Uwaga kupujący: niektóre dyski SSD SanDisk Extreme usuwają dane użytkowników

Firma Western Digital milcząco przyznała teraz, że przenośne dyski twarde SanDisk Extreme Pro są mimo wszystko poważnie złamane – wydając aktualizację oprogramowania układowego, która, mamy nadzieję, powstrzyma model 4 TB przed Wyczyść wszystkie swoje dane samodzielnie. (poważnie.)

Ale tak jak Ars Technica raportyNie ma wzmianki o naprawie modelu 2 TB i myślę, że nadszedł czas, aby bić na alarm – ponieważ ta firma bagatelizuje problem od miesięcy, jednocześnie kontynuując sprzedaż tych dysków z dużą zniżką.

„67% zniżki” jest nieco mylące, ale te motywy sprzedano rok temu za 600 USD.
Zrzut ekranu: Sean Hollister / The Verge

Ponad dwa miesiące temu mój przyjaciel i krawędź Nadzorujący producent Vjeran Pavic powiedział mi, że stracił 4 TB filmów SanDisk Extreme Pro. Zupełnie bez śladu. (Na szczęście ma już kopię zapasową całego materiału w chmurze).

Zdarzają się awarie SSD, ale tutaj działo się coś jeszcze dziwniejszego – kiedy próbował ponownie dodać jakieś pliki, zaczęły one znikać jeden po drugim.

A kiedy zadzwonił do przedstawiciela obsługi klienta firmy SanDisk, powiedziano mu, że nie mogą wymienić jego dysku, ponieważ model 4 TB został wycofany. Zawarli umowę, aby zamiast tego wymienić go na parę jednostek 2 TB – ale tak naprawdę nigdy go nie otrzymał, ponieważ system RMA firmy nie działał z powodu naruszenia bezpieczeństwa danych.

Niestety, jak Ars Według doniesień model 2TB również może być narażony na ten problem. Ars Technica Redaktor Lee Hutchinson ma na swoim koncie dwóch martwych 2 TB Extreme Pro, z wyczyszczonym całym systemem plików, a podobne skargi pojawiają się w Internecie.

Czuję się winny, że nie napisałem o tej sprawie wcześniej, ale były powody, dla których nas to zniechęciło. Po pierwsze, istniały dowody na to, że model 4 TB był nadal w sprzedaży i NIE Właściwie to się nazywa. Po drugie, kiedy w marcu skontaktowaliśmy się z WD w sprawie problemu, firma powiedziała nam, że „aktywnie bada” „niewielką liczbę zgłoszeń”, bagatelizując problem.

READ  Aplikacja Marvel's Spider-Man Remastered jest zablokowana dla moda, który zastępuje flagi LGBT

Ale Fujairan ma rację Tweet ostrzegawczy Kiedy zauważył, że firma zaczęła oferować dyski z dużym rabatem:

Dzisiaj, z milczącym przyznaniem się WD, z pewnością nie ma sposobu, aby kupić ten dysk bez niezależnych testów zewnętrznych, aby ukryć problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *