Daniel Ricciardo i Yuki Tsunoda pozostaną w AlphaTauri w 2024 roku – źródła

Daniel Ricciardo i Yuki Tsunoda pozostaną w AlphaTauri w 2024 roku, źródła podają ESPN, pozostawiając pod znakiem zapytania przyszłość imponującego debiutanta Liama ​​Lawsona.

Red Bull rozważał trzy opcje dotyczące dwóch miejsc, ale przypuszcza się, że podjął decyzję w tym tygodniu.

Decyzja ta przedłuża karierę ośmiokrotnego zwycięzcy Grand Prix Ricciardo, który zastąpił Nycka de Vriesa podczas Grand Prix Węgier, o co najmniej kolejny sezon.

Ricciardo postrzega tę opcję jako najlepszą drogę powrotu do Red Bulla w 2025 roku, kiedy wygaśnie kontrakt Sergio Pereza.

Wiadomość, która może zostać ogłoszona przed niedzielnym Grand Prix Japonii, sprawi, że Tsunoda pozostanie w AlphaTauri przez czwarty sezon, ale pozostawi duży znak zapytania co do kolejnych kroków Lawsona.

Zespół AlphaTauri będzie rywalizować pod nową nazwą i w bliższej współpracy z Red Bullem w 2024 r., co może wyjaśniać, dlaczego Red Bull zdecydował się na najbardziej doświadczony skład z dostępnych na rynku.

Skład przyszłorocznego zespołu był w ostatnich tygodniach szeroko omawiany, a decyzję skomplikowały imponujące występy zastępcy Ricardo Lawsona w trzech ostatnich wyścigach.

Lawson zastąpił Ricciardo, gdy australijski kierowca złamał kość ręki przed Grand Prix Holandii.

Zrobił wrażenie w Zandvoort i Monza, zanim zdobył pierwsze punkty w swojej karierze w Formule 1 podczas Grand Prix Singapuru, gdzie zajął dziewiąte miejsce.

Lawson wystartuje w Grand Prix Japonii; Ricciardo ma nadzieję powrócić do udziału w Grand Prix Kataru, które odbędzie się 8 października.

Jedynym miejscem nadal dostępnym na rok 2024 jest Williams, który, jak się uważa, rozważa dostępne opcje i ocenia przyszłość rozczarowującego amerykańskiego debiutanta Logana Sargeanta.

Przed swoją szansą w Formule 1 Lawson był kierowcą rezerwowym Red Bulla i stanowisko to będzie dla niego otwarte w 2024 roku.

Przemawiając w czwartek podczas dnia medialnego na torze Suzuka, Lawson powiedział: „Nie byłbym szczęśliwy, mogąc wrócić do rezerwy, ale oczywiście wiem, jak trudno jest dostać się do Formuły 1.

READ  Cardinals skupiają się na sezonie 2024

„I rozumiem, że czasami może to być naprawdę trudne. Więc co się stanie, to się stanie, ale są to rzeczy, o których tak naprawdę nie myślałem zbyt wiele”.

„Po prostu starałem się jak najlepiej wykorzystać tę sytuację [opportunity]„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *