Dave Chappelle celuje w społeczność trans, ofertę specjalną dla osób niepełnosprawnych – ostateczny termin

Po ostrej krytyce za uwagi na temat społeczności transpłciowych i LGBTQ+ w swoim poprzednim programie specjalnym dla serwisu Netflix intymny, Dave Chappelle w swoim najnowszym programie specjalnym ponownie atakuje osoby transpłciowe, a jego celem jest społeczność niepełnosprawnych Marzyciel.

Chappelle początkowo skupiał się na społeczności trans. Wspomina spotkanie z Jimem Carreyem na planie filmu z 1999 roku człowiek na Księżycu, Carrey wcielił się w postać zmarłego komika Andy'ego Kaufmana.

„Byłem bardzo rozczarowany, ponieważ chciałem spotkać się z Jimem Carreyem, a on musiał przez całe popołudnie grać z Andym Kaufmanem. To był wyraźnie Jim Carrey. Patrzyłem na niego i wyraźnie widziałem, że to był Jim Carrey” – powiedział Chappelle, wyjaśniając, dlaczego Carrey nie grał -kamera Wyjaśnił, że jest w tej roli. „Mam na myśli wszystko, co mówię… tak się czuję u osób transpłciowych”.

Następnie przeniósł się do środowiska osób niepełnosprawnych. „Dziś wieczorem będę opowiadać wszystkie dowcipy o niepełnosprawnościach. „Nie są tak zorganizowani jak geje, a ja lubię uderzać pięściami” – powiedział.

Następnie Chappelle wróciła do swoich przemyśleń na temat społeczności trans.

„Szczerze mówiąc, próbuję naprawić swoje relacje z osobami transpłciowymi, ponieważ nie chcę, żeby pomyśleli, że ich nie lubię” – powiedział. „Wiesz, jak to naprawiłem? Napisałem sztukę. Napisałem. Bo wiedziałem, że geje bawią się w miłość. To bardzo smutna sztuka, ale poruszająca. Opowiada o czarnej transpłciowej kobiecie, której zaimek to niestety n** *a. Wyciska łzy. Pod koniec przedstawienia umiera samotnie, a biali liberałowie nie wiedzą, jak z nią rozmawiać. To smutne.

Przejmujące słowa Chappelle w jej poprzednim programie specjalnym bliższy Wywołało to strajk i wiec pracowników w serwisie Netflix w 2021 r., w którym wzięło udział ponad 100 protestujących.

Streamer wydał oświadczenie przed strajkiem, a po tym, jak dyrektor generalny i dyrektor ds. treści Netflix, Ted Sarandos, początkowo poparł komentarze Chappelle’a, stwierdził, że nie wierzy, że ostro krytykowany przez GLAAD program specjalny przekroczył „linię nienawiści”. Później przyznał, że wewnętrzna reakcja na kontrowersje nie powiodła się.

READ  Kalifornia zagłosuje nad poprawką do konstytucji mającą na celu ochronę praw do aborcji

„Szanujemy naszych transpłciowych kolegów i sojuszników i rozumiemy głęboką krzywdę, jaką to spowodowało” – powiedział rzecznik Netflix. „Szanujemy decyzję każdego pracownika, który zdecyduje się odejść, i zdajemy sobie sprawę, że mamy więcej pracy do wykonania zarówno z Netfliksem, jak i naszymi treściami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *