Uwaga kupujący: niektóre dyski SSD SanDisk Extreme usuwają dane użytkowników

Firma Western Digital milcząco przyznała teraz, że przenośne dyski twarde SanDisk Extreme Pro są mimo wszystko poważnie złamane – wydając aktualizację oprogramowania układowego, która, mamy nadzieję, powstrzyma model 4 TB przed Wyczyść wszystkie swoje dane samodzielnie. (poważnie.)

Ale tak jak Ars Technica raportyNie ma wzmianki o naprawie modelu 2 TB i myślę, że nadszedł czas, aby bić na alarm – ponieważ ta firma bagatelizuje problem od miesięcy, jednocześnie kontynuując sprzedaż tych dysków z dużą zniżką.

„67% zniżki” jest nieco mylące, ale te motywy sprzedano rok temu za 600 USD.
Zrzut ekranu: Sean Hollister / The Verge

Ponad dwa miesiące temu mój przyjaciel i krawędź Nadzorujący producent Vjeran Pavic powiedział mi, że stracił 4 TB filmów SanDisk Extreme Pro. Zupełnie bez śladu. (Na szczęście ma już kopię zapasową całego materiału w chmurze).

Zdarzają się awarie SSD, ale tutaj działo się coś jeszcze dziwniejszego – kiedy próbował ponownie dodać jakieś pliki, zaczęły one znikać jeden po drugim.

A kiedy zadzwonił do przedstawiciela obsługi klienta firmy SanDisk, powiedziano mu, że nie mogą wymienić jego dysku, ponieważ model 4 TB został wycofany. Zawarli umowę, aby zamiast tego wymienić go na parę jednostek 2 TB – ale tak naprawdę nigdy go nie otrzymał, ponieważ system RMA firmy nie działał z powodu naruszenia bezpieczeństwa danych.

Niestety, jak Ars Według doniesień model 2TB również może być narażony na ten problem. Ars Technica Redaktor Lee Hutchinson ma na swoim koncie dwóch martwych 2 TB Extreme Pro, z wyczyszczonym całym systemem plików, a podobne skargi pojawiają się w Internecie.

Czuję się winny, że nie napisałem o tej sprawie wcześniej, ale były powody, dla których nas to zniechęciło. Po pierwsze, istniały dowody na to, że model 4 TB był nadal w sprzedaży i NIE Właściwie to się nazywa. Po drugie, kiedy w marcu skontaktowaliśmy się z WD w sprawie problemu, firma powiedziała nam, że „aktywnie bada” „niewielką liczbę zgłoszeń”, bagatelizując problem.

READ  Tak, Sony pomogło ulepszyć Final Fantasy 16 na PS5

Ale Fujairan ma rację Tweet ostrzegawczy Kiedy zauważył, że firma zaczęła oferować dyski z dużym rabatem:

Dzisiaj, z milczącym przyznaniem się WD, z pewnością nie ma sposobu, aby kupić ten dysk bez niezależnych testów zewnętrznych, aby ukryć problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *