DeSantis i sędzia nie mogą poprzeć jego administracji

Pozew argumentuje, że Walker, nominowany przez byłego prezydenta Baracka Obamę, mógł już „przesądzać” zarzuty Disneya dotyczące odwetu z powodu komentarzy, które wygłosił w sądzie podczas przesłuchań w dwóch innych pozwach przeciwko rządowi. „Ponieważ ta kwestia jest teraz rozpatrywana przez ten sąd i ponieważ dotyczy ona szeroko nagłośnionych spraw, które mają duże znaczenie dla obywateli Florydy, sąd musi się zdyskwalifikować, aby zapobiec choćby pozorom niewłaściwego postępowania” – stwierdza wniosek.

W zgłoszeniu administracji nie odnotowano, że Walker wielokrotnie występował przeciwko Republikanom z Florydy. Na przykład skrytykował stanowe prawo wyborcze z 2021 r., które dotyczyło głosowania korespondencyjnego i głosowania przez skrzynki pocztowe, jako dyskryminujące. Nazwał prawo stanowe, aby powstrzymać „Vogue Act” od sesji szkoleniowych w miejscu pracy, „niezrozumiałym” i zacytował program Netflix „Stranger Things”, zauważając, że „niedawno na Florydzie doszło do odwrócenia Pierwszej Poprawki”.

Zgłoszenie ma miejsce na kilka dni przed tym, jak DeSantis ma wskoczyć do wyścigu prezydenckiego i pojawia się, gdy Disney ogłosił plany budowy kompleksu biurowego o wartości prawie 1 miliarda dolarów w środkowej Florydzie. Decyzja Disneya wydawała się być podejmowana przez jakiś czas, a nawet firma twierdzi, że jest związana z sytuacją finansową.

Ale sojusznik DeSantisa, który stał się wrogiem, były prezydent Donald Trump, już ścigał DeSantisa w walce z Disneyem. Orzeczenie przeciwko gubernatorowi – być może sześć lub siedem miesięcy później – podniosłoby nieco temperaturę kandydatury DeSantisa na prezydenta. Złożenie wniosku pozwala teraz obozowi DeSantis argumentować, że zostało to przesądzone i daje im potencjalną możliwość odwołania.

Ta historia pierwotnie ukazała się w Florida Playbook. Rejestracja tutaj Pobierz go na swoją skrzynkę odbiorczą.

READ  Finały NBA 2022: Mecz 5 vs. Po zwycięstwie w Celtics Steve Kerr powiedział Warriors: „Zamierzamy to zakończyć w Bostonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *