Demokrata krytykuje publiczność Super Bowl za to, że nie stanęła podczas czarnego hymnu narodowego

Rep. Steve Cohen (ze stanu Tenn.) w niedzielę skrytykował publiczność Super Bowl za to, że nie stanęła podczas występu „Lift Every Voice and Sing”, powszechnie znanego jako hymn narodowy Czarnych.

„Bardzo niewiele osób stanęło na Super Bowl z okazji hymnu narodowego Murzynów „Podnieś każdy głos i śpiewaj”” – napisał Cohen w poście na X, dawniej Twitterze.

„Nie jest to ładny obraz dla publiczności Super Bowl” – dodał.

W tym roku po raz drugi hymn narodowy został odegrany oficjalnie podczas Super Bowl. Hymn wykonała nagrodzona nagrodą Grammy Andra Day, a Reba McEntire wykonała utwór „The Star-Spangled Banner”.

Czarny hymn narodowy został pierwotnie napisany jako wiersz przez byłego przywódcę NAACP Jamesa Weldona Johnsona w 1900 r. W zeszłym roku po raz pierwszy na Super Bowl wykonała go zdobywczyni nagrody Emmy Sheryl Lee Ralph, a następnie Ściślejsza kontrola „Sztandar z gwiazdami” i jego związek z rasą i niewolnictwem.

Cohen, który reprezentuje w Kongresie Memphis w stanie Tennessee, bronił swojego pierwotnego oświadczenia w odpowiedzi na część krytyki zawartej w odpowiedziach na jego post.

„Popieram jedno i drugie” – powiedział Cohen, odpowiadając użytkownikowi X, który stwierdził, że ludzie powinni stać wyłącznie podczas tradycyjnego hymnu narodowego. – A w Memphis większość z nich tak robi.

Cohen odpowiedział innemu użytkownikowi, który stwierdził, że tradycyjny hymn narodowy „nie widzi kolorów” i skrytykował Demokratów za „dzielenie kraju wojnami rasowymi”.

„Cóż, szanuję i honoruję nasz hymn narodowy, ponieważ reprezentuje on nasz kraj i naszą z niego dumę” – napisał Cohen. „Ale jeśli spojrzysz na historię i część przemówień, zobaczysz, że chodzi o niewolnictwo, a nie w sposób pytający”.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *