jednakże jakiekolwiek przyspieszenie stopy inflacji prawdopodobnie nie będzie na tyle wysokie, aby skłonić Rezerwę Federalną do walki z rosnącymi cenami za pomocą kolejnej podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym miesiącu – i być może kolejnego wzrostu przed końcem roku.

Prognozowana przez rząd USA inflacja dotycząca wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich wzrosła w zeszłym miesiącu do zakresu od 3,6% do 3,7%, w porównaniu z 3,2% w lipcu w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak oczekiwana podwyżka nie skłoni Fed do podniesienia głównej stopy procentowej na posiedzeniu w przyszłym tygodniu – będzie to część serii podwyżek, które doprowadziły do ​​najwyższej stopy funduszy federalnych od 22 lat – prowadzącej do inflacji powyżej celu banku centralnego wynoszącego 2%. . Ekonomiści twierdzą, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie ona dalej rosnąć.

„Na posiedzeniu pod koniec tego miesiąca Rezerwa Federalna pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ale odczyty inflacji są bardzo istotne w kontekście tego, co bank centralny zrobi – a czego nie zrobi – w nadchodzących miesiącach” – powiedział Greg McBride, główny analityk finansowy. Bankrate stwierdził w nocie dla inwestorów. „Rozczarowujący raport o CPI może zacząć budować oczekiwania na kolejną podwyżkę stóp w czwartym kwartale”.

READ  Sędzia Trump ma czas do piątku na wyjaśnienie, dlaczego potrzebny jest specjalny mistrz do dokumentów Mar-a-Lago

Jaka jest różnica między CBI a Core CBI?

Ceny bazowe nie uwzględniają zmiennych cen żywności i surowców energetycznych, dlatego dokładniej odzwierciedlają trendy długoterminowe.

Kontrakty na akcje spadły przed raportem CBI. Kontrakty terminowe powiązane z szerszym indeksem akcji S&P 500 stosowanym w wielu funduszach inwestycyjnych spadły o 0,02%, podczas gdy kontrakty terminowe Dow spadły o 0,07%. Tymczasem kontrakty terminowe na Nasdaq wzrosły o 0,1%.

Ustawa antyinflacyjna, przyjęta przez Kongres i podpisana przez prezydenta Bidena latem ubiegłego roku, wpływa na aspekty gospodarki, od środowiska po podatki od osób prawnych i ceny insuliny.

Niektóre z głównych zmian: ustalenie ceny insuliny na 35 dolarów miesięcznie dla odbiorców Medicare; Wprowadzenie minimalnego podatku od osób prawnych w wysokości 15% i 1% opłaty za umorzenie akcji; Zmniejsz koszty ogrzewania i oświetlenia domu; W ciągu najbliższych siedmiu lat zmniejszy także emisję dwutlenku węgla o 40% dzięki zachętom podatkowym i inwestycjom w czystą energię.

Dlaczego CBI jest ważne?

Rezerwa Federalna przygląda się dwóm kluczowym obszarom gospodarki, stabilności cen i maksymalnemu zatrudnieniu, które są jej głównymi czynnikami branymi pod uwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczących stóp procentowych. CPI dostarcza bankowi centralnemu wskazówek, jak ocenić, czy ceny są „stabilne”.

Gubernator Gruzji Brian Kemp ogłosił stan wyjątkowy w związku z obawami o inflację

Inflacja to gorący temat polityczny i budżetowy dla polityków i wyborców. W odpowiedzi na wysokie ceny gazu gubernator Gruzji We wtorek ogłoszono stan wyjątkowy, tymczasowo zawieszając stanowy podatek akcyzowy na olej silnikowy i olej napędowy, aby pomóc mieszkańcom borykającym się z trudnościami.

„Polityka tłumiąca krajową produkcję energii ma na celu wyciągnięcie większej ilości pieniędzy z kieszeni klasy średniej” – stwierdził Kemp w oświadczeniu. Prawdziwa ulga i dlatego dzisiaj podpisałem rozporządzenie wykonawcze, żeby im to dać bezpośrednio przy pompie.

Kiedy wyjdzie CBI?

Indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) zostanie opublikowany przez Departament Pracy w środę o godzinie 8:30.

READ  Imigranci polecieli do Martha's Vineyard mówią, że zostali zwiedzieni przez gubernatora Florydy

Co to jest CBI?

Według Bureau of Labor Services Indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) analizuje średnią zmianę cen określonych produktów i usług w pewnym okresie.

Aktualna stopa inflacji

W sierpniu rząd podał, że ceny w lipcu wzrosły o 3,2% w porównaniu z rokiem poprzednim. Niewielki wzrost wynikał z technologii pomiaru rocznej inflacji. Zakończyło to jednak 12-miesięczny okres, w którym dynamika inflacji cen konsumpcyjnych stopniowo spadała.

Jaka jest prognoza sierpniowego CPI?

Oczekuje się, że stopa inflacji w sierpniu wyniesie 3,6% i 3,7% z 3,2% w lipcu.

Czy recesja jeszcze nadejdzie? W USA recesja coraz bardziej zwalnia, ale szanse na nią są większe na Zachodzie i Południu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *